Będą święta ;)

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25839220,rzad-zmienil-zdanie-ws-mszy-od-wielkiej-niedzieli-kilkadziesiat.html?fbclid=IwAR3JyGHwrHCKVyk_uz0t23xCYEs8AM0qyvKPaT_08PSbW-wAo-RdZ2z3pW4

1 polubienie

To na razie luzne dywagacje, wynikajace z uchwalonej ustawy, nikt nie powiedział, ze kwarantanny nie przedluza. Ale prawdopodobienstwo, że sukienkowym ustąpią jest duże. Bedzie wtedy forma plebiscytu pojmowania wiary, grzech nawet ciezki mozna odpokutować, życia Ci nikt nie wroci.

2 polubienia

…ale nie u mnie
My mamy zakazy do 20 kwietnia na razie. Bez wyjatkow. Na miescie sekurity i kary dla nieprzestrzegajacych

1 polubienie

U mnie do niedzieli wlacznie z mozliwoscia przedluzenia.

1 polubienie

do ktorej niedzieli?
Do 5 kwietnia?
:dizzy_face:
Jak na wasza sytuacje to stanowczo za krotko

Do 12. Ale najwiekszym swietem jest Wielki Piatek.
W ogole od Niedzieli Palmowej do Wielkiej (poniedzialek poswiateczny jest świętem w niektorych regionach) zwykle Hiszpania chodzila w procesjach, abo “na rzesach” powywajac chorem i rytmicznie, na zmiane poszczac i jedzac.
Tlumy na ulicach.

2 polubienia

@okonek
To ciekawe jak bedzie teraz
A u was tez sa nakazy i zakazy wirusowe?
A jak sa to sa przestrzegane??

pelna kwarantanna. gospodarka pracuje tylko na zachowanie pozorow cywilizacji - czyli transport w zakresie zaopatrzenia, sluzba zdrowia i pomoc tym, ktorzy nie moga sami sie soba zajac.
tragedia jest to co uwazane bylo za zobycz socjalna - czyli domy opieki - pomyslane na czesto kilkaset osob, majace formy czegos w rodzaju hotelu i to niezlego - staly sie przyspieszonymi umieralniami. w jednym z nich bylo ponad 200 osob nie liczac persomelu, pensjonariusze przerzedzili sie do setki.
dziala to co musi i oczywiscie politycy pyskuja, ze oni to by zrobili lepiej. pelny przeglad pogladow od prawicy do lewicy wlacznie. cale szczescie na razie rzadzi centrum.

1 polubienie

Mam nadzieje, że się z tego wycofają.

Pozostaje tylko liczyć na zdrowy rozsądek obywateli.

1 polubienie

Po wyglupach polskich poslow z maseczkami w parlemencie? Zdrowy rozsadek moze byc towarem bardziej deficytowym niz papier toaletowy.

1 polubienie

W każdym narodzie tzw. zwykli ludzie wykazują się większym rozsądkiem niż władza. Nie inaczej będzie u nas.

1 polubienie