A uważasz, że jak powinniśmy się zachować (prowadzić politykę) na początku jak i podczas całej II wojny światowej?

Co zrobiliśmy źle ? … Co możnaby zrobić wtedy lepiej ? …

2 polubienia

Raczej mieliśmy przechlapane, co byśmy nie zrobili.

5 polubień

Praktycznie nic nie mogliśmy wtedy zrobić.

3 polubienia

Nie było wielu opcji. Bieda panie.

1 polubienie

A czemu uważasz, że dogadanie się z Hitlerem było z naszej perspektywy … Sam już nie wiem, czy było niemożliwe, czy głupie ?

PS. Finowie czy Węgrzy trzymali z III Rzeszą …

Jacek jak zwykle ciekawie opowiada … Już nie będę tworzył specjalnie nowego tematu …

Bo, tak naprawdę, to Hitler nie miał zamiaru dogadywać się z Polską.

3 polubienia

Przestrzeń życiowa.

2 polubienia

Tak.

1 polubienie

Czemu nie Francja w 1 kolejności?

1 polubienie

Bo jest większa … I ważniejsza … (tak mi się wydaje …) Po prostu Pakt Ribbentrop- Mołotow (III Rzesza i ZSRR rozebrały nas po raz kolejny …)

A Francję, kto by miał rozbierać ? Jak by zajął Francję to szybciej by miała miejsce blokada Niemiec przez świat Anglosasów

Doceńmy więc pokój. Ile można w dupę dostawać. :pensive:

1 polubienie

Pakt Ribentrop - Mołotow zobowiązywał.
Hitler poza tym namawiał Anglię na sojusz, żeby wspólnie na tę Francję.
Trzecia sprawa, to taktyka, tak było najkorzystniej z militarnego punktu widzenia. Wtedy jeszcze dawał wolną rękę swym generałom, a kilku miał bardzo dobrych.

2 polubienia

A jak konkretnie ? Czym szczególnie ?

Ustalono termin. Zresztą obie strony go nieco opóźniły, ale to już inna bajka.

1 polubienie

No ale to chyba oczywiste było, że Wielka Brytania by na to nie poszła … Tak mi się przynajmniej wydaje, bo Niemcy zaburzały równowagę sił coraz bardziej militarnie :confused:

No i nie poszła. Ale Hitler takie plany miał,

1 polubienie

Nie wiem czy czujesz się dzisiaj na siłach bo jeśli nie to spoko, ale fajnie by było jakbyś odpowiedział chociaż na niektóre z moich ostatnich pytań na priv :wink:

1 polubienie

Ty zadajesz ciężkie pytania. Nieraz Tobie pisałem, że w dwóch zdaniach się nie da. To są pytania problemowe. Kiedyś się zmobilizuję, ale musisz poczekać.

1 polubienie

A to czemu August II Mocny dołączył do koalicji antyszwedzkiej co skończyło się dla nas III Wojną Północną też jest problemowym pytaniem ?