Black & White

W Dniu Faceta należy sprawdzić, czy jesteś tym prawdziwym, czy tylko popierdółką.
Dla faceta takie kolory jak malachit, cynober, magenta, itd. nie istnieją. Białe jest białe, a czarne jest czarne nawet wtedy, gdy mowa jest o ciemnej bieli i jasnej czerni.

Oczywiście nie mam zielonego pojęcia, czy żeńska część użytkowników Pytamy myśli tylko o niebieskich migdałach, ale mam nadzieję, że jak rozwiąże ten QUIZ, różowe okulary spadną i ukaże się szara rzeczywistość.

Monitory skalibrowane? Startujemy.

2 polubienia

Słabe te kolory jakieś takie niewyraźne czy co… :face_with_raised_eyebrow:
Nic prawie nie zgadłem.

3 polubienia

Nic z tego nie rozumiem

3 polubienia

Same twardziele jak dotąd.

1 polubienie

9 ale tylko dlatego, że nazwa mi się podobała.

3 polubienia

4/12
Nie tyle w samych kolorach problem, a w ich nazewnictwie. Niektórych wyrazów dotąd nie znałem.

Prawidłowo to są trzy kolory; biały, czarny i pedalskie.

3 polubienia

2 polubienia

Dla jednego prezesa, to białe jest czarne, a czarne białe i nikt mu nie wmówi, że jest inaczej… Chodzi mi o tego, co z niezasznurowanymi butami chodzi…

1 polubienie

Napij się poczciwcze i się nie przejmuj.

Poslugujac sie telefonem osiagnelam wynik 9/12
Biorąc po uwage niedoskonałości sprzetu i rozmaitosc okreslen kolorow to i tak sie udalo

2 polubienia

Nie zasznurował, bo miał lewą sznurówkę na prawym bucie, a prawą na lewym.

1 polubienie

Bo nikt mu nie wytłomaczył, że lewa naga, to ta po lewej stronie, a prawa, to ta po prawej…

@Devil jest prawdziwym facetem. Nie odróżnia nawet zielonego od brązowego.

2 polubienia

Jako historyk powinienes wiedziec, ze buty w czasach Napoleona byly robione bez rozeznania strony

1 polubienie

" W nowoczesnej odmianie palety kolorów i jej odcieni łatwo się pogubić. Na przykład kolor pomarańczowy Ma około 26 odcieni, z których każdy jest oznaczony numerem i specjalną nazwą. Dla porównania żółty ma około 30 odmian, a czerwony - około 34. Ostatnio coraz częściej w raportach o kolekcjach mody słyszymy termin “ecru”,"
-Najlepszy jest ecru.Kobiety często w tym kolorze mają suknie ślubne ale nie wiedzą,że fscet popatrzy,wróci do domu i powie,że panna młoda miała jakąś taką przybrudzoną sukienkę :wink:

3 polubienia

Jestem kolorystka pomaranczowy vs niebieski ?

Tak było.
Ale ja nie jestem historykiem.

1 polubienie

Oj daltoniste sobie trafila. Sukienka byla w kolorze kosci słoniowej :stuck_out_tongue_winking_eye:

"Jeśli próbujesz scharakteryzować kolor “ecru” słowami, to jest on jasnobrązowy z mieszanką jasnożółtego i szarego, innymi słowy - jest odcieniem niebielonego płótna lub jedwabiu. Dopiero po 1950 r. Kolor “ecru” zajął specjalne miejsce w palecie kolorów, przed którym umieszczono znak równości między “beżem”.

Koncepcje tego, co oznacza słowo “ecru”, są nieco inne w różnych krajach. Jaki to kolor? Zdjęcia z francuskiej, angielskiej i innych encyklopedii wskazują różne odcienie. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę tłumaczenie “écru” z francuskiego, to odcień # CDB891 dokładnie odpowiada kolorowi “niebielonego” jedwabiu. Ważne jest, aby zrozumieć, że odcienie “kość słoniowa” lub “beż” są podobne, jednak mają bardzo niewiele wspólnego z odcieniem “ecru”."

2 polubienia

Tiaa kolekcjoner dziwnych zdarzen na osi czasu?

1 polubienie