Chyba nie tylko my mamy rządzących nie takich, jak chcielibyśmy,

Czy ktoś z Was wyobraża sobie, co czułby, gdyby mu coś takiego powiedziano po śmierci jego dziecka?

image

3 polubienia

Słyszałam to dzis w dwoch polskich i jednym hiszpańskim dzienniku TVPiS, TVN I TV España.
Czego sie spodziewac po psychopatach?
Spora czesc z nich co prawda uzywa jakiejs ideologii, ale zdaje sie srutkowi to do glowy nie przyszlo.

3 polubienia

On kłamie im w oczy, żeby nie wypłacać odszkodowań. To w ogóle jest taka tragedia, że mi nawet czasem tych sołdatów ruskich szkoda, że los ich tak pokarał. Na pewną śmierć idą. A jakby tak hurtem się zbuntowali to żaden oficer nie da rady bandzie.

2 polubienia

Buntowników wagnerowcy zabijają. Bez sądu , bez niczego. Zabijają i już. :thinking:
Nie lubię ich, ale to przecież ludzie. Czasem dzieciaki :no_mouth:

3 polubienia

A oni są na pierwszą linię pakowani, żeby Ukraińcy zmęczyli się zabijaniem ich i potem dopiero druga i trzecia… :frowning: Tak myślę, że część z tej zbiórki na ciepło, co zebrali już 200proc, to mogłaby pójść na drony. Żeby się im odechciało wojować a jeszcze by odżyli w niewoli i zobaczyli normalność. Było by kogo wymieniać.

2 polubienia

Obawiam sie, ze te “dzieciaki” tylko w niewielkiej części daliby się przystosowac do demokracji.
A ci, ktorzy wykazali odrobinę takich chęci to wiali gdzie pieprz rosnie.
@joko wagnerowcy tez kiedys byli dziecmi. Podobno.

4 polubienia

Z takiego drona to i ulotki można zrzucić.

Umrzeć dla idei
:+1:

1 polubienie

No ale wagnerowcy są w części więźniami. Nie porównywałabym. A zresztą niech oni sobie żyją w komunie na terenie swojego państwa Moskiewskiego i niech się nie wtrącają w życie w innych państwach.

2 polubienia

Ale tu nikt nie wspomnial o idei…

1 polubienie

Dla jakiej?

2 polubienia

Takie oddzialy to i tez np. francuska Legia Cudzoziemska. Tylko roznica polega na tym do czego “sa uzywani”.

1 polubienie

No tak, ale wiesz… niby to samo ale nie to samo. Może jestem zaślepiona, bo wagnerowcy sąsiadów mi zabijają, a tamci nie? Ale mam prawo być stronnicza, tak, jak każdy człowiek nie będący sędzią.

3 polubienia

Dzisiejsza Legia Cudzoziemska, to nie to samo, co ta dawna. Poziom etyczny tej formacji bardzo się podniósł, w związku z tym zadania, które spełniają są inne. Porównywanie legionistów z wagnerowcami jest na dzień dzisiejszy jest niezasadne.
Mam kilku kolegów, którzy w różnym czasie w Legii służyli, jeden z nich były bokser jest moim rówieśnikiem, zwiał po 83 do Francji i tam się zaciągnął. Aktualnie żyje w Polsce i cieszy się dobrym zdrowiem. Dużo mi opowiadał. Pozostali są ode mnie młodsi o 20 lat, a jeden to niespełna czterdziestolatek i dopiero niedawno opuścił szeregi L.C. bo nie przedłużył kontraktu, który mu wygasł.
Służba w L.C. jest niełatwa, wymaga zdrowia i twardej psychiki, ale więcej legend oraz mitów jest na temat tej formacji niż wygląda rzeczywistość.
Przede wszystkim do żołnierzy Legii podchodzi się humanitarnie, nie ma prześladowań, ale są dość trudne wymagania, bo i zadania, które Legia wypełnia są niełatwe. Mimo to nie ryzykuje się bezsensownie życiem i zdrowiem Legionistów, Kadra dowódcza jest, naprawdę wysoko kwalifikowana, sama “armia” to nie tylko karabiny, ale skomplikowany sprzęt elektroniczny, precyzyjne mechanizmy uzbrojenia, więc i w tym zakresie szkoli się żołnierzy Legii, z dużym naciskiem. No i na koniec o pieniądzach. Żołd jest obfity, wydatki osobiste w trakcie służby niewielkie i można przez kilka lat odłożyć tyle pieniędzy, że do końca życia nie trzeba pracować. Ponadto, ci co odchodzą po wypełnieniu kontraktu, dostają niezłą odprawę finansową. Dodatkową korzyścią jest poznanie na wysokim poziomie języka francuskiego.
Dwóch moich znajomych “emerytów” legionowych całkiem nieźle sobie dorabiają, jako tłumacze.

2 polubienia

@birbant ja tez poznalam kilku ludzi sluzacych we francuskiej Legii, zreszta jest tez jej odpowiednik hiszpanski, sa to aktualnie swietnie wytrenowane jednostki elitarne.
Mi chodzilo o poczatki tych formacji, nie wspolczesne porownanie z onucowymi bandytami.
I watpie, czy ta ruska zbieranina typow spod ciemnej gwiazdy da sie w jakikolwiek sposob ucywilizowac.

A propos spotkania z matkami i tu propaganda potrzebowała statystów:


Na spotkaniu były między innymi reżyserka filmów patriotycznych, była doradczyni szefa republiki Chakasji czy moskiewska urzędniczka i członkini partii Jedna Rosja.

4 polubienia

Ma rację. Może jednak dałby przykład? Chamskie nasienie

1 polubienie

dobrze, ze matki wiecznie zywego Lenina na tym spotkaniu nie bylo…

1 polubienie

Może była tylko na zdjęciu nie widać bo akurat wyszła zajarać skręta.

1 polubienie

Predzej wyskoczyla na wodke, marihuana to delikatna roslina, cieplo i widno lubi …

2 polubienia