Chrzest, a namaszczenie ? Czy waszym zdaniem chrzest z NT ma coś wspólnego z namaszczaniem ze ST?

Jak myślicie ? Spotkałem się z teorią, że Jan Chrzciciel chrzcił w innym sensie niż się chrzci obecnie, a mianowice, że chrzcił dla symbolicznej czystości ciała jako, że nikt wtedy nie wierzył w cokolwiek innego związanego z tym gestem/sakramentem/nazwij to jak chcesz …

PS. Wiem, że kiedyś prawdopodobnie o to pytałem …

Marny ze mnie hermeneutyk czy egzegeta aby to wyjaśnić. Inni czynią to śmieszniej ode mnie.

3 polubienia

Masz kogoś konkretnego na myśli :wink: ?

1 polubienie

Każdego, kto uważa że wie co myśli Bóg :slight_smile:

4 polubienia

O ile Bóg istnieje :heart_eyes:

1 polubienie

Nie. Jan juz wtedy opowiadał o Bogu i o Jezusie . I chrzcił w Jego imię. Raczej nie mówił umyj się człowieku.

A Bóg jest.

1 polubienie

Fajnie by było jakbyś jeszcze zapodał konkretne cytaty :slight_smile:

Biblie poczytaj…

A nie chce mi się całego NT czytać znowu …

Leń. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Poszukaj, może jest czytanie Biblii na jutubie. :stuck_out_tongue_winking_eye: :rofl:

2 polubienia

Nie o to chodzi :wink: Szkoda mi czasu obecnie :confused:

Zajmuje się analizowaniem moich snów a potem cisnę dalej porządki

1 polubienie

Analizowanie snów - pożyteczne zajęcie. :wink:

2 polubienia

No w moim przypadku tak, bo się zastanawiam nad tymi “proroczymi”, ale zajmie mi to z kilka godzin i po sprawie :confused:

1 polubienie

1 polubienie

Można się nad snami rozwodzić całymi dniami, ale napisane jest: ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało….

1 polubienie

Jestem ciekaw bo Józef czy Abraham czy Daniel mieli prorocze sny :confused:

A ja się zastanawiam nad innymi możliwymi scenariuszami niż od Boga, bo co było to już było haha :smiley:

A co do tego co wstawiłeś to są tylko wersety, ale nie ma nawet z jakiej to Księgi wszystko jest … Z którego listu lub też Ewangelii … Tym nie mniej później sprawdzę to we wszystkich 4 ewangeliach aż do skutku :confused:

To jest z ewangelii św. Łukasza.

Nie rozumiem tego o snach i innej wersji.

2 polubienia

Od innej wersji w sensie, że albo to moja podświadomość wytworzyła (co do pierwszego snu to jest to praktycznie niemożliwe, a co do drugiego snu to już bardziej), lub telepatia, w sensie, że osoba, o której śniłem wysłała mi to w jakiś sposób telepatycznie …

Tutaj masz dokument, w którym na podstawie moich osobistych doświadczeń mogę powiedzieć, że co najmniej 60% tego co tu jest powiedziane:

Za bardzo kombinujesz. Sny w zdecydowanej wiekszosci to tylko sny.

2 polubienia

W zdecydowanej większości owszem, ale jak się okazuje nie zawsze :wink: Sam byłem w szoku …

Zastanawiam się tylko czy to faktycznie była telepatia i ta osoba była nadawcą, a ja odbiorcą czy też był to znak od Boga …

Bo co do podświadomości samej w sobie to szczerze powiedziawszy jest to w moim przypadku najmniej możliwy ze scenariuszy i co za tym idzie praktycznie go wykluczam …