Co byłoby lepsze od demokracji?

nie zawsze… ale lepsze są rządy koalicji… niż złej samodzielnej większości.

2 polubienia

Mnie się widzi demokracja lokalna bez wpieprzania się centrali. Całkowicie niezależna od centralnego budżetu.

3 polubienia

To było robione przez całą III RP - państwo oddawało coraz więcej kompetencji samorządom. Niestety, od 4 lat jest proces odwrotny - państwo, państwo ponad wszystko!

5 polubień

I to jest kiepskie. Bo taki poseł powinien reprezentowac interesy swoich wyborcow.

2 polubienia

Mam podobne podejscie. Wszak “blizsza koszula…” tak jak bliższy samorząd…
I im mniej panstwa w państwie tym dla tego państwa lepiej.

3 polubienia

Kiedys flirtowalem z monarchią…Ale ta z kolei,uzalezniona jest od stanu umyslu 1 osoby :grin:

3 polubienia

Bingola,to nie panstwo a fanaberie homo sovieticus ktory chce trzymac za wszystkie sznurki.
Jest to w sumie antydemokratyczny totalitaryzm i pod tym wzgledem nic sie nie rozni od tzw.realnego socjalizmu.

4 polubienia

Trochę przesadziłeś, ale zakusy na to są i apetyty.

1 polubienie

Zawsze pozostaje okupacja. Wazne by okupował nas jakiś kraj demokratyczny i zamożny.
Może by tak wypowiedzieć wojnę Norwegii i zaraz sie poddać…:wink:

3 polubienia

Nie wiem co byłoby lepsze od demokracji. Natomiast jej wady widać jak na dłoni. Niski poziom kompetencji społecznych większości ludzi. Zdaje się że większość i tak by chciała być jakiegoś rodzaju niewolnikami… wnoszę to po stylach życia jakie preferują.

2 polubienia

Norwedzy? Oszalałeś?
Cały alkohol by nam wypili.:weary:

3 polubienia

Myslisz,ze prawdziwy polak,by sobie na to pozwolil))))
Juz widze szable blyskajace w sloncu Norwegii)))

2 polubienia

tal sadzisz? oni to nie ruskie, glowy nie te.
bylby tylko problem, bo jakby nasze izby wytrzezwien mialy trzymac poziom norweskiego wiezienia?

1 polubienie