A Ty już głosowałeś?

Wybrales tak jak ja. Wyżej.

1 polubienie

A może jego przeciwnik Perun? Ten Weles, to jakiś podejrzany jest, ruską onucą zalatywa, po rusku; Wołos. Niby on nasz, ale też i wschodni co nieco… :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

A Wołogoszcz to niby gdzie leży, hę?

1 polubienie

A Meklemburgię w czasach mieszkowych, to kto ją zamieszkiwał, hę?
A o Obodrzycach słyszał, aa?

Polki i Polacy!!! :joy::joy:

1 polubienie

Taaak! :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Weles, podziemny bóg magii, rzemiosła, przysięgania i kupców występuje także w mitologi Rusinów. Był w opozycji do Peruna, a u wschodnich Słowian był ważniejszy od niego.

Nic z tego nie kumam.

Czyżby Ministerstwo Spraw Nieosiągalnych RP zakupiło gwiazdę i krążącą wokół niej planetę?

Za ile? Jaka byla stawka VAT?
I co na to podatnicy?

4 polubienia

Wieszcza? :open_mouth:

Dawali to wzięli :wink:

2 polubienia

Polcy i Polaki chyba :wink:

2 polubienia

wspolczesnego na pewno.
Lem byl nieco nieprawomyslny, wiec grona noblistow nie zasilil, ale jest chyba najczesciej do dzis tlumaczonym i wydawanym polskim autorem nie tylko SF ale trowniez opracowan filozoficzno-futurystycznych. co do nakladu to chyba nie, bo dziela zabrane Wojtyly mialy swgo czasu spory, zwlaszcza homilie.

1 polubienie

gorzej jak sie okaze, ze to nie tylko gwiazda z planeta a caly uklad planetarny…:grinning:

1 polubienie

Solaris i Pirx, tylko ja bym je nazwała odwrotnie w kontekście gwiazda/planeta.

2 polubienia

Jeszcze jedna LEM-oniada?

1 polubienie

Piast i Lech. Przynajmniej mozna wypic…

4 polubienia

Zdecydowanie nie Geralt. Podobałby mi się Piast, ewentualnie Twardowski. Ale ze względów językowych powinna to być nazwa prosta, Brzęczyszczykiewicz byłby śmieszny :), ale sadzę, że szybko ktoś spopularyzowałby inną nazwę i … nici z naszej, polskiej :slight_smile:

1 polubienie

Kolego @Szczery_do_BULU to może; Chrząszcz i Chrabąszcz? :face_with_hand_over_mouth::stuck_out_tongue:

Czytalem,ze to podatnicy zakupili ta gwiazde i planete,by wyslac tam politykow wszelkiem masci i koloru))

2 polubienia

A moze Jacek i Placek,na czasie nazwa)))

4 polubienia