Blues wyprzedzający epokę

Paul Butterfield i jego drużyna z 1966 roku!
Ta data mnie dzisiaj rozwala całkowicie.Gdzie swiat zabrnąl od czasu tamtego postępu? :thinking:
East west…Temat dokladnie taki jak wskazuje tytuł…Wzajemne przenikanie zgodne z duchem czasu
Plus znakomici gitarzysci…Mike Bloomfield i Elvin Bishop…

1 polubienie

W 1966 pozycja The Beatles, Animals, Rolling Stones była już ugruntowana, a nowa droga w muzyce wytyczona. Popularność tych zespołów osiągnęła szczyt. A tymczasem, niejako z boku wyłonił się P. Butterfield ze swą grupą. Tak to teraz widzę.
Słucham sobie tej muzyki i wspominam. Zetknąłem się z nią albo pod sam koniec 69 albo rok później. Gdzie? W Trójmieście, oczywiście. Już nie pamiętam w jakich okolicznościach to było, pamiętam tylko, że ktoś mi to puścił ze szpuli, Wtedy usłyszałem po raz pierwszy. Nie umiem sobie przypomnieć, który to koleś mi puścił.

1 polubienie

Do tego zestawu należy dodac koniecznie Manfreda Manna,Bluesbreakers Johna Mayalla i choćby The Kinks…
O ile dla Stonesów zbliżal się kilkunastomiesieczny czas drobnego zastoju,o tyle The Beatles nagrali epokowy album"Revolver".
Do dzisiaj w wielu zestawieniach,plyta no. 1 całej dekady.
Trudno to stwierdzic z cała pewnością bo kolejny rok sypnąl takimi plytami ze kazda własciwie zaslugiwala na to miano…Ale Revolver tę seria arcydzieł,rozpoczął

2 polubienia

O żesz Ty! Ledwo człowiek od lekarza do domu przyjdzie, a tu, panie, Revolver. :+1:

Nieznanie takiej płyty w przyrodzie nie występuje. Przynajmniej u mnie. :grinning:

1 polubienie

Tak,pod tym względem mam do Ciebie pełne zaufanie :wink:
Ale nieznajomość tej płyty jest juz dzisiaj raczej powszechna… :unamused:

1 polubienie

A co się dziwić, jak student na mapie Polski nie umie wskazać Poznania albo Wrocławia. Nie uwierzył bym w to, gdybym sam tej osoby o to nie poprosił, będąc tego lata w Polsce.

1 polubienie

A jednak…
Kiedy gadalem w radiu z moim realizatorem,jakies 25-26 lat temu,pokusiłem sie o “proroctwo”.Juz wkrótce nie bedziemy wiedzieli na co pieniądze wydawać,bedziemy zdrowi,bedziemy żyli dlużej…Bedziemy piękni i czyści jak nigdy w historii.Tyle ze przy okazji,bedziemy jako spoleczeństwa,beznadziejnie głupi…
I tak to dzisiaj wygląda…Niewiedza stala sie"znakiem firmowym" kolejnego pokolenia…

1 polubienie

Teraz wiedza jest w tej kieszeni, w której mają smartfona. Gorzej, jak bateria padnie, a ładowarki w pobliżu nie będzie. Qrva, kto to wymyślił, żeby nie znać tabliczki mnożenia do 100?

1 polubienie

Albo nie ma zasiegu :innocent:
Juz w kilku filmach widzialem taki obrazek jako punkt wyjścia…

1 polubienie