Bliżej Nieba?

Czy archidiecezja warszawska będzie bliżej nieba i Szefa budując drapacze chmur?

1 polubienie

To sie nazywa wyjscie z katakumb… :innocent:

1 polubienie

Zgodnie z zaleceniami Chrystusa; - ubóstwo i skromność.

2 polubienia

No a jak? W kazdej wsi kosciol jest nawyzszy…

1 polubienie

image
Nie powiedziałabym, że tylko na wsi, to jest kościół na moim osiedlu :wink:
image
Tak wygląda z drugiej strony…kolos, żeby wjechać z wózkiem inwalidzkim po tych schodach to trzeba mieć niezłą krzepę.

2 polubienia

Inwalidzi modlić się mogą pod kościołem, wszak Bóg jest wszędzie… :innocent:

3 polubienia

No to i WE stolicy ma sie wyrozniac!!! :grin:

1 polubienie

A ja tak sobie mysle, ze Bog to z kosciola ucieka az sie kurzy…

1 polubienie

A jak deszcz lub śnieg, to w domach niech siedzą? :wink:

1 polubienie

W domu też modlić się można. W radio są msze i w telewizorze.
Co będzie inwalida psuł taki ładny kościół swym wyglądem?

3 polubienia

W telewizji to się nie liczy i grzech :rofl:

1 polubienie

Ciezkostrawny… :innocent:

1 polubienie

Kto grzeszy? Ci co ogladają, czy ci co nadają?

1 polubienie

Ci co ogladaja oczywiście. Znaczy obejrzeć sobie można :rofl: ale pójście do kościoła to to co innego xd

A ja paradoksalnie popieram taką działalność. Niech kościół zarabia sam na siebie a nie wyciąga ręce do państwa po pieniądze.

1 polubienie

Ale my mówimy o pojechaniu do kościoła na wózku inwalidzkim w niepogodę czy mróz. W tych kościołach brak dojazdu do wnętrza dla inwalidów i o to chodzi.

Druga sprawa. Tv Trwam nie grzeszy nadając mszę, ale telewidz biorący w niej udział już grzeszy, dla którego ta msza jest nadawana, według ciebie. Ciekawe rozumowanie, a właściwie jego brak.

2 polubienia

Mszę w tv można obejrzeć sobie w tv jak jakis mecz czy teleturniej… Więc pokazywanie tego jest dobre. A Osoby chore to co innego pewnie… :rofl:

1 polubienie

O windach nie pomyśleli, albo nie chcieli, bo po co wydawać kasę na takich “połamańców”.

3 polubienia

Nie, kolego. Te msze są nadawane dla ludzi, którzy nie mogą pójść do kościoła. I to jest dobra idea.
Msza nie jest do oglądania tylko do uczestniczenia w niej.

1 polubienie

No to o to mi chodzi. Którzy nie mogą. W pierwszej odpowiedzi miałem na myśli zastępowanie kościoła msza telewizyjna z lenistwa itp :rofl:

2 polubienia