Ciekawi mnie... ile obecnie jest ludzi na świecie... ? Wyludniamy się...?

Strasznie dużo ludzi dziennie ginie u progu życia, w kwiecie wieku, w wyniku ataków, wypadków, samobójstw… no i chorób. Wiadomo tragedie lepiej się “sprzedają”. Czy dzieci się już nie rodzą…? :slight_smile: Tak rzadko słychać njusa o narodzinach, częściej o śmierci…

1 polubienie

W Polsce zgonów jest więcej niż porodów.

1 polubienie

Liczba ludności powiększa się. I to niepokojąco szybko.

2 polubienia

Można te cyferki na żywo zobaczyć TU.

A TU lepiej nie klikać. Cała populacja na ekranie monitora.

3 polubienia

gdzie sie nie rodza to sie nie rodza…
ja wiecej widze reklam nakarm glodujace dziecko, bo tam gdzie sie urodzilo nie ma co jesc (tjaaa, a w miedzyczasie rodzice wyprodukuja trojke nastepnych) niz narzekanie na smiertelnosc dzieci i niemowlat w tzw. I. swiecie.
tu wiekszym problemem jakby bylo - sa choroby genetyczne, mozliwe, ze tez skutek postepu medycznego - z jednej strony badania prenatalne pozwalajace wykryc czesc zmian, a z drugiej umiejetnosc podtrzymania ciazy i rodzace sie czesto bardzo slabe dzieci. a coraz pozniejsze macierzynstwo i tacierzynstwo tez nigdy nikomu nie sluzylo.
ostatnio wyczytalam, ze byla zona Pazury, 48 lat jest w pierwszej ciazy, Hiszpanka w wieku 64 lat po in vitro urodzila bliznieta (zoastala objeta pomoca bo to sytuacja dosc nietypowa, ale i tez nie ona jedna - w Hiszpanii gorna granica to 60 lat, ale w USA czy Brazylii takich ograniczen nie ma), jakis aktor zostal 70 letnim tatusiem - ja im zle nie zycze, ale gdzies granice rozsadku byc powinny.

3 polubienia

Miałem podobne myśli do twoich, ale byłaś pierwsza, cóż - nie problem urodzić, u mnie w miejscowości urodziła dziewczyna 12 letnia, problem jak wychować dziecko będąc samemu dzieckiem, zapewnienie opieki, wydatki związane z życiem, wychowaniem rosną liniowo jak dorastają dzieci, ktore potem lądują w śmietnikach, chwała za okna życia których nie popiera UE, dziwnie i nagle obowiązują klauzule sumienia lekarzy co do pomocy w trudnych przypadkach skazujące kobiety na cierpienia i ból, podobnie księży. Rząd żąda przyśpieszenia urodzeń - taśmowo 500+ nie zwalnia tempa, a co do postępu to znawcami są ludzie nie mający dzieci i wiedzy o wychowaniu jak trudnych chwilach

1 polubienie

Podobno w czasie PEŁNI KSIĘŻYCA rodzi się najwięcej dzieci.
WCZORAJ BYŁA PEŁNIA!

1 polubienie

Ja sie urodzilam jak ledwo ksiezyca zaczelo przybywac.
Sprawdzic mozna

1 polubienie

Przecież to niemożliwe żeby tak szybko rodziły się dzieci… Kto nad tym nadąży XD

Ba nawet celebryty się prześlizgają w ilości urodzeń

W ilosci to moze mniej, bo celebryty rodza pozno, wiec z druzyna futbolowa juz sie nie wyrobia.

Jednak wieści że kolejna celebrytka jest w ciąży napędza pozostałe więcej niż rządowe 500+

Nie sadze. Ta propaganda w starciu z rzeczywistoscia tak nie dziala.
Co ciekawe w kraju jakim jest Hiszpania gdzie wielodzietnosc zawsze byla mile widziana w ubieglym roku zanotowano ujemny przyrost naturalny. Wliczajac w to nie tylko obywateli, ale rowniez dzieci stalych rezydentow.
Co prawda na 500+ nie wpadli i chyba nie zastosuja, ale problem sie pojawia. Zwlaszcza, ze tu mlodziez srednio do nauki sie garnie i zaczyna brakowac wykwalifikowanych pracownikow.

Podobnie było w Italii, więcej rodziło polek

Tutaj to Cyganki i Arabki.
Nawet Chinczycy zwykle poprzestaja na dwojce.

Rodzą się rodzą Niedawno zapodawałam! A w ogóle to ludzi jest za dużo (globalnie rzecz ujmując)…

1 polubienie