Cenicie sobie uproszczenia ułatwiające bycie mądrymi, jak to Sokratesa,

głoszącego, że gdy się pozna wnętrze jednego organizmu, to pozna się cały Kosmos, Wszechświaty?

No bo co miałaby powiedzieć komórka żywego organizmu, kończąca żywot po 2 godz. życia, gdyby nie była harmonijnie związana z tkankami, organami, całym organizmem, a on z życiem Planety, a ona z życiem Gwiazd, Galaktyk, Wszechświatów?

  • Cenię sobie uproszczenia
  • Wywyższam komplikowanie
  • Trudno powiedzieć
  • Odrębne zdanie podaję osobno

0 głosujących

1 polubienie

Nie, moze Sokrates mial na mysli metodę poznawcza, bo porownanie komorki z wszechświatem to nieco ryzykowne…

1 polubienie

Czyli nie jesteś zwolenniczką systemowych uproszczeń, w tym Sokratesa, uważanego za ojca filozofów, ani moich.

1 polubienie

Czy Sokrates czyimś ojcem był?
Źródła wspominają o dwóch zonach i trzech synach. Problem w tym, że nie zachowała się żąda praca ani pismo tego filozofa, a późniejsze przekazy znacznie się od siebie różnią. Więc takie sentencje są nieco problematyczne.

1 polubienie

Wbrew pozorom to nie uproszczenie
To wielki problem dla fizyki kwantowej i teorii wzglednosci - w szerszym pojeciu

1 polubienie

Jak połączyć świat makro z mikro? Komórki. Naszego organizmu to jeszcze świat makro, ale już sposób przenoszenia informacji to już chyba nie mechanika kwantowa a nauki ezoteryczne jakies… …

Przenoszenie informacji to jak najbardziej fizyka kwantowa.
A polaczenie swiata makro i mikro rozwiazalaby tak zwana teoria wszystkiego, gdyby sie ja udalo znalezc (odkryc?). Poszukiwania w toku

2 polubienia

@ata-ata, @okonek, Już bardziej wierzyłbym psom, że mnie nie ugryzą, niż naukowcom, że prawdę ogłoszą.

@ata-ata, @okonek, Komu bardziej wierzyłybyście: OZYRYSOWI i JEZUSOWI, czy ludzkim uczonym? Czy przywiezienie kilkuset kg skał księżycowych, umożliwiło ludzkim naukowcom zrozumienie i potwierdzenie ich (bezmyślnych) teorii o pochodzeniu Księżyca? Ja stawiam na OZYRYSA i JEZUSA, że zapędziliby ludzkich uczonych w kozie rogi, że nie wiedzieliby, jak się tam znaleźli.