Co dalej z Ukrainą?

Amerykański spór o pomoc Kijowowi, spór Zełenskiego z Załużnym, opóźnienia europejskiego wsparcia.
Czy Polska powinna się szykować do obrony? Możemy polegać na artykule 5 NATO?

2 polubienia

Miejmy nadzieję,że tak.Węgrzy niekoniecznie.

ycie na froncie w zbiórce można pomóc ratować albo sprawdzić książeczkę wojskową czy aktualna.

Węgrzy pójdą z Putinem. W zamian dostaną jakieś terytoria.

1 polubienie

Wegrzy to i za Hitlerem poszli.
Co do terytoriów? Oj naiwny ten Orban, naiwny…

1 polubienie

Duda już podzielił Ukrainę zabierając jej Krym i argumentując, że ten Krym dłużej do Rosji należał. Ten niedobór umysłowy o nazwie Duda wypowiedział to publicznie i poszło w świat. Ruska propaganda nachwalić się go teraz nie może.
Tymczasem, jak sobie policzyłem, to Krym do Rosji należał 171 lat. Katarzyna Wielka przyłączyła Krym, który przez wieki był chanatem tatarskim, zwyczajnym przekupstwem, bez cienia wojny nawet. W czasach ZSRR, dokładnie w 1954 roku, niejaki Chruszczow, rdzenny Ukrainiec, przyłączył Krym do Ukraińskiej Republiki Socjalistycznej, która to republika była częścią ZSRR. Wtedy nikomu nie śniło się, że CCCP upadnie.

Duda zapomniał, że połowa Polski przez 123 lata też była Rosją łącznie z Warszawą. A Szczecin stał się polskim miastem od 1945 roku dopiero, podobnie spora połać naszego Wybrzeża i Pomorza, że o Śląsku nie wspomnę.

3 polubienia

Pozostaje mieć nadzieję że Amerykanie się ogarnął. Ale Niemcy i Brytyjczycy zbroją Ukraińców. Wkurzeni Francuzi też

Rosjanie i tak niewiele zyskują terytorialnie

Ta armia, której niby boi się zachód już trzeci rok męczy się z Ukrainą i w zasadzie nic nie wymęczyła. Putin boi się NATO. Gdyby nie to, już dawno byli by u nas i wyzwalali od nazistów “bratni” naród polski. Ale najpierw “zjednoczyli” by Litwę z Łotwą i Estonią.

4 polubienia

Nieee… Teraz to my nie ich bratni naród. Teraz ich propaganda spowodowała, że lubią nas tak, jak Ty Dudę.
Tak mi z tego powodu przykro, że chyba się rozpłaczę. :stuck_out_tongue_winking_eye: :grin:

4 polubienia

No cóż, przeciez on “doktorat z prawa” a nie historii, a juz nie daj Boże z rachunków robil?
Ciekawe jak tam u niego z rachunkiem sumienia?
A w ogóle masz konkurencje, jak pieknie Macierewicz Kamińskiemu przyłożył. :smile:

3 polubienia

To chyba niechcąco było? :joy:

Zresztą to partacz z tego Matzarewitza, gdybym ja go bombnął, nie było by co zamiatać. :rofl:

3 polubienia

Nadgolirosc jest gorsza od szalenstwa, ale skutek sie liczy :grin:

2 polubienia

A jaka to nadgorliwość? To solidność i fachowość.

2 polubienia

Miało być na wina Tuska, ale kamera zdążyła uchwycić zamach id tylu bez ucho :roll_eyes: Jak dresiarze :pensive: Komentarze pod newsem mogą posłużyć do stworzenia sitcomu na temat tego wydarzenia, gdy swoi swoi nokautują. A tacy byli schorowani :frowning:

1 polubienie

Ja o Macierewiczu.,:smile::smile::smile:

1 polubienie

Powinni się zachowywać godnie, jak na bylych przedstawicieli narodu przystało, ale jak widać zachowali sie tak, jak opisuje to komentujący naród.

1 polubienie