Chyba nie tylko my mamy rządzących nie takich, jak chcielibyśmy,

Znów niektórzy mają atak…Ukraińców nazywają Rosjanami i jeszcze twierdzą, że ich język nie istnieje :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

To jest podobno wybryk o długiej tradycji, oni tego dziś nie wymyślili.

No bo to jest tak:
Nazwa Rosja (którą ma dawne Księstwo Moskiewskie) jest bardzo podobna do nazwy Ruś Kijowska (a jest to dawna nazwa dzisiejszej Ukrainy). No i ponieważ brzmienia są podobne, to ludziom się te dwa państwa mylą. :slightly_smiling_face:

3 polubienia

Kiedy Ruś Kijowska była wielkim i bogatym państwem i przyjmowała chrześcijański obrządek bizantyjski w 988, roku Moskwa była nieznanym zadupiem gdzie kundle dupami szczekały, a słońce tyczką przepychali.

4 polubienia

I przez tę pomyłkę pomordowali trochę inteligencji tego narodu, jeśli tylko ktoś za bardzo się przyznawał, że jego językiem jest uk ri&ski

2 polubienia

Przypuszczam, że dzisiejsi Rosjanie już też nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. A są potomkami różnej zbieraniny Azjatów i mieszanek Euroazjatyckich, natomiast Ukraińcy to głównie słowianie (o wiele mniej pomieszani) i dlatego bardziej bliscy nam są od tamtych skośnookich mieszanek.

2 polubienia

Nie wiedzą, ale mentalność ordy się nie zmienia.

1 polubienie

Już się wydało że to był tylko teatrzyk z podstawionymi działaczkami udającymi matki żołnierzy

3 polubienia

Psychologia z psychiatrią też.

W zasadzie Ukraine to skolonizowali Wikingowie.

Orda byla co prawda straszakiem na inne cywilizacje po drodze, ale tego co stworzyla zaraza zwana komunizmem z orda bym nie porownywala.
Zresztą wiekszosc potomków ludów tworzacych Orde to Mongolia i Chiny. I czesciowo kraje oscienne.

1 polubienie

Nic bardziej mylnego. Ruryk objął władzę w Nowogrodzie wybrany przez ruskich, nie moskiewskich, bojarów dobrowalnie. Za stolicę obrał Nowogród. Później przeniósł stolicę do Włodzimierza. Kijów stolicą został później, po jego śmierci.
Objęcie władzy przez Warega nic z kolonizacją nie miało wspólnego. Intensywna wymiana kupiecka, to nie podbój.

ja mowie w sensie genetyczym, nie kto czyim krolem byl - przecie kupcom tez sie od zycia cos nalezy ? :rofl: :rofl: :rofl:

1 polubienie

Czy ja wiem, czy genetycznym? Tam ich było trzech kandydatów, co z dwoma, nie wiemy, ale za dużo to tych genów w trójkę rozsiać nie mogli. Nie sądzę, by mieli taki przerób, choć ascetami, to oni, zapewne nie byli… :stuck_out_tongue:

Ale faktem jest, że to Wiking stworzył fundament Rusi Kijowskiej, która początkowo się nieźle rozwinęła, choć niejaki Bolesław Chrobry dość skutecznie tam mieszał. :grinning:

1 polubienie

@birbant , ja pisze o “prywatnej inicjatywie” kupcow w kwestii pozostawiania swoich genów. W koncu do dziś trafiaja sie dzieci listonosza czy kominiarza?
A wtedy srodkow antykoncepcyjnych nie było a krew nie woda :wink::joy_cat:

1 polubienie

Ta prywatna inicjatywa istnieje od zarania i nic się do dziś nie zmieniło. :grinning:

3 polubienia