Co lub kto zrobiło Wam niespodziankę lub Was zaskoczyło?

Na chybił-trafił wybrałem sobie do obejrzenia film Kafarnaum, libański. Może dlatego, że Kafarnaum było miastem wyklętym przez Jezusa, może dlatego, że miałem przyjemność tam być swojego czasu, nie wiem. Film zwalił mnie wręcz z krzesła.
I tak odkryłem libańską kinematografię. Po Kafarnaum obejrzałem The insult (Zniewaga). Ten film powinni obejrzeć wszyscy Polacy, zarówno ci z PIS, jak i z PO (pozostali niekoniecznie). Szykuję się na kilka kolejnych, listę mam już gotową. Wiem, może to kryptoreklama, ale właśnie libańska kinematografia była dla mnie ogromną niespodzianką, lub zaskoczeniem w ostatnich dniach. A kto lub co Was zaskoczyło? Pozytywnie lub negatywnie?

4 polubienia

Ale gdzie to można zobaczyć?

A to mi zrobiłeś niespodziankę tymi informacjami o kinie libańskim. :wink:

1 polubienie

Koniecznie zobacz film tureckiej dziewczyny,Denis Gamza Erguven,“Mustang”.
To film kameralny,nawet powiedzialbym,wyciszony,co z uwagi na dramatyczną fabułe,podwojnie szokuje…
Te libanskie filmy są w sieci?

Kafarnaum jest na platformie player.pl , zniewagę wstawiłem tutaj - KLIK.

2 polubienia

Ok.Dzieki.Jak upal minie…

1 polubienie

Tak teraz sie zastanawiam czy pytanie ma wykroczyc poza kinematografie…

1 polubienie

Oczywiście

Przed chwilą skończyłam pisać, że nie cierpię upałów. Jak sami wiecie, męczą nas od kilku dni.
Ograniczam wyjścia z domu do maksimum, dzisiaj nie dało się wyłgać ( umówiona wizyta u fryzjera).
No co Ci będę mówić.
Do domu wróciłam i żyję, słońce mnie nie zabiło, maseczka nie udusiła :rofl:
To dla mnie mega niespodzianka podarowana przez naturę.

2 polubienia

No dobra. Teraz już mogę to napisać.
Odwiedziłam dzisiaj kilka sklepów, w jednym z nich ucięłam sobie pogawędkę z właścicielką, między innymi o książkach. Nagle pani sięga pod ladę i wyjęła 3 książki ( jej własne). Zapytała czy lubię takie opisujące prawdziwe historie.
Taaaak, odparłam. Pożyczyła mi je, mimo iż jesteśmy sobie całkowicie obce.
To było miłe doświadczenie i zaskoczenie :slightly_smiling_face:
Już przeczytałam wszystkie, jutro jej oddam razem z kawką w prezencie.
p.s. powiedziała, że mogę czytać tak długo, ile chcę.
Są jeszcze fajne ludzie na tym padole.

3 polubienia

3 ksiazki w jeden dzien??
O kkoorva…Ja to jednak inaczej patrze na literature :innocent:
Fryzjer powinien zaczynac od kawy dla Ciebie…
Ja pier…Znowu jestem z innego świata… :innocent:

2 polubienia

Książki spod lady? Opisujące prawdziwe historie? To mi się kojarzy z bibułą z dawno słusznie minionej epoki… Wraca PRL, co tu dużo mówić :rofl: :rofl: :rofl:

2 polubienia

W takim razie…Moja corka ciagle mi cos kupuje :wink:Ciągle COŚ…My musimy miec kontakt,to oczywiste…Ale fajnie jest czuć ze my sie po prostu lubimy.14 a 58 lat to trudne do zasypania…

1 polubienie

Zaskoczyło mnie to, że gdy człowiek jest wyśmiewany /wyśmiany , wykpiony - to ma podobne metody fantazjowania odnośnie sprawienia oprawcom cierpień fizycznych… jak w tym filmie- szok. Filmu nie polecam oglądać - są lepsze.

1 polubienie

Nie dało się inaczej. Gdyby to ode mnie zależało, opisałabym historię w jednej książce. Wszystkie trzy, to około 460 stron.
Napisana prostym językiem.
Że tak powiem, luzik w czytaniu.

1 polubienie

Historia Polki, chrześcijański, która wyszła za mąż za Libijczyka.

1 polubienie

Dzięx.

1 polubienie