Alain Delon nie żyje

I nikt, nic…? @collins02 ?
635580_5.2

1 polubienie

Krótko kolega @collins02 wspomniał, ale osobnego pytania nikt nie założył.
88 lat to piękny wiek.
A biorac pod uwage, ze nie bylo to pokolenie prowadzace jakiś szczeglnie zdrowy tryb życia?
Niestety legendy połowy ubiegłego wieku odchodzą i juz tylko niedobitki na tym padole łez się ostały.
Ale najwazniejsze, że filmy mają dluzsze życie niż ich twórcy.

3 polubienia

Przyznam że go nie kojarzę. Kino europejskie dla mojego pokolenia było zbyt kameralne

Delon i kameralność? :sweat_smile:

1 polubienie

Grał cezara w Asterix i Obelix Na Olimpiadzie

To chyba jedna z ostatnich jego ról?

Wybitny aktor.Za samo"Rocco i jego bracia",należy mu się"aleja gwiazd".
Tak, napisze ale przy chwili spokoju.
Tego zepsuć lub spaskudzić pośpiechem,nie wolno.
Swietne zdjecie!

1 polubienie

Z rodzimego podwórka, wczoraj zmarł Franciszek Smuda. Postać nietuzinkowa

2 polubienia

Ale o nim trochę na wp i interyi pisali…

To teraz już wiesz…W ramkę i nad łóżko :joy: :joy: :joy:

Ale tutaj nie

1 polubienie

Ramki drogie…

Pisali, pisali, ale w innym pytaniu. Dotyczącym sportu.
Komentarz również tyczy kolegi @Bingola

2 polubienia

A to przepraszam. Przeoczyłem

1 polubienie

Jak już wspomniałem,napiszę…
Na razie…Funduje sobie malutki festwial filmów z jego udziałem.A uzbierało mi sie przez lata.Łącznie z ulubionymi.
I wczoraj zagrałem sobie cudowne"Zaćmienie",Antonioniego by płynnie przejść do mojego skarbu na dvd czyli"Rocco i jego bracia,Viscontiego.
Na dzisiaj z braku czasu,przewiduję jedynie ostatni film Jean Pierre Melville’a czyli Un Flick[Gliniarz]
Jutro tegoż reżysera,“W kręgu zła” czyli niesamowita wręcz anatomia skoku,przestępstwa,krok po kroku…
Mam w planie też “Basen”,z udziałem Romy Schneider i kryminał na którym byłem 3 razy w kinie,"Flick story"z udziałem Jean Louisa Trintignanta i cudnej Claudine Auger,znanej z Bonda,“Thunderball”
Czy zdąże przed wyjazdem? :thinking: Nie wiem… :innocent:

A “W pełnym słońcu”?

1 polubienie

Nie posiadam…Ale może znajde na cda…Tam tez fajna obsada.

2 polubienia

Nie znalazłem.Ale za to znalazłem"Le Gitan" czyli"Cygan".Film nieco słabszy,całkowicie podporządkowany wizerunkowi Delona wystylizowanego na cygańskiego bojownika o sprawiedliwość…Taki właściwie…western z,mniej więcej,naszych czasów…

1 polubienie

A jednak znalazłem!!! Nie było tego filmu w folderze w jakim się spodziewałem… :innocent:
Fantastyczna intryga.Thriller że aż wkręca!!!
Widziałem ten film chyba jeszcze jako uczeń i malutko pamiętałem…
A Delon jest tu wrecz niezwykły…Najpierw jako bon vivant, tak głupi i irytujący ze trudno wytrzymać…I co ciekawe, od chwili gdy zaczyna się w jego umyśle rodzić pomysł zbrodni, jako postać niesamowicie zyskuje,jesli można to tak ująć…
Do tego świetna Marie Laforet [kilkanaście lat później podbiła Europę przebojem"Viens,Viens"] i Maurice Ronet,znany choćby z"Winda na szafot".
Film weterana,Rene Clementa,perełka!!!

1 polubienie

Mimo iż wciąż nie napisałem i wciąż coś odgrzebuję…Zaskakuje mnie fakt że Ty nic a nic nie napisałeś nt.Second’s Out…Chyba kilka dni minęło od rocznicy okrągłej ale jednak… :joy: