Ale jak to? To tak można?

Dawno nie wrzucałem tematów politycznych, ale dzisiejszy news mnie rozwalił.
Premier Słowacji podał się do dymisji, bo sprowadził szczepionkę Sputnik z Rosji. Wczesniej do dymisji podało sie kilku ministrów w tym zdrowia. Tak po prostu przyznali sie do błędu i uznali honorowo, że nie moga pełnić odpowiedzialnych funkcji publicznych. Nie zwalił winy na opozycję? Dziwne to, co za nienormalny kraj? U nas takie aferki to pikuś, widzowie TVP nawet o nich nie słyszą.

3 polubienia

Pisałem już o tym. W tym roku w Holandii do dymisji podała się pani minister, bo wyczajono, że w domu zatrudnia na czarno pomoc domową.

Do do dymisji podał się też premier Holandii, Rutte, bo jakiś wiceminister namieszał z zasiłkami dla bezrobotnych. Też pisałem chyba tu o tej sprawie.

O jakim Ty honorze wsrod wiekszosci politykow w Polsce mowisz?

3 polubienia

A może dzięki tej ruskiej szczepionce tysiące ludzi żyje?

1 polubienie

Ale mniej honorowo…

1 polubienie

Wlasciwie to nie ma sie co dziwic.
Polskie standardy nie powstaly dzisiaj.One sie wykluwaly mniej lub bardziej przypadkowo po transformacji,mając na celu kolesiostwo,wzajemne zwalczanie,korupcje,wymyślanie wrogów,tworzenie kup wzajmnych adoracji oraz przede wszystkim takie zarobkowanie aby żadna premia czy okazja do skoku na kase nie minełe bezpowrotnie.W tzw. szarej codziennosci liczy sie posiadanie mediów oraz wojskowa dyscyplina ktora z ludzi robi bydło.Bezmyslne,zaklamane ale posluszne.
W innych krajach najwyrazniej poszli inną drogą a u nas nie ma i nie bylo pojecia męża stanu,nie ma wspolpracy dla dobra ogółu [która w Anglii aż błyszczy!] a brak zaufania jest identyczny jak za komuny.Trwa nieustający marsz triumfalny hasla:Teraz ja coorva a po mnie choćby potop…
Jak moze istnieć jakość jesli w polityce procz pieniedzy rządzą podzialy i nienawiść?

3 polubienia

TKM ma sie dobrze.
Nomen omen skok na kase?

W kazdej firmie,nawet w najlepszym systemie,moze sie trafic zly szef.

Tylko to nie jest zwykla spolka a dziwolag o nazwie spółka skarbu państwa

Tym bardziej.

nie tum bardziej - spolka skarbu panstwa jest gwarancja, ze rzadzic tam bedzie jakies indywiduum z politycznego nadania, o mentalnosci oborowego.

I dlatego wlasnie tym bardziej bo jesli rzadzi tuman z partyjnego nadania to mozna tylko ubolewać ze dalej co panstwowe to"niczyje" lub fatalne w skutkach.

1 polubienie

Orlen i Obajtek to klasyka takiego postepowania rzadu.
Ja sie zastanawiam co sie w KGHM Polska Miedź dzieje, bo cos cisza, oby nie przed burza.
Bo w gornictwie weglowym to juz kolejna wtopa zarzadzajacych zaczyna byc jak przyslowiowe kartofle na obiad.

1 polubienie

No to bylaby doslownie katastrofa…
Nie mam osobistych udzialow w Lubinie [ :wink:] ale na takie miejsca powinno sie chuchać i dmuchać i bronic przed polityką panstwa,coraz bardziej przypominającą Zimbabwe…

2 polubienia