Ach, ci pseudodziennikarze... :)

Tytuł w dzisiejszej gazeta.pl:


Jak w tym starym dowcipie: “Szło dwóch ludzi, jeden w trampkach a drugi na medycynę” :rofl:

7 polubień

Czytalem. Przy okazji tego faktu zainteresowalem sie wyspą Helgoland. Moze nie jest tak interesująca jak np Wielkanocna, ale troche ciekawostek posiada i nie jest trudno ją odwiedzić.

4 polubienia

Tam zmarł i jest pochowany generał Ignacy Prądzyński - budowniczy Kanału Augustowskiego.

3 polubienia

Ale grobu nie zlokalizujesz, bo Anglicy wpadli na genialny pomysł proby wysadzenia wyspy w powietrze.
@benasek komu blisko to blisko…

3 polubienia

A byś przyleciała do Germanii to bysmy sobie na Helgoland popłynęli … :grin:

2 polubienia

Lepiej sie jachtem wybrać :sailboat:

3 polubienia

Wyborcza. Czego więcej oczekiwać :wink:

2 polubienia

Pewnie, ze lepiej. Jak by ktos kiedys, niech sie przypomni. Moge nawet podlogi szorować…

2 polubienia

Tam oprócz kilku dobrych redaktorów jacy pisza na tematy z pierwszych stron zatrudniaja jako stażystów studentów dziennikarstwa, którzy piszą cały ten pozostały chłam informacyjny. Jak widac po artykule autor przetłumaczył googolem oryginalna wiadomość i nawet nie wysilił sie żeby to potem sprawdzić, zredagować. Przeczytajcie całość, jest tam więcej takich kwiatków - np. na statku było 22 pasażerów (oczywiście chodzi o załogę), czy zlecony miał zostać również przelot samolotu “z sensorem”.

2 polubienia

Powiem tak - to choroba całego polskiego dziennikarstwa internetowego. Inne portale niewiele się pod tym względem różnią. Wolałem jednak tradycyjne gazety - tam była korekta, redakcja, czytało sie z przyjemnościa. Ale szkoda papieru!

4 polubienia

Moze w koncu przylecę.
Na razie musze dokończyć kilka waznych spraw w Polsce i Hiszpanii. No niestety. A potem to juz będę półwolny elektron.

1 polubienie

To nie o papier chodzi, a rzetelne podejscie do pracy.

3 polubienia

Jak w mojej ulubionej kpinie z zadań z fizyki:
Jechały dwa tramwaje.Jeden był czerwony,drugi skręcił w lewo.
Ile ważył ten pierwszy? :sweat_smile:

5 polubień

Polacy zawsze górą
:poland::v:

1 polubienie

Niestety chyba na wszystkich portalach takie kwiatki. Na WP czy Interii notorycznie punktuję “redaktorów”, głównie działu sportowego bo te najbardziej mnie interesują. A to napiszą o meczu, który się nie odbył, pomylą wynik, drużyny. Jak młoda dziewczyna po półfinale piłkarskich MŚ '22 napisała, że Chorwacja już odpadła z turnieju napisałem jej na facebooku, to poprawiła tekst ale i podziękowała :wink:

Kto jeszcze nie zna, niech wpiszcie w wyszukiwarce “libacja na skwerku”, to już 13 lat od tego artykułu, ale uzyskał tytuł kultowego :sweat_smile: :rofl: :joy:

1 polubienie

Gimbaza kiedyś musi zacząć zarabiać odrywając się od smartfona, bo mama wiecznie na trampki nie da :confused:

Tak, sport w portalach to osobna bajka. Pamiętam kiedyś czytałem artykuł o tym jak polska drużyna pokonała jakąś inną reprezentację i uzyskała awans do dalszych rozgrywek. Zapomniano o jednym drobiazgu - jaka to była dyscyplina sportu :slight_smile:

4 polubienia

@Farang Od kiedy nie ma (żywych) ludzi w korekcie kwiatki są na porządku dziennym - także w papierowych wydaniach. Nie to co za czasów naszego szefa Macieja, gdzie żadne Pomoże nie przeszło :wink:

3 polubienia

I kolejny przykład:
obraz

Nagminne.
Ostatnio sporo pisano o telencie lekkoatletycznym i o jego skomplikowanej operacji ścięgna Achillesa.
I ani słowa czy to biegacz czy skoczek,nie wspominając o sprecyzowaniu,jaka to konkurencja…