Chwieje się rząd PiS?

Każda mafia wcześniej czy później wykończy sie sama!
A może odsuną Kaczyńskiego, tak jak komuniści Gomułkę w 1970? Wszak to wódz ideowy Prezesa! :slight_smile:

1 polubienie

To byłoby TO!!! Wszyscy się z nas śmieją…my możemy się wściekać!

1 polubienie

Rząd z wielomilionowym wsparciem mialby sie rozpaść?Przebiliby głupotą PO i to o lata świetlne.

1 polubienie

Upór Kaczora jest bronią obosieczną.

1 polubienie

Czytałem już o tym.

PiS nigdy monolitem nie był. Dwa główne, zwalczające się obozy, to Ziobro z Kurskim, przeciw Morawieckiemu z Dudą. Taka sytuacja była na rękę Kaczyńskiemu, bo wygrywał jednych przeciw drugim. Stara szkoła Machiavellego. Trzecim neutralnym stronnictwem był Gowin ze swymi ludźmi. Jest on mistrzem koniunktury, co już nieraz pokazał. Kto jak kto, ale on zawsze doskonale wiedział co się święci i nie bez kozery postawił się gromowładnemu.
Pod koniec starego Pytamy nawet napisałem w temacie, ale przeszło bez echa.

Kto, jak kto, ale Gowin doskonale zna stan statku, na którym się znajduje i jakie są warunki pogodowe. Skoro on uznał, że czas opuścił łajbę, to można być pewnym, że nabiera ona wody.
I jeszcze wyjdzie na pozytywną postać dramatu i na bardzo odważnego.

Zapowiada się ciekawie. Kaczyński przegrzał motor.

2 polubienia

Lubię zdradę ale nie lubię zdrajców :slight_smile:

2 polubienia

Przypomina mi sie taka piosenka

W przeciwienstwie do ruskich urzad szefa rzadzacej jedynie slusznej partii nie byl nigdy dożywotni. Kwestia czy Gowin zdola przecisgnac na swoją strone kogos z PIS, kto zdola zajac miejsce prezesa. Nie zapominajcie, ze to co rzadzi w Polsce to jednak formalnie koalicja. Ani on, ani Ziobro członkami PiS nie są.

1 polubienie

Te ugrupowania to fikcja. Wszystkim zarządza szaragowy poseł. Ale sytuacja go przerosła, bo się odrealnił. Wygląda mi to nawet nie na schyłek, ale na upadek. Zobaczy się. Tam od chętnych przejęcia schedy od szefa szefów się roi, ale to wszystko miernoty są. Jedynie Gowin ma talent polityczny. Ale on chyba chce rozwodu?

4 polubienia

Ciekawe jak opozycja się zachowa? Nie zdziwię się, gdy zmarnują okazję.

3 polubienia

Niestety ja też nie…

1 polubienie

Opozycja jak na razie nie ma lidera. Te funkcje Tusk i Schetyna dosc skutecznie skompromitowali.

3 polubienia

@birbant
Przepraszam, ale jaka opozycja?

Jak to jaka? Marna i zagubiona.

3 polubienia

Gowin zawsze szedł własną drogą. Ale teraz kryzys idzie i koryta trzeba się trzymać.

Fakt, Gowin jesli chodzi o politykę jest pragmatykiem dbajacym o wlasne 4litery.
Oprocxy tego liberalnym katolikiem czyli chodzacym oksymoronem.:thinking::wink:
Przynajmniej do PZPR nie nalezal.

1 polubienie

Tez uważam go za czlowieka wystarczająco inteligentnego by samemu rzadzić.Ale w Polsce to nie wystarczy.Trzeba byc “ikoną” :exploding_head:
Stracic kogos w katastrofie,odslonic pomnik"ku czci",rzucic pieniadze bez pokrycia,wyzywać,szukać wroga w"bezkompromisowy" sposób…
Tak sie tworzy portret czlowieka ktory"sie nie da",“ktory idzie pod wiatr”,ktorego nic nie zatrzyma".Czlowiek w miare rozgarniety wie ze to komiks.Czlowiek glupi w to uwierzy i bedzie faktycznie,nabożnie czcił…
Gowin juz dawno stracil szanse na bycie ikoną.Nie zalapal sie pedzący pociąg kombatanctwa i cierpietnictwa z wywalonym transparentem"oni stoja tam gdzie stało ZOMO"
I dlatego moze byc tylko koalicjantem.Nie ważne kogo.

3 polubienia