Ciekawostka na temat DSHN - wiecie że drzewa mają uczucia?

Zapraszam do lektury i komentarzy - KLIK!

5 polubień

Świetna stronka i fajne artykuły :wink: Można się naprawdę wyluzować czytając to wszystko :slightly_smiling_face:

3 polubienia

Poniewaz temat jest interesujacy wiec zrobie wyjatek i przeczytam, co polecasz

2 polubienia

DSHN? Co za nic nie mówiący skrót! Drzewa Są Humanitarne Nawzajem???
Ale na temat uczuć drzew polecam książkę “Sekretne życie drzew” - Wohlleben Peter

4 polubienia

Nie wiesz co oznacza ten skrót? DSHN - to oczywiście Doskonały System Harmonii Natury.

1 polubienie

Twoja nazwa lepiej mi pasuje, ale… do jutra zapomnę :slight_smile:

1 polubienie

To nie moja nazwa, wymyślił ja kolega @harmonik

1 polubienie

Dałam się wkręcić! Myślałam, że taki skrót istnieje, podobnie jak lgbt :slight_smile:

1 polubienie

@gra
Czytalam te ksiazke po niemiecku. Tez polecam - takze iinne jego ksiazki

3 polubienia

wole teorie starozytnych Grekow, ze w drzewach zanieszkiwaly Driady.

1 polubienie

Nie tylko drzewa, ale wszystkie rośliny, Między nimi trwa walka o przeżycie, tak, jak w świecie zwierząt. Konkurują usiłując zabić jedne drugie, nawet w obrębie swego gatunku. A także zawierają ze sobą sojusze. Wygrywają najsilniejsze, przegrane stanowią nawóz dla tych co przetrwały.
Nie widzę w tym rewelacji, czytałem to, będąc w podstawówce. nawet jeden nauczyciel ciekawie o tym opowiadał.

4 polubienia

Szekspir juz o tym pisal a ja mu wierze :wink:

2 polubienia

Ba, drzewa posiadają również właściwości lecznicze.
Kiedy byłam jeszcze siksą, i na wyjeździe pod namiotami w Unieściu działy się rzeczy bardzo niesamowite imprezowo :sunglasses:, bardzo rozbolała mnie głowa (nie dziwota zresztą … :wink: )
Wpadłam wtedy na genialny pomysł terapii brzozą (usłyszaną i przyjętą za pewnik, że pocieranie bolącej głowy o jej korę czyni cuda :roll_eyes:) .
Wybiegłam zatem szybko do lasu szukać tej brzozy, chłopaki za mną (w razie czego), a kiedy już ją dorwałam, to tak w nią głową walnęłam z powodu chwilowej nieważkości, że aż mi się najpiękniejsze gwiazdy z całej galaktyki w oczach pokazały :joy: :joy:
Do dziś mi to przypominają … :wink: :stuck_out_tongue:
A artykulik zaraz przeczytam… (być może właśnie zawaliłam temat startowego…) :thinking:

6 polubień