Autobiografia

Ten temat zwiazany z Espana Forever…To wszystko przez to…
Nie mogłem zapanować nad myślami…Za dużo tego…
Ale jedno wiem…Lata 80-te,jeśli zawarte w jednej kompozycji,to wlasnie to!
Nie tylko lista Trójki…W tej piosence kazdy znalazł coś dla siebie.Jak nie na “teraz” to we wspomnieniach…
Kiedy Markowski śpiewa:"sto róznych ról,czym ugasić mój ból…"te gitary brzmia chyba najlepiej w calej historii polskiego rocka…
“…za jej,Poli Raksy twarz,kazdy by sie zabić dał…”
Odruchowo wznosze rękę z zaplaniczką w ogniu…
[dzisiaj by mnie za to wynieśli] :relaxed:

4 polubienia

Cóż tu powiedzieć, utwór-legenda, absolutnie kultowy. I ponadczasowy, nawet mój syn jest nim zachwycony!

2 polubienia

Nie moge znalezć tego w necie…Tego wykonania z Jarocina.Ale to musi sie tu pojawić!!!
TSA-51 i Andrzej Nowak na gitarze,po prostu znakomity…

1 polubienie

Dzis ludzie zapalaja latarki w smartfonach :joy_cat:
Lata 80 to jesli chodzi o muzyke to w ogole ciekawa dekada.
W Polsce sytuacja troche byla, ze jak chleba brakowalo to choc z igrzyskami poluzowali :wink:

2 polubienia

Wlasnie o to mi chodziło… :innocent:

1 polubienie

I jeszcze czegos brakowało…

Nasz hymn…Turbo i"Dorosle dzieci"…

1 polubienie

Ten utwór Turbo to chyba jedyny jaki jest szerzej znany, reszta twórczości to ostry heavy metal, niestety, nie moja bajka. Byłem dwa lata temu na koncercie Uriah Heep, gdzie Turbo było supportem, całe szczęście ,że zagrali ten kawałek!

1 polubienie

I to tez rok 1982.
Byly jeszcze mniejsze przeboje…Cos o ciszy ale tytulu nie pamietam…
Turbo wyszło z poznańskiej grupy HEAM z Markiem Bilińskim.Wtedy w ramach Muzyki Młodej Generacji.
Hoffman to świetny gitarzysta ale sama muza to także nie moje poletko :relaxed:

1 polubienie

HEAM kojarzę, bardzo dobrze się zapowiadający zespół rockowy, potem zniknął. A teraz widzę, ze odrodził się pod inną marką. No, a Marek Biliński to marka sama w sobie

2 polubienia

???
A to wiesz wiecej ode mnie…HEAM znowu gra?

Nie, no wtedy przekształcił się w Turbo :slight_smile:

1 polubienie

A Heam przekształcił sie w zespół Krater i grał jeszcze jakiś czas. Szkoda że nie przetrwał, to była świetna, progresywna, instrumentalna muzyka.

1 polubienie

Przyznam ze nigdy o Kraterze nie slyszalem…Jesteś pewien co do nazwy?

Tak, jest w Wikipedii, a poza tym pamiętam, w Trójce była audycja Muzyka Młodej Generacji i tam kilkukrotnie go słyszałem.

No sorry ale wyskoczyl mi tylko zespol disco polo od weselnych opraw… :rofl:

Faktycznie, jedyna informacja jest na stronie Wiki o zespole Heam, nie ma osobnego hasła dla zespołu Krater. Był zbyt niszowy i efemeryczny

Co prawda wywiad sprzed 3 lat…

A w wiki, rzeczywiscie wspominaja, ze HEAM niecaly rok uzywal nazwy Krater.

1 polubienie

Z tej mini wzmianki wynika ze to po prostu zmiana nazwy na niecaly rok.Dziwi mnie tylko ze tym samym drukiem napisano o Arbiter Elegantiarum…Tych to nawet zdjecia z Non stopu pamietam…
A po plyte Banku,jechalem az do Warszawy :roll_eyes: Oto jaki był głód…Dzisiaj nie przeszedłbym nawet na drugą strone ulicy :innocent:

Boże kiedy ja ostatni raz mialem w ręce Glos Wielkopolski :roll_eyes: :innocent:
Gdy to czytam,wszystko sie powoli przypomina…Np. Non Iron…
I wzmianka o Hot Water…Z nimi mam akurat kontakt do dzisiaj.Ostatni koncert,nieco ponad 2 lata temu w Blue Nocie…

2 polubienia