A w Klingenthal nie jest źle

Oglądałem, ale nie pamiętam teraz dokładnie.

Granerud, Pavlovcic Einsenbichler

Stoch 6
Kubacki 7 Żyła 17.

2 polubienia

Ok.Dzieki!
A Murańka znowu swoje :roll_eyes:

2 polubienia

Prędzej Stękała lub Wolny stanie na pudle, niż Murańka.
Nie żebym coś do Klimka ( imiennika mojego taty )miała. On skacze bez błysku w oku.

2 polubienia

@birbant, nie wiem jakie komentarze miałeś podczas skoków. U mnie padł taki tekst: … co tam na górze się dzieje, żeby przejść kontrolę kombinezonu…

Zaczynam się niepokoić, że i w skokach dochodzi do parszywych kombinacji.

Obyś miała rację.

1 polubienie

To jest zupelnie nie do przewidzenia.Ale fakt.Na Murańke czeka sie od jego dziecinstwa gdy okrzyknieto go cudownym dzieckiem…
Nic z tego nie wyszło i juz chyba trudno oczekiwac cudu…

2 polubienia

Pewnie chronią przed astmą? Już 2 lata temu jakieś uwagi do norweskich kombinezonów były, jak Lundvik z Tandem latali. A po uwagach przestali i zaczęli znów skakać, a nie latać.

1 polubienie

@collins02 , tak nie pisz.
Weźmy przykład Graneruda. On jest 2 lata młodszy od Murańki. Swoje pierwsze zwycięstwo w PŚ odniósł w 2020 roku, a zadebiutował w tej imprezie w 2015 r.
Szału nie było przez 5 lat, w tym sezonie coś ruszyło/zadziałało, i jest ponad wszystkimi.

1 polubienie

Tak @birbant , pamiętam, jak komentatorzy zwracali uwagę, na dziwne ruchy na belce startowej, Tandego :rofl:

1 polubienie

Granerud, to Granerud. Dwa lata temu Kobayashi tak napierdzialał. Ale te kombinezony norweskie, to fakt. Zauważono, że Tande i Lundvik przed każdym skokiem się nietypowo przeciągli albo inaczej, prostowali się i dopiero skok. Skakali bardzo daleko. Dopiero, gdy zwrócono na to uwagę, ich skoki zrobiły się krótsze i to znacznie.

1 polubienie

Gdyby nie wyjatek Stękały [i Malysza oczywiscie!],moznaby bardzo wyraznie wskazac roznice miedzy naszymi skokami a Norweskimi i Slowenskimi.A jeszcze inaczej jest w Niemczech…
To co u nas rodzi sie w bólach,trwa latami a za czasow Skupienia czy Mateji,w ogóle do niczego nie prowadziło,u innych wygląda zupelnie inaczej.Stagnacja,brak wiary,bolesna przecietność,pół biedy ze na nieco wyzszym poziomie niz w biegach…Tak to wygladało…
Tymczasem Norwegowie czy Sloweńcy co roku maja 1-2-3 nowych zawodników o ktorych slyszeli chyba tylko ci co skokami interesuja sie nawet latem.
Niemcy z kolei,jeszcze inaczej…Jesli pojawi sie jakis szczeniak ktory niczego nie jest w stanie zwojowac w debiucie,mozna miec pewnosc ze bedzie KIMŚ za rok lub dwa.Lyhe czy Geiger to najlepsze przyklady,pierwsze z brzegu.
Ja Murance nie odbieram szansy.Jak juz to raczej Ty to zrobiłas :wink: Ale jesli ktos skacze na swiatowym poziomie 3-4 razy w sezonie to cos jest nie tak…Material dla psychologa?

2 polubienia

Słoweniec Pavlowcic się objawił, Wczoraj i dziś skakał jak natchniony, Od dawna oddaje po dwa dobre skoki. Ale w tym konkursie walił, jak najęty.

2 polubienia

A to tylko pojedynczy przyklad.Juz dzisiaj stawiam zaklad ze za rok przybedzie nam przynajmniej dwoch kolejnych"pawloviców".
O malenkiej Slowenii,pisalem juz kiedys,mając za motor napedowy,siatkarzy i hokeistów.Podobnie zresztą da sie napisac o Holandii tylko z innymi dyscyplinami na mysli.
Panstwo niewidoczne na mapie a tu,cuda panie,o jakich czasem nawet nie mozemy pomarzyć… :thinking:

2 polubienia

Chłopaki! Mam! Wiem czemu nasi mają zniżkę formy.

To wszystko przez baby!
Ino się chłopcy zaobrączkowali i formę diabli wzięli.
Wróć.
Formę baba wykończyła :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie