Co jest po śmierci?

W co wierzycie lub co Wam się wydaje?
I jak byście mnie - agnostyka, który żadnej opcji nie wyklucza, ale najbliżej mu do tego, że NICZEGO nie ma po życiu - przekonali do swojej racji?

5 polubień

Tez mysle, ze niczego nie ma…

2 polubienia

Nic. Otchłań.
Ciało idzie na nawóz lub częściowo na organy jeśli się rodzina zgadza. Umieramy jak każde inne stworzenie. Równowaga w przyrodzie musi być.

2 polubienia

Pustka…

1 polubienie

Jak to co?
72 dziewice w raju…
niestety nie dla SMOKa tylko dla bojowników islamu :pensive:

A tak powaznie… Naprawdę są ludzie którzy wierzą iż po śmierci NIC NIE MA?
Ze nasze życie nie ma sensu, celu i wartości?
IMHO są ślepi i głusi…

6 polubień

Z jakiej racji miałoby coś być? Będzie tak, jak przed narodzinami, czyli nic.
Ale wszyscy zdążymy się o tym przekonać, więc…

A życie muchy też ma wartość?

Wystarczy mieć oczy otwarte i dostrzegać to co nas w życiu spotyka.
A z wiekiem przekonasz się iż że życie ma cel, sens i nie jest przypadkowe to co nas doświadcza.
Za 20-30 lat zmienisz zdanie…

1 polubienie

Wierze w inkarnacje(nie reinkarnacje)
Czyli powrot do zycia w innym nowym ciele czlowieka(reinkarnacja przewiduje,ze mozesz sie reinkarnowac,do jakiejkolwiek zywej istoty)
Powrot do zycia na ziemi,to moim zdaniem jest to biblijne pieklo.
Po osiagjieciu wyzszego stopnia czlowieczenstwa,mozesz odrodzic sie w innym lepszym swiecie,by na final stac sie osoba/bytem duchowym.
Usuniete z biblii zapisy oikarnacji,mowily o mozliwosci odradzania sie jako czlowiek na ziemi32razy,jezeli nie oiagnies poziomu duchowego,zostajesz unicestwiony.

3 polubienia

Mnie zastanawia skąd akurat 32?

To 2^5. ale w systemie binarnym. A to akurat domena maszyn liczących. To już trąca o teorię stwórcy/ów człowieka korzystającego z zaawansowanej nauki.
32 pomnożone przez średnią długosć życia ok. 40-70 lat to 1300-2200 lat.
Baaardzo krótko.

Moim zdaniem 32 to szybciej 32 “jedynki” w sytemie binarnym błędnie odczytane jako 32 “jedynki” w systemie jedynkowym.
Ale wtedy 2^32 to ok. 4,3 mld. Niezwykle dużo…

1 polubienie

A jeszcze kiedyś osoba wierząca? Rok temu myślałem że “katoliczka” , później kiedyś po wypowiedzi zrozumiałem że piszac mi wierząca ale atakując kk, wcale nie chodzi o to ze wierzy się w Jezusa XD(więc po co mi pisze w ogóle że wierzy xd) ale ok wierzy w co innego. a dziś widzę że po śmierci juz nic nie ma… Czyli proszę już nikt mnie nie przekonuje(albo siebie) że jest wierzący gdy obraża księży… Co mi z tego że ktoś wierzy w… Jakichś bogów greckich…równie dobrze może napisać że nie wierzy i niech dalej spamuje tymi postami anty kk

Powrót do życia po śmierci to piekło? Przecież to coś pięknego… Od razu mi się humor poprawił bo nie wiedziałem że takie coś w bilbi jest :rofl:

Tu juz Ci nie pomoge,skad sie wziely te 32 odrodzenia.
Byc moze jest tak,jak piszesz,uproszczoy zapis,zaawansowanej technologii.
Lub poprostu te 32 wcielenia,to mksymalny czas przebywania w ludzkim ciele

Biblia przewiduje tylko zmartwychwstanie w dniu Sadu Ostatecznego…
Reinkarnacja i inkarnacja to teorie pochdzace z Dalekiego Wscodu - ogolnie buddyzm, hinduizm i podobne. W zasadzie z judaizmem czy chrzescijanstwem sie nie kloca.
Islam wedrowki dusz nie przewiduje.

3 polubienia

A Ty wierzysz w ksiezy? Nikt nie wie czym jest Bog Mozna tylko wierzyc (lub nie). I w takiego Boga wierze. Co ma KK do Jezusa, Boga itd? To organizacja…Wydoroslejesz, zrozumiesz. PS spam nie jest dla kazdego spamem. Jesli nie chcesz - nie czytasz!

3 polubienia

Poczytaj dobrze,mowa o inkarnacji,byla rowjiez w biblii,zostaly te zapiski usuniete wraz z drugim przykazaniem.

1 polubienie

Po pierwsze nie jesteś katoliczka jeżeli nie chodzisz do kościoła. Po drugie jak mozesz pisać że po śmierci nic nie ma i mówić że wierzysz w tego Boga co ja? Czyli wierzysz a ta odpowiedź napisal ktoś inny? Po trzecie mogła się “pani” już nie kompromitowac z tekstem o wieku i tym samym możliwości skończenia tematu bo z kimś takim nie rozmowiam XD… Takie coś jest żenujące i świadczy o braku kultury i… wszystkiego…
Więc coś się gubisz… Może sama wydoroslej.

Poczytac moge, ale sprawdzac mi sie nie spieszy :laughing:

1 polubienie

A Ty wiesz, co to jest Twoj BOG??? Bo tego po rostu nikt nie wie. Do kosciola nie musze chodzic, zeby wirzyc w Boga. A Ty nie mysl, ze jestes pepkiem swiata…

1 polubienie

Patrząc na naszą dyskusje to chyba ty tak myślisz że jesteś pepkiem świata… Ale nie ważne. Wiem że nie musisz chodzić do kościoła żeby wierzyc w Boga. Ale jak to jest wierzyc w Boga i nie mieć pewności jednocześnie i pisać że po śmierci nie ma nic.