Co myślicie o akcji Ukraińców w obwodzie kurskim w Rosji?

Z pewnością odważny ruch. Oby go nie żałowali. Rosjanie będą musieli przerzucić tam wojska z innych kierunków. Oby to pomogło Ukrainie

Na szczęście weszli z regionu w 75% zniszczonego miasta Sumy. A więc bronią w ten sposób też tego miasta.

A umocnienia tam były słabo zorganizowane. Ale możliwe że to już nie aktualne. Weszło tam od 10 do 20 tys Ukraińców

1 polubienie

Ty serio w to wierzysz?
I to w dobie internetu?
Zbrodniarz ma sie przyznać do zbrodni?
Takich ludzie jest moze 5% i to zaszczutych
Oni,zreszta jak z innych przyczyn,reszta Europy,dławią się właśnie machaniem niczym maczugą,słowem “faszyzm”.Dzisiaj jak ktoś kogo nie lubi to od razu uderza w “faszyzm”
I to wystarcza by głupek sie zadowolił swoją postawą.Cyk,“faszyzm” i już ma czyste sumienie.A jak jeszcze w zgodzie z propagandą mordercy to już w ogóle bohater sowietckova sojuza :angry:

2 polubienia

Tam oprocz elekreowni atomowej jest węzeł przesylowy gazu Gazpromu (Austria, Węgry, Slowacja).
Orban moze miec klopoty. A i posrednio Obajtek za szemrane transakcje Orlenu.
Nie sztuką jest wyrzynac sie bez sensu

1 polubienie

Ja juz widzę całe tajne pracownie projektowe, ktore na papierze juz mają rozwiazania jak przejac isrniejace instalacje i poprowadzic paliwo z innego źródła. Tylko teorię jeszcze trzeba przekuc na praktyke.
Tym bardziej, że jest juz w czesciowej realizacj projekt “niebezkiego paliwa” gdzie uzywano y wody i energii slobecznej do jej rozkadu na tlem i wodor, a ten skroplony zamiast gazu. Czy innych pochodnych ropy.
Ja być może realizacji tego nie dozyje, ale kto wie?
Tylko wtedy? Rewolucja technologiczna. Slonce to kraje rownikowe, rurociagi od poludnia na północ, inne podejscie do technologii gromadzena energii, bo jednak Ziemia się kręci?
Ale jak pisałam, wiele rzeczy zostało wymyślone tysiaclecia temu, tylko technika i uwarunkowania społeczne nie nadążały.

No widzisz?
Są jeszcze na tym świecie idealiści…
I idealistki.
:joy: :joy: :joy:

5 polubień

Taaa, w koncu faszyzm jest starszy od nazizmu.
I wymachuje tym skrajnie lewa strona w kierunku skrajnej prawej.
Reszta obrzuca sie inwektywami mniejszego kalibru
A Kaczynski uzyl dzis dwóch sformułowań? (Tusk ustrzegl sie slowa kradzież mówiąc o malwerascjach na 100 miliardów)
Pierwsze to kradzież w kontekscie finansowalismy zamierzenia o charakterze chrzescijanskim, narodowym i patriotycznym i może tego nie bylo tyle, może jakieś trzy miliardy rocznie i drugie? Patowladza przesadza. Bylo mniej?
Czyżby koalicja 13 grudnia już przestało działać?
A to homo sobieticus rodem z PRL
A do czego sa zdolni ci z Moskwy?

Uciekają do Sankt Petersburga bo tam blizej do Europy?

Mnie jedno zastanawia.
Jak Ukraińcy wrócą? Jak unikną odcięcia?

1 polubienie

No to się rosjanom porobiło …ojoj… ;(

1 polubienie

Bez problemu.
Jak japońscy kamikadze
No chyba, że od dwoch lat byli szkolemi na marines z USArmy.

1 polubienie

Dlatego za daleko nie wejdą. Możliwość odcięcia to jedno a utrzymanie logistyki to drugie

"Atak Sił Zbrojnych Ukrainy na obwód kurski można porównać do desperackiej ofensywy Hitlera w Ardenach pod koniec grudnia 1944 r., a ukraińskie centra operacji informacyjno-psychologicznych (CIPSO) można porównać do kompanii propagandowych Wehrmachtu w nazistowskie Niemcy. Tak uważa ekspert wojskowy kapitan 1. stopnia rezerwy Wasilij Dandykin. Ekspert opowiedział MK o tym, jak Kijów stara się udowodnić swój „zdolność”.<-A ruskie nadal po swojemu propagandę uskuteczniają.
To z MKRU.

1 polubienie

Nie znam szczegółów tej ukraińskiej akcji, ale wiem jak wyglądała kontrofensywa w Ardenach. I porównanie jej do wypadu oddziału ukraińskiego na teren Rosji jest absolutnie niewłaściwe. W dodatku ruska propaganda nagle sobie przypomniała, że oprócz armii czerwonej walczyły z Niemcami jakieś inne wojska.

5 polubień