Ciekawy quiz -- czy te polskie miasta istnieją?

KLIK
Dla mnie oczywiście bez problemu.

4 polubienia

11/15.
Jak na moja znajomość geografii, to nieźle. Bardzo nieźle :grinning:

2 polubienia

Komplet ale z wielkim trudem, tłumiąc łkanie. Istniejące wiedziałem, w nieistniejące waliłem na intuicję. Najwięcej kłopotu sprawiła mi Zmyślona, ale udało się trafić.

2 polubienia

Ten quiz ma tego typu zasadzki, ze niektóre miejscowości są w Polsce, ale nie są miastami, a na jedną taką, bardzo znaną z czegoś, nie dałem się nabrać…

1 polubienie

7/15 a pewien bylem tylko 4 w których byłem.O reszcie nie slyszałem i stąd strzelania bez ładu i składu.

2 polubienia

Niestety, o ile Bryczkowo, Łupin i Winsko trafilam to niestety na Bańkowicach sie potknelam.
Reszta bez problemu. 14/15

2 polubienia

Od tych Bańkowic zaczęły się u mnie schody.

Poradziłem sobie tylko ze względu na zawód i dobrą pamięć do słowa pisanego. Przejeździłem Polskę wzdłuż i wszerz, ale całkiem innymi drogami, niż są dzisiaj. Za moich czasów trasy wiodły przez miejscowości duże, średnie, małe, a nawet jeszcze mniejsze. Obwodnic nie było. Naczytałem się tych drogowskazów do bólu. I tym się kierowałem w tym quizie. Ale przypominanie sobie poszczególnych miejscowości z quizu zajęło mi trochę czasu, bo pamiętałem daną tablicę z nazwą, ale gorzej, było z tym, gdzie ja tę tablicę widziałem.

2 polubienia

Rota to ja widzialam, a nawet bylam… :wink:
Ino… Wicie, rozumicie nie ten obszar
A jakos te Bankowice to mi wygladalo, ze bedzie prawdopodobne.
Swego czasu w ktoryms tygodniku mieli stala rubryke z przedziwnymi nazwami miejscowosci, to troche zapamietalam.

2 polubienia

Bez wstydu przyznaję się do 8 a jeszcze w tym są 3 ustrzelone.

3 polubienia

Dziesięć. W Drzewicy byłam…

2 polubienia

A w Wąbrzeźnie byłaś? :slight_smile:

Nie, w Drzewicy miałam obóz etnograficzny i po chałupach z magnetonem chodziliśmy!

“Z Kolbergiem po kraju” :rofl:

1 polubienie

Coś w tym stylu. Okropnie meczące…

Z Kolbergiem po kraju to jezdzily Waly Jagiellonskie i pare kabaretow z lat 70/80
Siadal sobie Kolberg ubrany w szary prochowiec i przyciemniane okularki, w kąciku, zamawial mazowszanke i wyciagal nieduzy kapownik…

3 polubienia

Też :innocent:
Ale był i taki program na Trojce :slightly_smiling_face:

2 polubienia