Bajkowa piosenka

z filmu “Ewa chce spać”

Samego filmu jeszcze nie oglądałem, ale muzyka piękna.

2 polubienia

Oglądałem ten film w połowie lat 60. W moim miasteczku, oprócz kina Fregata, był jeszcze Powiatowy Dom Kultury z kinem, ale bez panoramicznego ekranu. Za ekranem była scena i na niej po raz pierwszy byłem na koncercie Polan. Akustyka była niezła.

W tym PDK puszczali filmowe starocie, tam też obejrzałem takie westerny, jak Dyliżans, Winchester 73, a Rio Bravo, po raz drugi. Wszystko za symboliczną złotówkę, a produkcje sowieckie za darmo. W ten sposób obejrzałem Opowieść o prawdziwym człowieku. Niezły film w odróżnieniu od reszty tego typu.

Poznałem też Los Człowieka i na tym filmie popłakałem się podczas jednej ze scen.

7 polubień

No tak, to były inne czasy.

1 polubienie

Ja coś kojarzę, ze nic nie pamietam. Ale zawsze mozna sobie w necie poszukac i odswiezyc. Chocby ze wzgledu na obsadę.

3 polubienia

Oglądałem.Teraz nowych nie oglądam bo badziewie niesamowite.

4 polubienia

Wbrew pozorom ten film nie jest niczym ani oryginalnym,ani zabawnym…Tzn.śmiech jest sprawą prywatną ale… :face_with_raised_eyebrow:
W tego typu produkcjach,gdy tylko pojawia sie szansa na podobienstwo z filmami francuskimi czy właskimi,od razu “jakaś siła” katrupi to sowieckim “humorem”.
Typowy przyklad to te wszystkie bzdety z"panem Anatolem" :roll_eyes:
Ale Basia Kwiatkowska była argumentem nie do podważenia…Jak mawiał mistrz Fellini,kino jest kobietą :smiling_face:

1 polubienie

Filmy Bondarczuka wyróżniał zawsze pewien patos ale i przy okazji,umiejetne granie na emocjach.Breżniew nie bez powodu uważał go za najlepsze narzedzie propagandy i pozwalal na wszystko.Np. na slynną kooprodukcje o Waterloo.
Z łezką w oku to wspominam bo potem było juz tylko gorzej…Nikita Michałkow przez lata pełnił tę samą rolę a jednak dzisiaj widać róznicę…I znowu to samo…Świat brnie do przodu a sowieci ku gorszemu :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Jestem dokładnie tego samego zdania. Gdy pierwszy raz to oglądałem, byłem dzieckiem. Teraz, faktycznie, ten film jest trochę, jakby tu powiedzieć…, sztuczny? Bo śmieszny, to raczej nie…

2 polubienia

Nie wiem, jak znajde w necie to obejrzę :wink:
Bo cos tylko kojarze, ze byl czarno bialy.

1 polubienie

Nie musisz szukać, Kolega @Aekimt Ci znalazł. W opisie pytania jest cały film.

2 polubienia

A zagapilam się w takim razie :upside_down_face:
To pozostanie wreszcie rozpracowac funkcję przerzucenia obrazu ze smartfona na TV. :joy_cat:

1 polubienie

@collins02 obejrzałem, może być, chociaż mnie nie porwał.

1 polubienie

Mimo iz zawsze chętnie funduje sobie takie"sentymentalne podróże"to raczej do tego już nie wrócę.No chyba ze samo do mnie przyjdzie.Tzn. mam czas a tu akurat jest w tv :slightly_smiling_face:

1 polubienie