Brawo Magda!

Magda Linette wygrala turniej tenisowy na kortach twardych w Hua Hin.W calym turnieju stracila tylko jednego seta a w finale pokonala wschodzaca gwiazde tenisa [to moja prywatna opinia!],Szwajcarke Leonie Kueng.Te sama ktora pokonala dwa sezony temu w finale Wimbledonu juniorskiego,Iga Swiatek.
Sukces ostateczny przyszedl Magdzie stosunkowo latwo.Wydaje sie ze przeciwniczki nie mialy za wiele do powiedzenia w calym turnieju.
A jest to o tyle niespodziewany obrot sprawy iz Magda na poczatku sezonu,byla wyraznie w jakims dolku,mowila o tym calkowicie nieczytelnie i mozna bylo byc pelnym obawy o caly sezon.
Cokolwiek ja dreczylo,wydaje sie ze juz odstapilo :slightly_smiling_face:Linette gra pewnie,nie boi sie atakowac a nawet wzmocnila nieco serwis!
Awans na 33 trzecie miejsce w rankingu WTA.To juz nie sa zarty :slightly_smiling_face: Juz bardzo niewiele brakuje do pierwszej"30".
W parze z Iga Swiatek tworza jedna z silniejszych druzyn w Europie.Mozna sie tez cieszyc ze nieco w tle,za nimi coraz lepiej radzi sobie K.Kawa oraz nastoletnia,Maja Chwalinska.Gorzej z Magda Frech ktorej kariera zaczyna przypominac wystepy…Marty Domachowskiej…
Mialo byc jednak o Magdzie…Ktos spytal ja czy zamierza kupic sobie posiadlosc w Tajlandii.Dlaczego?Bo ona tak swietnie tam sobie radzi…No i ok.!
Niech ten karnawal trwa!!!

5 polubień

w Tajlandii z tego co wiem to posiadlosci sobie nie kupisz, ale cos w rodzaju apartamentu czy bungalowu w ramach kondominium tak.
mic mnie tak nie wkurza jak wieczne zagladanie dobrym sportowcom do kieszeni - jak nie skoczkow narciarskich to tenisistek sie uczepic potrafia. ludzie ciezka praca dochodza do tego, ze osiagaja takie, a nie inne wyniki a tu jakis newsolap bedzie sprawdzal ile zarobil? na pewno uczciwiej niz taka menda na wierszowce.
ja tam sie zawsze ciesze jak nasi wygrywaja.

2 polubienia

Oj tak :slightly_smiling_face:
Ale to nie tylko pismakow dotyczy.Gawiedz jest jeszcze gorsza.Jak sie czyta tzw. opinie w przypadku porazek to mozna szalu dostac lub calkowicie sie zapowietrzyc w poczuci bezradnosci…No bo skad sie tacy biora???To w ogole sa jeszcze ludzie???

2 polubienia

nie wiem, ja sie czasem robie krwiozercza jak slysze o milionach inwestowanych w Kubice.
niestety, jakbys na niego nie patrzyl - pomimo nieprawdopodobnej pracy jaka wlozyl w powrot za kierownice to chocby ze wzgledu na wiek juz jest na etapie schylkowym.
a i wczesniej byl tylko dobrze zapowiadajacym sie kierowca, a nie jakas supergwiazda, co by w jakis sposob tlumaczylo inwestycje Orlenu.

1 polubienie

Nie obchodza mnie pieniadze Orlenu.Niemniej cala tak historia jest o tyle ciekawa ze Kubica z jednej strony jezdzi jak nieodpowiedzialny wariat a z drugiej,spelnil marzenia tysiecy fanow tego sportu w Polsce.W South Oxhey mieszkalem sciana w sciane z takim.Pierwszy raz w zyciu mialem okazje obserwowac autentyczny amok w trakcie tego sportu.I nie powiem,troche mi to rozjasnilo pod kopula bo wczesniej nawet sie o to nie otarlem :slightly_smiling_face:

1 polubienie

ja tam kiedys kibicowalam Fernando Alonso.
troche mu sie przytylo i bolidy zmienil na inne pojazdy, mniej popularne, ale powiedziec trzeba ze skutkiem dobrym, jeszcze sie nie zabil :wink:
F1 to ja zawsze chetnie ogladalam jak tylko byla okazja - chyba od czasu jak dostalam jako maly szkrab plastikowa wyscigowke rodem z kiosku Ruchu i potem byl film Ostatni brzeg i te wyscigi, jakby nic sie nie stalo…
akurat tez to widzialam jako dziecko, nie chodzilam jeszcze do szkoly, potem byla dluga dyskusja z tata tlumaczacym zawilosci zimnej wojny, szkodliwego dzialania promieniowania etc. (do dzis jestem zwolenniczka, ze jesli rodzice pozwalaja i sa w stanie pomoc w zrozumieniu filmu nie powinno sie na sile stosowac ograniczen wiekowych i zakazywac udzialu dzieci w seansach)

1 polubienie

Dla mnie ten sport w obecnym wydaniu nie ma zadnego sensu.Przypomina zuzel z konca lat 70-tych.Kto mial dobra maszyne,wygrywal.Kto nie mial,chocby mial genialnych mechanikow,mogl tylko ogladac plecy przeciwnikow.

1 polubienie

za duzo udziwnien - robi sie z tego przedstawienie a nie rzeczywiste zawody - no chyba, ze konstruktorow - a to by wymagalo zmiany regulaminu a nie ciagle doszywanie latek do istniejacego.
coraz drozej, coraz ciasniej i niebezpieczniej na torze, a widowiskowo? moze dla poganiaczy wielbladow przy sztucznym swietle (bo w dzien za goraco na trybunach) to jeszcze atrakcja?

Lubilbym to gdyby sprzet nie decydowal.Sama idea tak wygladajacego wyscigu jest fajna i autentycznie wciaga.Ale to tylko zludzenia.
Zreszta olalem to jakies 4 lata temu chyba…

ja tak ze dwa lata to tylko od przypadku do przypadku - juz ciekawsze sie zrobilo Moto GP.
zuzla tu nie pokazuja w ogole.

Dla mnie ciekawy jest tenis,lekkoatletyka,kolarstwo oraz sporty zimowe i wszelkie zespolowe,z naciskiem na descypliny olimpijskie.
Owszem,w trakcie igrzysk jestem w stanie pasjonowac sie nawet strzelectwem,nie mowiac juz o kapitalnym i PRAWDZIWYM sporcie walki jakim jest szermierka.Ale to zawsze byl specyficzny moment,nastroj…
Wspaniale jest tez plywanie na dlugim /normalnym,basenie.I najgorsze jest to ze telewizja na uslugach zazwyczaj tepego tlumu,nie ma o tym bladego pojecia :face_with_raised_eyebrow:

krajowa telewizja to pokazuje te dyscypliny, w ktorych dane panstwo wygrywa.
trafi sie jakas jedna dziewczyna swietnie grajaca w badmintona to beda ja pokazywac do znudzenia.
jedynym twardym jadrem nie dajacym sie nikomu i niczemu w Hiszpanii to pilka nozna, ale w jakim stylu bywaja te programy to sam kiedys zdaje sie przekonales ogladajac na Kanarach Chiringuito de jugones - kilka godzin pie… o niczym.

W Wloszech jest podobnie we wczesnych godzinach ale mniej tego gadania.Za to na przynajmniej kilku kanalach,leca rozgrywki 3,4 ligi! U nas nie do pomyslenia…Zaraz by Ci odpowiedziano ze od tego sa kanaly specjalistyczne.I tak podobnie jak kultura zepchnieta na zdziwaczaly margines w postaci TVP kultura,tak i sport dostaje w tylek prze dyktat medialnych imbecyli w rodzaju Kurskiego czy wczesniej,niejakiego Slawomira Zielinskiego.Obaj siebie warci i zainteresowani jedynie politycznymi szykanami oraz slupkami ktore zaleza od czerni…

1 polubienie

I BRAWO IGA!!!
Nasza zawodniczka poknala ponownie w 2 setach,Chorwatke,Donne Velic 6:4;7:5 w pierwszej rundzie turnieju w katarskiej Dosze.
Ona jest po prostu mocna!Niebywaly postep od zeszlego roku,szczegolnie mentalny.Bez znaczenia czy jest przelamanie czy gra swoje,i tak w najwazniejszych momentach,po prostu odjeżdza rywalce…
Teraz Cwieta Kuzniecowa…