Agatha Christie...

Przy autorach, których podałam to czytadło.

Polecam Tobie “Porwanie Brett Macroft” z 1959 roku. Autor Mike Kerrigan.

1 polubienie

Zbedna egzaltacja.Ja czytam teraz Cortazara ale jeszcze pare minut temu,nie widzialem powodu by wspominac o tym w watku o A.Christie…

Zanotowane.Ale spytam,dlaczego akurat to?

2 polubienia

Facet pisze nieco w stylu Chandlera. Świetnie skomponowany i napisany kryminał o porwaniu. Dialogi, palce lizać. Cała akcja dzieje się tylko w hotelu, ale porywa. Puenta zaskakująca. Ja to czytałem ze 40 lat temu i zapamiętałem. Nie mogę na to nigdzie trafić, bo nabyłbym bez zastanowienia. Ta książka była własnością mego taty i zaginęła w mroku wydarzeń. Akcja chyba trwa dobę, ale nie jestem tu tak pewny.

1 polubienie

u mnie na Paramount wlasnie leca powtorki miss Marple, Poirota i spolki - jakie to z angielska wysmakowane…
a co do samych kryminalow - maja te cnote, ze morderca jest wsrod nas, a nie jakis przypadkowy krolik z kapelusza.
to raczej zagadka z jedna lub kilkoma niewiadomymi (czasem zabojca sam nie dziala, ale to rzadko)
typ kryminalu dosc popularny swego czasu, ale faktem jest ze Christie osiagnela tu stan doskonalosci. i jak pisales - miala szczescie do ekranizacji - choc te jej ksiazki to wlasciwie gotowe scenariusze.

4 polubienia

Nie slyszalem o tym ale to co piszesz,pasuje do mojego ulubienca,Patricka Modiano.Ktorego po raz enty,polecam!
Mysle ze Modiano nie pisalby tak gdyby,przynajmniej w pewnym stopniu,nie Chandler.

1 polubienie

100% racji i chyba lepiej bym tego nie wyrazil.
A wspomniane powtorki to tutaj specjalnosc ITV-3…Dziwny kanal,pelen smieci ale gdy przychodzi weekend,az sie cieplo robi na widok klasyki :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Agathe Christie mam w calosci. Moge czytac od konca: tez mi sie podoba. I rowniez zauwazylam brak kategorii “ksiazki”…

3 polubienia

Na szczescie literatura jest sztuka :slightly_smiling_face:

3 polubienia

No to pozostaje zglosic koledze @Szczery_do_BULU potrzebe kategorii Literatura czyli ksiazki i czasopisma :grinning:

2 polubienia

Mam kolekcję Agaty Christie - wydawnictwo Hachette(jeszcze nie wszystkie), sztywna oprawa (w tym wypadku jak najbardziej na miejscu) i kremowy papier (podobnie jak @vera223 wolę taki, niż śnieżnobiały).
Ale do rzeczy Uwielbiam jej książki, szczególnie z panną Marple. Kiedyś trafiłam na film z panną Marple graną przez angielską aktorkę, nie pamiętam nazwiska, ale moja ciocia, która mieszkała w Anglii uwielbiała ją i to ona (ciocia) zaraziła mnie miłością do Agaty :wink:
Szukałam w sieci filmów w j polskim, ale nie znalazłam. Może wiesz, gdzie można obejrzeć (online) cały serial po polsku?

4 polubienia

Tez mam Hachette!

Nie wspominając o obietnicy utworzenia miejsca dla blogga…

Ta aktorka to Geraldine Mc Ewan.
Nie wiem nic o sieci ale plyty dvd po świecie"rocprowadza" Granada tv a w Polsce tłoczył swego czasu Takt.Na okladce jest jeszcze logo Amer Com Collection ktorego to,zapewne producenta,nie znam…
Najprawdopodobniej jest to czeskie rozpowszechnianie bo plyty sa w 2 jezykach,polskim i czeskim.

2 polubienia

z kategoria idzie szybciej.
moze na dobry poczatek dodac jeszcze kategorie Nasze blogi z linkami do nich? cos jak salon tworcow? ogolniedostepny?
dopoki @siteadmin nie znajdzie chwili czasu?

1 polubienie

Nie wiem,nie znam sie…Ale propozycja wyszla od niego i przyznam ze od razu uruchomila mi wyobraznie…
Mam takie dni ze pisalbym do rana :smile:

1 polubienie

Pożyczyłbyś z 3 takie dni. Ja, ostatnio odwrotnie. :grin:

1 polubienie

Odwrotnie to nie mam nigdy.Ale są takie dni ze…chyba zaczne z notesem chodzić bo potem to wszystko ucieka :smile:

1 polubienie

Mam kilka fajnych temacików w zanadrzu. W myślach dopieszczone . Brakuje mi tylko kopa w dupę, coby mnie zmusiło do klikania.

2 polubienia