A z czego będą pieniądze?

Taka że pieniądze się skończą jak unia nie da… A bez łapówek nie pociągną.

3 polubienia

Polska miała dostosować tę kopalnię i 6 lat czasu. Ale, jaki rząd, takie działania. PiS oprócz rozdawnictwa, zrobił największy dług publiczny w historii, największą dziurę budżetową i największą inflację od 89. Dodruk banknotów idzie pełną parą. A gdzie jest złoto z Londynu? A ty to wszystko popierasz.

3 polubienia

Podsumuję to w telegraficznym skrócie:
UE Stop
Dotacje dla rolników Stop
Poparcie rolników Stop
:rofl:

2 polubienia

Taczki szykować czas…

:grinning:

2 polubienia

I opony palić.

1 polubienie

A jeśli ktoś zniszczy ci mieszkanie i sąd nakaże sprawcy zapłacić tobie karę a on powie “Nie zgadzam się i nie zapłacę” - to powiesz tak samo? :slight_smile:

4 polubienia

Wynika z jego wypowiedzi, że mu podaruje, takie serduszko dobre ma ten nasza @GumowaFoka :crazy_face:

3 polubienia

To ty w Polsce mieszkasz?

Palone opony smierdza.
Proponuje zaczac zberac stare szmaty do wyscielenia taczek, bo galazek jedliny szkoda.

Ale to nie to samo… lepszym przykladem byloby, ze rozwalilem przypadkowo komus np ogrodzenie bo przewrocilo sie na nie drzewo ktore sxinalem zeby wieś miala opał w tych ciezkich czas w minus 20 stopniach…na syberii… a i wtedy bym sie klocil dlaczego mam mu cos placic… pfff
To musialby byc na serio sasiad skurrrrwjjel

:smiling_face::smiling_face::smiling_face:

Po 1 mieszkasz w Niemczech i masz tam chyba obywatelstwo podwójne lub tylko niemieckie a mówisz tak jak byś tu mieszkał

Po 2 Jak chodziłeś do szkoły to musiałeś chyba robić prace domowe a w pracy wykonywać zadania powierzone przez szefa Tutaj trochę jest na podobniej zasadzie

Po 3 Sprawa jest głębsza niż ci się wydaje

Po 4 Chyba lepiej zamknąć jedną kopalanie niż stracić miliardy euro które były by pomocne dla rolników,firm na drogi?

4 polubienia

Jak na moje oko, to już ostatni rok tych rządów. Trochę nie wiadomo tylko, kto będzie następny. Ja stawiałem na opcję Hołowni 2050, lecz ostatnio coś kiepskie są jego notowania.

1 polubienie

Ale to nie ma znaczenia gdzie mieszkam i kim jestem. Wypowiadalem sie w imieniu przecietnego “obywatela Polski”

A mozna nie wybierac zadnej opcji?

1 polubienie

Tutaj nie ma inne opcji możemy zamknąć albo płacić karę Ja nie wypowiadam się o życiu na Kubie i sprawach tego państwa w imieniu przeciętnego kubańskiego obywatela Bo zwyczajnie nie mam takiej perspektywy jak tubylcy oczywiście nikomu nie bronię się wypowiadać ale nigdy nie będzie to samo co mieszkajac w danym kraju to nigdy nie będzie ta perspektywa

3 polubienia

Kopalni z dnia na dzien nie zamkniesz.
Zwlaszcza, ze ta obsluguje molocha elektrownie.
Ale bylo 6 lat na ewentualne zmiany, a moze i wiecej? Klotnia o “worek turoszowski” to chyba siega jeszcze czasow PRL, ale wtedy wielki brat interweniowal.
Kopalnie odkrywkowe nie sa obojetne dla srodowiska, zawsze znajdzies cos, do czego mozna sie przyczepic.
Sam wyrok jest rodem z ksiezyca, ale moze swiadomie, zeby w koncu Polske zmusic do dzialania? I negocjacji?

2 polubienia

Ale wydaje mi sie to oczywiste, ze gdyby Kubie kazano placic jakas kare na rzecz sąsiada to też Kubanczycy, w sensie mieszkancy, nie byli by z tego zadowoleni ze komus muszą placic. Jedni nie byliby zadowoleni z władzy a drudzy z sasiada xd

Z wyroku sądu też możesz być nie zadowolony bo racja będzie po twojej stronie ale sąd zdecyduje inaczej Też będzie nie zadowolony ale co zrobisz? Poza tym dostaniemy dotacje więc zwróci się to co musieliśmy zapłacić a jak będziemy się buntować to zostaniemy sami bez partnerów bez dotacji bez pieniedzy Z dziurą budżetową i inflacja

3 polubienia

Wołałbym Hołownię, niż lewicę.

A tak teoretycznie, to stawiałbym na każdy rząd, który byłby dla ludzi, bo to tej pory to ludzie są dla rządów. Najlepszy byłby taki, jak Mazowieckiego. Nie był idealny, bo ci ludzie byli ideowcami, nie znali się na polityce, ale nadali dobry kierunek. Niestety następne rządy go nie podjęły. I zaczęła się walka o słupki poparcia, a nie o naród. Ale, przynajmniej każdy z tych rządów, oprócz błędów i wypaczeń coś tam dla Polski zrobił i szło jakoś do przodu, co w miarę upływu czasu było wyraźnie widać, PiS. za to, nie dość, że nic nie zrobił, to rozbija poprzednie osiągnięcia.

3 polubienia