Aby znowu wszyscy sie nie zmyli po 20-stej

Ten język brzmi jakby mieli kluski w gardle, przynajmniej ja to tak odbieram :wink:
Jakby się dławili mową.

2 polubienia

@benasek
Koszmar to jest plattdeutsch!

1 polubienie

@benasek
Gorszy od tego jest tylko kaszubski
Koszmar jezykoznawcow

2 polubienia

Folk w tym wydaniu,wydaje sie byc bardzo konserwatywnie pojmowany.I dobrze!Moze to jest tajemnica sukcesu?
Widzialem na wlasne oczy jakichs zapuszczonych dzieciakow z plecakami,w drodze chyba do Knebworth,z napisami na czarnych kurtkach,"Stivell…[i cos tam dalej]’

1 polubienie

Ata posłuchaj tego :slight_smile:
Ja zrozumiałam wszystko :joy:

1 polubienie

@collins02
“czysty” folk !!!
Do sasiedniego miasta przybyla kiedys w ramach wspolpracy grupa Lemkow. Interesujaca historia i ich dzieje na terenach polskich. “Przywiezli” ze soba zespol muzyczny z ich piosenkami. Piekne, szkoda tylko ze zeszpecone nie pasujacym bebnieniem basow Dostalam od nich plyte ale nie jestem w stanie wysluchac do konca ze wzgledu na te bum-bum-bum!!!

1 polubienie

Kontynuując…France Gall na Eurowizji.Wreszcie mi to zagrało!!!

4 polubienia

@Bocca-Lupo
Jak sie widzi to moze latwiej zrozumiec
A moze ty masz tez zdolnosci jezykowe. Ja ich nie mam. I jak zaprosili kiedys na zajecia Kaszuba co opowiadal …no wlasnie nawet nie wiem co opowiadal. nic nie zrozumialam

1 polubienie

Ja mam rodzinę na Kaszubach i od dziecka słyszałam ich język, ale nie zmusili mnie, żebym mówiła jak oni :joy:

2 polubienia

@Bocca-Lupo
Mnie nawet trudno bylo z poczatku rodowitych Slazakow zrozumiec, kiedy sie przeprowadzilam do Katowic

1 polubienie

Przed laty,traktowalem to jako swoje odkrycie…A gdy pewna dziewczyna z Łodzi,wlasnie wrocila z Francji i rozwiała moje"marzenia o slawie"[ :slightly_smiling_face:],nie bylo mi przykro bo i tak Alain powinien mi dlugo dziekowac za popularność,w pewnym kraju nad Wisłą…Za samo"Claudia Schiffer",kazdy by sie pociać dał…Foule Sentimentale :wink:

2 polubienia

I ja dodam coś po francusku, ale najpierw odniosę się do niemieckiego:
Niemiecki nie jest wcale taki zły, dokumentacja techniczna po niemiecku jest na prawdę jasna i precyzyjna, plattdeutsch jest bardzo zabawny, szczególnie dla kogoś kto dopiero zaczął się uczyć hochdeutscha… i w niemieckim są tak cudowne słowa jak “schmetterling” :laughing:
Francuska piosenka:

5 polubień

I oczywiście tego nie może zabraknąć w tym temacie:

4 polubienia

@666
Tez tak uwazam
Teksty naukowe po niemiecku latwiej mi sie czyta niz po polsku
Niemiecki jest konkretny!

1 polubienie

Az mnie zatkało…Czemu tego nie znalem???
Obawialem sie kpiny a to…zaiskrzyło!
Piekna Marie i Daniel ktory zawsze we wszystko wkladal calego siebie.Jak w tym oratorium Katarzyny Gaertner…
Dzieki!

1 polubienie

Akurat to bylo.I jest to znacznie lepsza wersja niz z BB.

Ja sobie pozwolę to wkleić.

3 polubienia

Tez bylo ale chyba Ciebie wtedy nie bylo…
No o to nagranie to ja juz dbam.Od 30 z górą lat :wink:

1 polubienie

Wo? Że tak po niemiecku zapytam :crazy_face:

1 polubienie

Aaaa chyba się domyślam