Chyba to nie świadczy o mnie zbyt dobrze, jeśli dopiero teraz,

w wieku ponad 72 lat, przekonałem się niezbicie o punkcie stałym wśród gwiazd, w postaci Gwiazdy Polarnej? Akurat ułożyłem się tak wczorajszej nocy, że miałem na widoku tę Gwiazdę, i Gwiazdozbiór Wielkiego Wozu?

Skądś wiedziałem, że ta Gwiazda Polarna znajduje się na przedłużeniu tylnej burty Wozu w kierunku jego rozwarcia, w odległości 5 rozmiarów tej tylnej burty.

1 polubienie

Ja to wiem od dziecka

4 polubienia

Nie przejmuj się. Lepiej późno niż wcale :wink:

2 polubienia

Niby też wiedziałem, ale dopiero teraz upewniłem się, że tak jest naprawdę. Wcześniej kołowano mnie z małym wozem.

ŹRÓDŁO

Niektórzy uczą sie wolniej.

Co Ty możesz powiedzieć na taki temat, jeśli dla Ciebie 2 godz. super ważnej wiedzy
to za dużo, a wyraziłeś się o niej kompromitująco Ciebie?

Do mojej świadomości, to cała ludzka nauka nie ma co szukać, bo jest tylko ogłupianiem.

Ja tam się nad gwiazdami jakoś specjalnie nigdy nie zastanawiałem, także Ja nie wiedziałem :wink:

1 polubienie

Nie badz taki sprytny :face_with_symbols_over_mouth:

Harmonik pojebało cię do końca?

To znaczy ze miales dobry widok z okna.
Oraz to ze musisz byc bardzo samotny.

Powiem Ci, że to dość fajna, sprytna sprawa, gdy za pomocą patrzenia na Gwiazdy upewniasz się o ruchu obrotowym Naszej Planety wokół jej osi, i w dodatku łatwo umiesz znaleźć taki Jej stały, północny punkt biegunowy wśród miliardów Gwiazd w postaci Gwiazdy Polarnej.

1 polubienie

Akurat tę noc z 12. na 13. 08.2020 spędziłem na werandzie altany. Na zewnątrz było 12 stC, a w altanie 24, co sprawiało wrażenie, jakby był włączony w niej jakiś grzejnik. Czy jestem samotny? Może trochę, ale nie jest to dla mnie zbytna uciążliwość.

Kochałem ze 20 przedstawicielek płci lepszej. Może nie powinienem być zbytnio zachłanny na ich miłość…

1 polubienie

A ja mam dzisiaj 22 rocznice ślubu…
Gęba sama mi sie śmieje… :innocent:
Spac nie moge…Tesknie…

2 polubienia