A może tak quizik?

https://kultura.gazeta.pl/kultura/13,143499,15465,copiatkowy-quiz-wiedzy-komplet-punktow-dzis-poza-waszym.html?fbclid=IwAR1GehunK1pOD2nRQf5-MjAp0-BGIIgZCure-4yL62XjewbFAV3rPQTytz8

9/10 (serialik…)

1 polubienie

Dziwny quiz.
Dwa ostatnie pytania malo szczegolowe, o ile 9 sie domyslilam to
10 nie jest prawidłowe.
Cos tam z opowiesci ata-ata pamietam, National Geographic prenumeruje i haka pisana małą litera ma tylko jedną odpowiedz i nie ta uznana za prawidlowa w quizie.
Czyli wyszlo mi 9/10 z ostatnim pytaniem w procesie odwolawczym :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Mnie to się z kolei skojarzyło z Islandią (!) ale uznałam, że to Japonia, czyli strzał.

1 polubienie

zgnily rekin to hakarl

1 polubienie

6/10. Poza mojem zasięgiem umysłowem; serial, rośliny, wirus i haka. :man_shrugging:

4 polubienia

8/10 a zle wirus i to ostatnie.Domyślałem sie po brzmieniu ,o co chodzi ale…Jakis chochlik kazal inaczej :innocent: A i tak nie wiem co to takiego…

3 polubienia

To ostatnie to pozniej przetrzepalam neta i wyszlo mi, ze albo jest ewidentny błąd, albo autora pytania prosze o wiarygodne źródło.

2 polubienia

Pytanie było o kraj a nie o znaczenie.Ale i tak nie wiem,co to…

W “haka” jest błąd. Powinna być Nowa Zelandia (jak wyczytałam: https://pl.wikipedia.org/wiki/Haka).

1 polubienie

W takim razie,cokolwiek to jest,miałbym dobrze!
Dla mnie Haka to…Haka Valkeakoski czyli fiński klub piłkarski. :innocent:

3 polubienia

To znaczy dokladniej o skojarzenie slowa z krajem
Konkretnie haka jest to rodzaj tanca z Nowej Zelandii.
Jest tez miasto w Japonii i w serii ichnich komiksow One Piece specyficzny dar/cecha bohaterow cos posredniego między ambicją a zdolnoscia zmuszania przeciwnika do poddawania sie bez walki, umiejetnosc pokonywania godnościom osobistom i siłom woli :wink:
Ale to haki i raczej powinno zostac w postaci nieodmiennej.

2 polubienia

:innocent: :innocent: :innocent:

2 polubienia

Niezłe haki są z tym haki.

3 polubienia

Się śmiejesz a ja,ok. 16-17 lat temu,wygrywałem drobne pieniądze w totalizatorze sportowym,min. dzieki takim drużynom!
W przypadku Finów w nożnej ,właśnie Haka Valkeakoski a w hokeju Ilves Tampere i HJK Helsinki.
Trzeba sobie było radzić przy marnej pensji! :smiling_face:

1 polubienie

To troche brzmi jak przynależny Indianom prerii,znacznie wyżej od zadawania śmierci,ceniony zwyczaj dotkniecia przeciwnika w czasie walki,gołą ręką.

Komiksy tego rodzaju czerpia pomysly ze wszystkich mozliwych kultur. Brac to na powaznie?

Bardzo czesto można znalezc ciekawy trop.

1 polubienie

Ja zawsze rwierdzilam, ze SF nie jest wcale takie glupie na jakie wygląda. A przez jakis czas byla znakomita metodą przemycania pewnych idei i tresci, ktorych w “normalnej” literarurze cenzura by nie przepuscila.
Pomijam ewidentne gnioty. Ale to w kazdym gatunku/prądzie literackim - latwiej trafic na grafomana niz perełkę.

1 polubienie

8/10, żle Megan i wirus

1 polubienie

Czyżbyś miał szczęście na haku? Ja, w cokolwiek gram, to przegrywam, :scream:

1 polubienie