Akt miłosierdzia

2 polubienia

A jakie jest pytanie ? :wink:

1 polubienie

Nie ma. Jest news.
To forum informacyjno-dyskusyjne.

Ok, sorry, błędnie jak widać zasugerowałem się adresem tej strony :slight_smile:

1 polubienie

Jako pokutę od odmów litanię do Jarosława Kaczyńskiego

Żenujące

1 polubienie

@Farang to jest faktycznie odpowiedź na pytanie nurtujące lud czy będzie mógł się bawić. Bo wiesz jak jest, jeden biskup się zgodzi a drugi nie. Mieliśmy taka sytuację kiedyś w Warszawie, która jest podzielną na dwie diecezje, biskup Nycz na lewym brzegu pozwalał na dyspensą ale biskup Sławoj Flaszka Głodż po stronie praskiej już nie. Istotna była zatem kwestią do którego miejsca na moście łączącego oba brzegu Wisły w stolicy można jeść hot doga, a w którym należy już wypluć paróweczkę.

A tak na serio, lepiej byłoby, gdyby kościół wezwał ludzi do wstrzemięźliwości nie tyle od mięsa ile od wspólnych zabaw sylwestrowych z wiadomego powodu.

2 polubienia

A dyspensy od seksu tez udzielil?

2 polubienia

@Bingola Mój komentarz dotyczył tego postu, a nie tematu

@Farang ja nie lubię jak mi ktos strasząc piekielnymi czelusciami zycie urzadza. A juz na pewno moja sympatia niejaki abepe Jedraszewski. O ile sie nie myle to JPII dawno odwolal posty kiedy zderzają sie daty zostawiajac to sumieniu wiernych

1 polubienie

A kto Cię straszy piekłem za nieprzestrzeganie postu, którego zresztą w Hiszpanii nie ma? :wink:

Bywa i to mocno przestrzegany na Wielkanoc. Boze narodzenie jest swietem radosnym

Tak, ale tylko w małżeństwie :slight_smile:

3 polubienia

Nie denerwuj okonka :wink: :joy:

1 polubienie

Był taki dowcip:
Facet pyta księdza w konfesjonale:
– Czy w Wielki Piątek można położyć sie do łóżka z kobietą?
– Można, ale tylko z własna żoną.
– Dlaczego?
– Bo w Wielki Piątek powinno sie unikać przyjemności.

3 polubienia

To ten ksiądz się wcale nie zna :wink: :upside_down_face: :innocent:

2 polubienia

Bo żony nie ma :slight_smile:

3 polubienia

Fakt, ksiądz w Wielki Piątek całą pewnością nie kładzie się do łóżka ze swoją żoną. :upside_down_face:

4 polubienia

O ile sie nie myle to nawet mszy nie odprawia, a liturgię Męki Panskiej i obowiazuje post ścisły. A ze swieto ruchome to problemu z tym, że piatek wypadnie w niedziele nie ma😆

1 polubienie

A Wielkanoc znowu w niedzielę … :expressionless:

2 polubienia