Będzie czym oddychać?

Rząd zadekretował

1 polubienie

Kolejne puste chasło by skruszyć sumienie UE, do odblokowania pozostałej pożyczki na pisowy plan odbudowy. Bez niej będzie im trudno wygrać wybory, i dopełnić swe osobiste skarbonki. Przydzielony fundusz Polsce - miliardy €, UE ściągnęła jako kary zgodne z prawem. Prezes udaje głupa - umów zawartych się dotrzymuje. Czyste powietrze już było 2 zapowiedzią przed obecną wojną, łącznie z zmianami klimatu. Skutek ?. PiS wzorem Orbana / szantażem / zmieniło ustawę na blokującą budowę farm wiatrowych i fotowoltaicznych / wstrzymane dopłaty rządowe na projekty, UE i tak nie uległa /. Pochwalić trzeba oddolne samorządy - burmistrzów że wprowadziły w czyn ograniczenia zapylenia miast i gmin, o co prosili mieszkańcy a nie ministrowie, kombinujący przy majątku miast. Za jakiś czas znów się tym pochwalą, z ujemnego budżetu i wydruku pustego pieniądza nie ma radości nawet fałszerz pieniędzy

Zacząć trzeba od edukacji.
Inwestycji w energię odnawialną też brakuje. Wiatraki, fotowoltaika.
Postęp zachowała Rosja. Przez sankcje nawet bogate Niemcy planują częściowy powrót do węgla.

Ja mam opony i brykiet więc zimę przeżyję
:wink:

2 polubienia

Nie skorzystasz z programu chrust+ ?

2 polubienia

Też. Las za płotem. O zgodę nikogo pytał nie będę. Ale opony dłużej się palą.

2 polubienia

A co się będziesz w opony bawił? Śmigaj na śmietnik, zabierz pół zawartości i będziesz miał opału na caluśką zimę :wink:

2 polubienia

Jakby co to ja tu jakis transport surowca wtornego zorganizuje w ramach akcji humanitarnej :rofl::wink:

2 polubienia

Lepiej mu zorganizuj jakąś wtórną taczkę z odzysku, to sam te surowce ze śmietnika sobie przytarga :wink:

3 polubienia

Taczkę? To skomplikowane w obsludze, zreszta moze sie przydac do innych celów, jedlinka wylozona😉
Lepszy bedzie wozek towarowy, skladany, zeby duzo miejsca w domu nie zajmowal.
https://cdn.deporvillage.com/cdn-cgi/image/h=470,w=470,dpr=2,f=auto,q=75,fit=contain,background=white/product/ot-650304.jpg

1 polubienie

Plastikowe flaszki?

1 polubienie

Fuj, az tak sie nie truj.

A bierz co chcesz z tego śmietnika… To, co najbardziej lubisz… :smiley:

1 polubienie

Koledze chyba chodzi o to, czy na biezace spozycie ma kupowac w plastikowych flaszkach, zeby miec surowiec na zime, bo szklem w piecu nie napalisz :wink:

2 polubienia

A widzisz jak sprytnie kombinuje? Poradzi sobie chłopisko :wink:

1 polubienie

Klimat się ociepla nawet w zimie a wszyscy się boją zimy. Nie rozumiem :thinking:

1 polubienie

Po mnie choćby potop

1 polubienie

Metale szlachetne

3 polubienia

Puszki po piwie?

2 polubienia

No, skoro w środku był szlachetny trunek, to i metal jest szlachetny.

2 polubienia

Też się ostatnio opłacają. Ale ja wolę kable, miedź, mosiądz, pocięte szyny kolejowe itp.

2 polubienia