A na wieczór quiz ekstremalny

Byłem na molo w Sopocie jest ekstremalnie zimno, deszcz, wiatr i fale. I pewnie dlatego mój wynik równie ekstremalny: 6/15!
Zresztą spróbujcie sami
KLIK!

3 polubienia

zle stolica, zespol, alternatywka, ukrainski zespol sportowy, Prudy to pamietalam, a le juz moskiewskiego papirusa ustrzelic sie nie udalo.
razem 10/15

3 polubienia

11|15 Dili zgadłem, czyli fuks, udało się.
Żle: najludniejsze miasto, A. Krzywy, 3 utwory, solejka.

3 polubienia

Z urodzinami Chrystusa wiadomo, że nie wiodomo kiedy się urodził. Przez wieki trwał bałagan niezły z ustaleniem tego święta i liczono bardzo karykołomnie, sprzeczano się, kłócono itd…
Nie pamiętam szczegłów, ale zanim ustalono te dwie daty, to przypominam sobie, że;
kalendarz bizantyjski, to 1 września,
starojudajski - 7 października,
dionizyjski - 25 grudnia, jak teraz,
nicejski - ruchome, trzecia niedziela po czymś tam…
Było więcej, ale nie pamiętam…

2 polubienia

najludniejsze miasto to bylo wczoraj w takim teleturnieju hiszpanskim, ktory od lat zwykle ogladam w porze obiadowej - nazywa sie to wiedziec i wygrywac - nagrody nie sa wysokie, ale wymagany poziom wiedzy tak.
to dzis madra bylam.

3 polubienia

A o alternatywce dowiedziałem się od mej wnuczki, nie znałem wcześniej.

3 polubienia

jezyk sie zmienia…

1 polubienie

9/15
Idę sobie od takich kujonów :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Tylko za daleko nie odchodź. :blush:

2 polubienia

To nie tak daleko :grin: Tylko jeden klik :wink:

1 polubienie

A ja idę pasztet niepomierne smaczny spożyć i Miśkowi trochę dam, bo mu smakuje. I piwko do tego.

2 polubienia

a Wedrowycz twierdzil, ze urodziny byly latem…
swieta trzeba traktowac jako symbol
Boze Narodzenie to chyba pamieta czasy kiedy budowano Stonehange i najwiekszym swietem bylo przesilenie zimowe sadzac po archtekturze kregu. Wielkanoc? w cieplejszych krajach mniej wiecej w tym czasie wg kalendarza ksiezycowego rozpoczynano zbiory.
a jak zaczniesz liczyc daty to dochodzisz do absurdu. tak jak wlasnie trzymanie sie z uporem przez prawoslawie kalendarza julianskiego.

1 polubienie

Starorzymskie święto Słońca wypadało w aktualną datę, a obchodzono je wieki wcześniej, od narodzin Chrystusa.

1 polubienie

cos mi sie wydaje, ze nie doceniamy naszych przodkow - z archeologia alternatywna to trzeba uwazac, ale wiele budowli czy innych przedsięwzięć inzynieryjnych za diabla nie pasuje do oficjalnej chronologii.

1 polubienie

Możesz iść w moja stronę @joko

1 polubienie

Idę w stronę słońca. Masz słońce?

2 polubienia

Mam słońce w kapeluszu! :blush:

2 polubienia

To się mnie spodziewaj niespodziewanie :blush:

Nie odchodź, trening czyni mistrza( czy jakos tak?)

1 polubienie

Paszteta wedle przepisow staropolskich sa niepomiernie lepsze od francuskich. Kot wykazuje patriotyzm.

2 polubienia