Bądźmy sprawiedliwi

Usprawiedliwiasz ioch? Nie rób tego. Oni są za młodzi, by to pamiętać.

1 polubienie

Mnie nie podoba się od samego począteczku. Od czasu, gdy nie zgodzili się na przelot pierwszego angielskiego samolotu z pomocą dla Ukrainy. Od tego czasu to “niepodobanie” wciąż mi się pogłębia :frowning:

Interesy. I to często całkiem prywatne interesy przedstawicieli
niemieckich władz.

2 polubienia

Dostali tam tak w dupę, że pokoleniami pamiętają… :crazy_face:

3 polubienia

To nie to… @gra dobrze pisze. Interesy. Też o tym czytałam.
Dla samej ideologii nie szmaciliby się tak, a dla kasy? Dla kasy i owszem. Mentalność niektórych ludzi zastanawia. Bardzo zastanawia.

1 polubienie

Jeżeli nie podchodzić do tego żartobliwie w moim stylu, to tak.
W innych pytaniach już to pisałem, nie chcę się powtarzać.

1 polubienie

W zderzeniu z Sowietami dostali nie tylko tam. Ale pamiętaj o pomocy jaką otrzymywał Stalin.
@gra nie tylko Niemcy dali sie wziąć na lep "dobrego oswojonego misia samarytanina’

2 polubienia

Oczywiści, wiem o tym, ale to nikogo i niczego nie usprawiedliwia. Do tego, to Niemcy (no może jeszcze Francja, choć widzę tendencję spadkową) są tym wiodącym krajem EU, czyli ich poczynania rzutują na całą UE.

2 polubienia

Zamarzyl im się teren neutralny? Tak się nie da.
Abstrahując od Ukrainy - ten weekend w Bilbao była rozróba między kibicami Żydami i sympatykami Palestyny. Poszło o flagę
https://www.google.com/amp/s/amp.noticiasdegipuzkoa.eus/actualidad/sucesos/2022/05/08/batalla-campal-bilbao-seguidores-hapoel/1211169.html

1 polubienie

Innymi słowy,chcesz powiedzieć ze nie wszyscy Niemcy byli nazistami,tak?Zgadza sie.Nie wszyscy.
Mam to jednak gdzieś.Zwykłem litować sie nad ofiarami a nie sprawcami.
Tym bardziej ze krzywda im sie nie dzieje.Krzywde oni czynią innym!
Świat niczego wiecej nie wymaga oprócz potępienia agresji.I to nie od tych co tam żyją bo to byłoby wydanie wyroku na siebie i rodzinę.Od tych co są za granicami jak np. sportowcy.Okazuje sie jednak ze oprócz jednej tenisistki,nikt tego nie zrobił!!!
Co do tego pana…Nie znam,nie czytałem ale rację ma.Z daleka dobrze widać bo nikt ci w patrzeniu i myśleniu nie przeszkadza.Ale racje ma bo sowietyzm nie jest czymś co można wyleczyć.Trzeba być ostatnim głupcem by liczyć na cokolwiek,by spodziewać sie zmian po kraju który dalej czci Lenina i jego ścierwo pod kloszem.

4 polubienia

Zaraz po I wojnie caly sowiecki barłog liczył sobie ok. 130 milionów ludzi.Dzisiaj sama tylko Rosja to prawie 150 milionów.Porównywanie liczb moze chyba jedynie slużyć propagandzie.Mówimy o róznicy wielkości Rumunii.

1 polubienie

W Rosji są normalni ludzie. Młodzi i część oligarchów. Tylko że boją się odezwać. Rosja to państwo opresyjne.

2 polubienia

Oligarchowie są normalnymi ludźmi? Do swoich majątków doszli normalną pracą? Taką jak wszyscy inni?
A młodzi? Ja się im bardzo dziwię, że dalej chcą żyć w takim kraju. Boją się? Liczą, że przyjdzie ktoś z zewnątrz i im pomoże?

3 polubienia

W Rosji na pomoc z zewnatrz nie liczą. To juz stan, kiedy odrzucaja każdą pomoc, zapętlenie.

1 polubienie

W kontekście ostatnich wydarzeń ulgę przynosi możliwość zrobienia zwykłych codziennych rzeczy.

W Rosji nie ma normalnych ludzi.
To nie do Ciebie ale, do licha,przestanmy wreszcie na gwałt wyszukiwać okoliczności łagodzących dla kraju morderców!
Sami putina do władzy wynieśli i nikt tego nigdy nie kwestionował.Wrecz przeciwnie!Dzisiaj w obliczu zbrodni prawie cały naród bije mu brawo i będzie tak długo bił dopóki nie skończy jak hitler.Historia lubi się powtarzać i będzie się powtarzać!
Nawet jeśli nie każdy jest zdolny do tego co wyprawiaja synowie narodu, to wyglada na to ze każdy ma mniej lub bardziej wyprany mózg.I to trwa od burdy październikowej.
Istnieje taki dokument zrealizowany jakieś 20-25 lat temu…Dotyczy on sytuacji w sowietach w latach 30-tych,wlacznie ze zbrodnia głodową na Ukrainie,opisujacy zbrojenia stalinowskie i przygotowania do wojny.Bynajmniej nie obronnej bo do takiej nie szkoli się ok. 1 miliona spadochroniarzy.
W tym dokumencie klamra spinająca prawie dwugodzinny film to…pranie mózgu jakiego dokonuje nauczycielka na dzieciach w podstawówce,w trakcie wizyty w muzeum… :exploding_head:
Tego się powtórzyć nie da bez pół litra ale warto zwrócić uwagę ze to się działo teraz.W ostatnich latach a nie za ZSRR.
Krotko mówiąc,zaczyna mnie już mierzić to" ze oni nie wszyscy tacy są".Jak islamiec bombę podłoży,zaczyna się to samo.Skoro tak to dlaczego nikt nigdy w ten sposób nie bronił hitlerowcow?Przecież nie wszyscy tacy byli a do Dachau trafiali najpierw przeciwnicy nowej władzy…
Doprawdy nie wiem, dlaczego ludzie miewają taka skłonność do wybielania nie tylko imperium zła ale i innych zbrodniarzy…

4 polubienia

Jakbys nie szukal “okoliczności łagodzących” to bys zwariowal jak oni.
Naturalne u ludzi myślących jest szukanie przyczyn (nie majace nic wspólnego z usprawiedliwianiem).

Mądrze napisałeś, ale, tu chodzi o to, że jednak są tacy Rosjanie, którzy nie zgadzają się z fiutinem i całym tym systemem. Napisałem o jednym powyżej.

Ale, póki będą takie systemy, jak rosyjski i kilka innych, świat spać spokojnie nie może.

3 polubienia

I znowu wyjątek potwierdza regułę.

1 polubienie

Oczywiście. I zgadzam się z kolegą @collins02 w tym względzie. To była i jest swołocz stadna.

4 polubienia

Putinowi jedno sie udalo, UE zaczela sie lepiej dogadywac i wprowadza pewne reformy (lub zamierza to zrobić w najblizszym czasie), które wczesniej czekalyby w czelusciach biurokracji z terminem na swietego Nigdy.

3 polubienia