Amerykańskie filmy, temat wydzielony

Dawne papierosy zostaly zamienione na komórki a nie na wino.Przy czym jest to idealny wybieg dla scenarzysty impotenta.Wg.jego scenariusza,komorka moze zadzwonic zawsze wtedy gdy ów nie ma nic do powiedzenia.
I nikogo to dzisiaj nie zdziwi.
A whisky jest obecna niemal zawsze w filmach pełnometrażowych.Oczywiście nie w kinie familijnym.W serialach zaś,z tego co widze,alkohol staje sie znakiem rozpoznawczym osoby ktorej postepowanie należy piętnować…
Z tym ze tutaj próby “wychowywania” były juz w Bonanzie.A największe zaslugi na tym polu,ma na swym koncie strażnik Teksasu i jego kompanija od kawy i soków.
To jednak także,było juz ćwierć wieku temu.

1 polubienie

Imię nie powinno tak jednoznacznie sugrować płci.

1 polubienie

To wzgorze to nie wiadomo skad się wzięło.
W oryginale to było pddasze pokryte zielona dachówką.
Ale brzmi ladnie i kojarzy sie z sielskimi krajobrazami Wyspy Ksiecia Edwarda.

Skoro Annę Boleyn, drugą żonę króla Henryka VIII Tudora ma zagrać czarnoskóra aktorka (śliczna zresztą, ale…), to Anię może zagrać nawet wilk i też będzie dobrze.

3 polubienia

W krwawych serialach kryminalnych, ktore czasem zdarza mi sie obejrzec (Castle, Bones,) kieliszek czerwonego wina jest rekwizytem niezbednym.
Wychowawczo dzialajace i finansowane przez USArmy produkcyjniaki NCIS jako rozrywke proponuja zajecia na strzelnicy.
W CSI zwykle alkohol i narkotyki sluza do wskazania, kto jest antybohaterem. Towarzysza temu zwykle rozbudowane tatuaze w stylu latynoskich “maras” czyli band zorganizowanych w stylu mafii.
Ogolnie symbolika scenografii filmowej tez jest wazna.
Ja gdybym tego nie uslyszala i nie zobaczyla? W Ojcu chrzestnym pomarancze i sok zawsze zwiastuja nieszczescie :wink:

“Coś z nizin społecznych” lub
“Ono z hałd górniczych co nie chciało Niemca”
…albo “Na wzgórzu zapomniałom się z Włodymirem”.

1 polubienie

Z filmami historycznymi jest problem.

2 polubienia

“Istota ludzka z niepłaskiej okolicy, na której stoi budynek mieszkalny z zielonym dachem”

3 polubienia

Nawet klasycy jak Aghata Christie sie nie uchronila…

Klasa średnia ma zlewozmywaki. W czasie zmywania mają miejsce ważne dialogi :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Ja tak lubie zmywac, ze to bylby raczej monolog rodem z horroru :wink:

1 polubienie

Po zrobieniu badań rynku, marketingowych, 3D, 5V i kfc okaże się, co będzie w tych filmach.

2 polubienia

Kolejna sfilmowana gra komputerowa, gdzie zamiast aktorow występują efekty specjalne wygenerowane przez sztuczna inteligencje.

2 polubienia

Świat psieje. :grin:

1 polubienie

Nie obrazaj psów.

2 polubienia

A no i jeszcze trzeba uwzględnić ten ruski atak rakietowy, którym nas straszo :roll_eyes: W ogóle to uważam takie straszenie za jakies chamstwo :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Akurat to co wyprawiaja onuce, to zycie moze przerosnac kabatet.
Putin pieknie przemawial na spotkaniu z Xi o nierozpowszechnianiu broni jadrowej, a nastepnie umieszcza ją na Bialorusi.
Czy Kitajce o tym wiedzieli wczesniej?
Bo jesli nie, to cos im ta kaczka po moskiewsku niestrawna wyszła.
Albo odpuscili, bo surowiec na ewentualne chinskie atomowki u Putina po cenie okazyjnej?

3 polubienia

Nie oglądam wiadomości. Ostatnio nawet nie czytam nic w internecie. Jeśli nastąpi jakiś Armagedon to dorwie mnie z zaskoczenia.

3 polubienia

Ja ogladam tutejsze
Ciekawa jestem czy Hiszpanie dadza sie oglopis populistom i faszystom jak w Polsce? W tym roku podwojne wybory - lokalne i do Kortezow.

1 polubienie

Ja czytam w necie co piszą w różnych dziwnych krajach.Jakie mają poglądy,co kombinują i jednak myślę,że powinienem brać z Ciebie przykład bo i tak nic nowego się nie dowiedziałem.
…No może tylko to - po wielu przemyśleniach paląc papierosy w nocy ->Putin jest tak głupi,że jeszcze nie dawno nie sądziłem że aż tak bardzo.<-To tyle mych dewiacji pseudopolitycznych :slight_smile:

2 polubienia