A Ty już głosowałeś?

Głosowaliście już na nazwę ‘polskiej’ gwiazdy i planety?

A tak na marginesie dlaczego polska gwiazda i planeta ma mieć taką prostą nazwę? Nie lepiej byłoby żeby je nazwać np. Grzegorz Brzęczyszczykiewicz i Franek Dolas? Byłoby śmieszniej. :-). Nie wiem dlaczego, ale z zestawu najbardziej przypadły mi do gustu Twardowski i Boruta :slight_smile:

2 polubienia

Też na Borute głosowałam. W końcu szlachcica diabła w kontuszu spotkasz tylko w Polsce. Inne czarty z francuska w pluderkach się noszą :stuck_out_tongue_winking_eye::rofl:

4 polubienia

Zdecydowanie Piast. Piastowie byli gwiazdami polityki i rządzenia.

2 polubienia

A ja wybrałam bogów starosłwiaskich. Bedą pasowac do tych z mitologii greckiej czy rzymskiej. No i to okropne że te obce znamy lepiej niż naszą słowiańską mitologię (która jest fascynująca - z tych fragmentów co poznałam)

3 polubienia

No to zobaczymy co będzie miało przewagę :grinning:

2 polubienia

Solaris i Prix By uhonorować naszego wieszcza S.Lema A sam Lem często poruszał kwestie związane z wszechświatem

5 polubień

Też ładnie.

1 polubienie

Zanim przeczytałem do głowy mi przyszło…LECH.
Nie ten od brata Jarosława ale ten z legendy.
Ucieszyło mnie iż uwzględniono tę opcję z opisem identycznym jaki przyszedł mi do głowy…

Reszta propozycji to tragedia…
Jak już nawiązywać do rozrywki to dlaczego nie : Tadeusz (Pan Tadeusz), Mikołaj (Rej, Kopernik), Jan (Kochanowski, Sobieski))…
Nazwy od religijne od razu odpadają…
Podobnie jak wynalazków…

Wiedźmin to kalka kilku różnych znanych utworów…

4 polubienia

A już myślałam, że się obrazisz, że nie ma Smoka Wawelskiego i Wandy dziewicy :rofl::thinking:

3 polubienia

oj to to! na smoka to ja nawet bym zagłosowała

3 polubienia

No wlasnie,dlaczego nie Swarozyc)))

1 polubienie

@okonek Glupio by troche wygladalo,nazwac ja,Wanda co nie chciala niemca’'))))

Powinni być: Jarosław…, zbaw Polskę i już…! :face_with_hand_over_mouth::stuck_out_tongue_winking_eye:

4 polubienia

Nic nie mow,za chwile okaze sie,ze na wniosek internautow przyjeto nazwe Jaroslaw Polske zbaw)))
Lub Lech Smolenski))

1 polubienie

Nie głosowałam,ale moim zdaniem i gwiazda i planeta powinny mieć ŻEŃSKIE IMIONA!
Bo za dużo chłopów w KOSMOSIE, to niebezpieczeństwo “gwiezdnych wojen”…:wink:

3 polubienia

I slusznie,proponuje nazwe.
,Piastowa Wanda,co nie chciala niemca’')))

1 polubienie

GWIAZDA-WANDA a PLANETA-BANDA hahahahah:wink:

2 polubienia

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Wybrałem Swaróg i Weles.

A niech narody wżdy postronne znają, że Polacy nie gęsi, i swoich bogów mają!

3 polubienia