Bywa... (^^^^^^^^^^^^^^^)

Wicedyrektor Caritasu dokonał apostazji. Wyjaśnia powody: Kościół jest korporacją w najgorszym wydaniu (msn.com)

2 polubienia

Ryba psuje sie od głowy.

1 polubienie

Ja już myslalam, ze ogolnopolski.
Na coz, popatrzyl jak to wyglada od srodka?
Bedzie biedny szukal nowej pracy…

1 polubienie

Stanął w prawdzie. Sam zrozumiał.
A tu, ktoś musiał przemówić do dziecka, bo dziecko ma 20kilka lat i nie wie, co robi
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,30383989,zulczyk-w-ostrych-slowach-do-szafarowicza-sluchaj-dzieciaku.html

Ma rację. Szacun za odwagę. Purpurowa mafia łatwo nie wybacza

2 polubienia

Ja już od dawna wiem, że KK jest korporacją. Może nie najgorszą, ale jednak.

2 polubienia

Jedną z najstarszych… można było by powiedzieć gdyby nie tak długie trwanie. Żadna korporacja takiego czasu nie wytrzyma. Hanza rozpadła się po 4 wiekach istnienia. A to dopiero była korporacja.
Sam KK nie jest korporacją, ma podobne struktury ale ma inny cel niż korporacje i inne efekty są jego działalności.

3 polubienia

Kosciol mial swoje wzloty i upadki.
Ale jak czas pokazuje, jest skuteczniejszy od organizacji, gdzie spoiwem jest tylko zysk materialny.
Starozytnego Egiptu to jeszcze pod wzgledem czasu trwania epok faraonow to jeszcze nie przebili, ale jak dobrze policzyc to coś podejrzanie te 2000 lat pokrywaja się z powstaniem Cesarstwa Rzymskiego, moze imperium nie upadlo tylko przeszlo na inny poziom rozwoju? Hanza bylaby w takim ukladzie jednym z projektow na przetrwanie. :wink: