Chcielibyście wrócić do szkoły?

Jak wspominacie szkołę podstawową i średnią/zawodową/specjalną?
Co wam sprawiało wtedy problemy, co radość?

Ja tęsknię szczególnie za technikum. Za tą beztroską, za kolegami, koleżankami, wycieczkami, wygłupami, ostrymi jazdami. Nie byłem prymusem ale było fajnie. To był drugi dom.
Było inaczej niż teraz. Nie mieliśmy smartfonów i LTE. Czas spędzaliśmy w realu. Szkoła, boisko, blokowisko, rower.
Problemy sprawiała matematyka i zadania z fizyki. Reszta też ale po zebraniu i opier.dolu zawsze wracało się na właściwie tory i szybko pokazywało że coś tam pod kopułą jednak jest :wink:
Patrząc na zdjęcia klasowe czuję tęsknotę za tamtą atmosferą.

3 polubienia

Pogło Cię?
Rodziców już nie ma i kto na wywiadówki by chodził? Córka?

4 polubienia

Nikt :sunglasses:

1 polubienie

Ktoś tu chyba utknął w miejscu… czas zająć się swoją przyszłością a nie ekscytować się wspomnieniami ze szkoły :ok_man:t2::ok_man:t2::ok_man:t2:

1 polubienie

Skoro nikt, to nie chcę wrócić do szkoły.:joy:

Mam kontakt z kilkoma koleżankami i kolegami z tamtego okresu. Mam wrażenie, że jakby teraz wszyscy spotkali się w szkole, byłaby to całkiem inna klasa.

2 polubienia

chce zostac wiecznym wagarowiczem jesli chodzi o podstawowke
liceum? jakby czlowiek mial tyle energii? i checi do nauki? moje liceum bylo bardzo liberalne, nawet jak na komunistyczne czasy

1 polubienie

Czemu nie? Nauka jest prostszym zajęciem niz praca i to całe dorosłe zycie z jego problemami. I odpowiedzialnoscią nie tylko za siebie ale innych.

2 polubienia

Do podstawówki - tak, Do liceum - za żadne pieniądze, nie cierpiałam tej szkoły. Na studia - natychmiast! Było wspaniale :slight_smile:

3 polubienia

nie
kwestia odpowiedzialności

1 polubienie

Być może na niektóre przedmioty zgodne z zainteresowaniem, choć momentami nauczyciele wiedzieli mniej niż ja, za co byłem karany jak temat rozwijałem.

3 polubienia

Bardzo lubiłam szkolę, więc chciałabym!

1 polubienie

Hmmm… nie, podziękuję. Często sobie myślę, że chcialabym wrocic do czasow kiedy mialam 21 lat, ale jak pomysle sobie, że mialabym znowu ryć w ksiazkch i pisac egzaminy to mi to przechodzi. Moje zycie jest teraz stanowczo bardziej beztroskie teraz niż za czasow szkoly. Moze mialabym inne zdanie gdybym miala dzieci.

2 polubienia

Nie tęsknię za szkolą. Natomiast uwielbiam studiować, więc znowu idę od października na podyplomowe

3 polubienia

podobno mozna sie zapisac na uniwersytet trzeciego wieku? pierwsze wyklady gratis.

1 polubienie