Bardzo ciekawy materiał moim zdaniem

PS Można włączyć napisy polskie :upside_down_face:

3 polubienia

Niezłe, choć zbyt ogólnikowe. Ale tak to jest, gdy gdy rozległy temat zamyka się w 12 minutach. Chronologia wydarzeń do bitwy pod Grunwaldem zachowana, ale to, co działo się po bitwie, w tym materialiku jest błędne. Jeżeli mam podsumować; materiał bardzo powierzchowny i ogólnikowy z błędami w końcówce.

2 polubienia

Jak to jest ze takie sprawy jak historia (naprzyklad na takim filmie) można pokazać błędnie a jednocześnie mówić o sobie ze interesuję się historia czy nawet jest się historykiem… Oczywiście nawet nie oglądałem tego filmu xd chyba ze chodzi o jakieś szczegóły. Ale w takim razie skąd wiadomo ze było tak a nie tak. Wydawało by się ze historia to jedna wersja. A tu ktoś kto ma z 20 30 lat może napisać ze zgadzam się z nim albo nie zgadzam…ale na jakiej podstawie? Na podstawie 32iej wersji tego tematu którą on akurat uznał za najprawdziwsza? Ciekawe :rofl: oczywiście chodzi mi o ludzi którzy robią takie coś a według kogoś innego to jest błędne.

2 polubienia

Możliwe jest, bo realizator tego materialiku nie przyłożył się dobrze do uzyskania ustalonej wiedzy. A poza tym, w tak krótkim czasie nie ma opcji, by należycie przedstawić temat.

4 polubienia

Ja uwazam ze niemozliwa jest tak zwana prawda historyczna, szczegolnie w stosunku do dalszych dziejow!!!
Historie mozna rozpatrywac mmniej lub bardziej subiektywnie i to w zaleznosci od okresu w ktorym o tej historii piszemy
Wszelkie uwagi ze tak bylo naprawde uwazam za dosc naiwne

2 polubienia

Mnie sie na szczescie pojawily napisy niemiecki (latwiejsze dla mnie czasem niz polskie)

1 polubienie

Cała prawda, to nie, ale są wiele rzeczy wychodzi jak na dłoni i są niekwestionowane. Np poruszana tu bitwa.

2 polubienia

Ale historycy podchodzą bardzo krytycznie do źródeł historycznych, a poza tym też w wielu kwestiach się ze sobą nie zgadzają

2 polubienia