Co jest po śmierci?

A kimze jest ksiadz?
Takim samym czlowiekiem,jak ja Ty,czy kazdy inny czlowiek.
I slusznie napisala @elsie,ze KK,to instytucja.
Bo kosciol w doslownym tego slowa znaczeniu,to ogol wiernych.nie budynek,nie instytucja.

2 polubienia

Leosiu, on za mlody na takie rozwazania…

1 polubienie

Wiem. Ale wyżej chodziło mi o co innego. O ten tekst ze po śmierci nic nie ma. Zresztą to całkiem co innego być wierzącym i atakować kościół a być jakimś tam bezdusznym ateistom… I o to mi chodzilo

A ty za stara

W wierze nie ma miejsca na pewnosc, to wiara, nie wiedza…

Dobra dobra. Nikt kto wierzy nie pisał by że nic nie ma po śmierci, bo znaczy że nie wierzy w to co niby wierzy… Przecież to logiczne

@Leone_Marco ma rację.

Od samego początku (do dziś) KK walczy z wiarą swych wiernych w inkarnację i reinkarnację. Pogląd ten jest widocznie atrakcyjny i logiczny dla wielu ludzi.
Swego czasu za głoszenie takich poglądow ludzie płacili życiem.

Teoria w Europie nie taka nowa. Wielu filozofów greckich, jeszcze sprzed czasów Chrystusa, dosżło do takich samych poglądów…

3 polubienia

A sprawdziles czy jest?

Lol No to nie pisz mi że wierzysz… Nie możesz od razu pisać że nie wierzysz?

WIARA,to cos nienamacalnego,nie potwierdzonego,nikt jeszce nie wrocil z tamtej strony,by nam powiedziec,jak dokladnie tam jest,wie prawdziwa moze byc kazda wersja.
Twoje przypuszczenie,przeciw przypuszczeniu @elsie
Kto ma racje,dowiemy sie po drugiej stronie.

3 polubienia

A wiesz co to jest “zywot wieczny”? No, ale przeciez jestem za stara… :slight_smile:

Ale jak moje przeciw jej? Czyli wszyscy wierzący ale to że ktoś wierzy nie znaczy że do końca wierzy w to co wierzy… Nawet nie wiedziałem że tak można… To tak jakby nie wierzyć ale chcieć wierzyc.

Gdy przyyjzec sie dzialaniom KK od wiekow,robia wszystko,dla wladzy i kasy.
Gdy odwazyli sie usunac jedno z przykazan Boskich,odwaza sie na wszystko.
Dlaczego 120lat po Chrystusie oglosili,ze Papiez jest nieomylny w sprawie wiaty,a nie oglosil tego Chrystus,?

3 polubienia

Zdecydowanie tak, Zresztą fałszywki zaczęły się już w kościele wschodnim, kiedy jeszcze katolickiego nie było. A pierwszym kłamstwem katolickim jest to, że Piotr jest pochowany w Rzymie. Ale to już nie na temat tego pytania, więc spamował koledze @anon3825063 nie będę.

4 polubienia

Strasznie sentymentalne pierdzenie…
Jak nie jest przypadkowe? Ewolucja składa się z samych przypadkow, nic nas nie różni od zwierząt w chwili śmierci, pieprzenie głupot.
Nasze życie to też przypadek i nie ma żadnych “misji”

1 polubienie

Zresztą ja też chyba nie wierzę… Ale kościół to jednak kościol :rofl:

Ewolucja?
Nie ma dowodów by człowiek ewoluował. To tylko teoria. Wciąż nie potwierdzona.
Ba dzisiejsza nasza wiedza raczej skłania nas do hipotezy iż człowieka stworzono dzięki manipulacjom genetycznym. Czyli technologią którą lada chwilę sami opanujemy…

3 polubienia

Nie znaleziono jeszcze ogniwa pomiędzy człowiekiem pierwotnym, a współczesnym.

1 polubienie

Ja tam nie wierzę że pochodzę od malpy

Masz braki w wiedzy.
Naukowcy wciąż szukają tzw. “brakującego ogniwa” czyli czegoś co łączyłoby nas z małpami.
Tymczasem genetycy lata temu odkryli iż najbliższy nam genetycznie organizm to…świnia a nie małpa.

3 polubienia