Co by się stało, gdyby Ziemia wessała wszystką wodę

oceanów, mórz, jezior, pozostawiając wodę opadową w płynących rzekach?

To byłaby niezła nauczka dla barbarzyńskiej ludzkości, mordującej myślące, odczuwające, pragnące żyć i kochać, stworzenia milionów gatunków? Oczywiście życzę tego barbarzyńskiej ludzkości.

Jak dalej? To nasz jak w banku
Wakacje w sanatorium

Jest ogólnie taka susza podobno że planeta już dawno tę wodę wchłonęła. Odda nam ją dopiero kiedy ludzkość się ogarnie

2 polubienia

Ludziom zle zyczy, ale skiełczy by go wybrali jej przewodnikiem.

Nie będziesz nim nigdy, bo ludzkość nie potrzebuje skiełczących jak kundle przewodnikow…

1 polubienie

Trzeba będzie przeczyścić kratery większości śpiących wulkanów, żeby ta woda wyparowała jak najszybciej. Wówczas nastąpi oziębienie klimatu wynikające z niedosłonecznienia ziemi. Jak to wszystko opadnie na nowo, to ziemia będzie znowu nasycona wodą, i będziemy się cieszyć nową epoką klimatyczną :))

1 polubienie

Zastygłaby ława w środku

1 polubienie

Co wy z ta wodą? Jest jej duzo. Byle piwa i wina nie zabraklo…
Zgorzkniała się robię?
Pochodze z rodziny, gdzie kobiety żywotne i aktywne.
Ale czas przyszedl, ze jednak trzeba wyhamowac. Emerytura jakas?

2 polubienia

To nie mnie jest potrzebne moje przewodzenie barbarzyńskiej ludzkości, lecz jej. Świat bezmyślnej, nieharmonijnej cywilizacji ludzkiej, to ne ma żadnego sensu, dlatego moje przewodzenie barbarzyńskiej ludzkości jest największym sensem.

Na razie tej wody oceaniczno-morsko-jeziornej jest bez liku, ale to się rychło może skończyć…

Podstawowe zasady termodynamiki się kłaniają.

Fizycznie niemożliwym jest, by do układu o wyższym ciśnieniu został wessany układ, w którym panuje ciśnienie niższe.

Entropiczna natura harmonijnego świata zawsze dąży do stanu o niższej energii. Układ o wyższym ciśnieniu zawsze będzie dążył do oddania energii, niż do jej przyjmowania.

Gorący czajnik z wodą też dąży do zmniejszenia swojego stanu energetycznego i oddaje swoje ciepło do środowiska, a nie odwrotnie.

.zrozumiano?

4 polubienia

Ale kolego @ZiraaeL pomarzyc mozna?
Koledze zielonem leki się kończą.
Albo wiosną zaczyna żyć?
Co do entropii jako zalozenia ? Na razie sie sprawdza jako model . Margines nieobliczalności istnieje :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

A wierzysz, że rozkładające się zwłoki Łazarza już cuchnęły i nie powinny już służyć swemu właścicielowi, a jednak służyły w zdrowiu? A wierzysz, że w głębinach oceanów panujące tam ciśnienie powinno zgniatać żyjące tam żywe organizmy, a nie zgniata ich? A wiesz, że Serce i płuca nie powinny móc zasysać płynów i powietrza wg Twoich naukowych wynurzeń, a zasysają je? A wiesz, że wg naukowych badań, trzmiele nie powinny móc latać, a latają?

Widzisz kol. Ziraael, też kiedyś wierzyłem w mądrość i rzetelność nauki, techniki i technologii ludzkich, dopóki sam się nie wziąłem za zgłębianie najważniejszych dziedzin naukowych. I co zobaczyłem? - Zobaczyłem, że w najważniejszych dziedzinach nauka oszukuje i ogłupia.

Jesteś żywym przykladem, że nauka poszła w las :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

Hoko, wez ktoregos dnia sprobuj wlac wody do napompowanej opony.

Moze cie te doswiadczenie czegos w koncu nauczy i przestaniesz tu glupoty pisać…

Tylko załóż kask, okulary i się dobrze ubezpiecz… :grin:

Gdybyś potrafił podejść do sprawy kompleksowo, to zobaczyłbyś, że nieharmonijność cywilizacji ludzkiej jest ciężkim poszkodowaniem na myśleniu i ciężką patologią gatunku ludzkiego.

Ja o niebie, ten o chlebie… :sweat_smile: