Co myślicie o możliwym wprowadzeniu zakzu wyprzedzania sie

ciężarówek w Polsce ? Czy wprowadzenie takiego zakazu wpłynie na jakieś opóźnienia w dostawach towaru czy coś? Ja naprzyklad jako niedoświadczony kierowca, jeżdżąc droga dwupasmowa często mialem przypadek(często-a nie jeżdżę nawet kilka lat) że tir zajeżdża mi drogę na lewym pasie, widząc że zbliżam się z prędkością ponad stu kilometrów… Co oni śpią za kierownicą czy to po prostu chammstwo… Przecież to powoduje gwałtowne hamowanie i duże ryzyko kolizji… Ja jestem ZA, no ale pisze o zakazie w Polsce wiec na mnie by to nie wpłynęło zbytnioXD
Najgorzej to wyprzedzać tak z 10 tirów pod rząd… i mieć świadomość że zaraz któryś wyskoczy na lewy pas… :rofl: Zawsze się tego boję XD

Partia która ten zakaz zaproponowała chyba nie lubi poparcia wyborców… :wink:

Ale ze nie popierasz tego?

A w życiu. Czemu miałbym innym utrudniać pracę?

Czyli to jest utrudnianie pracy tak? Ja to nigdy nie mogę trafić… Myślałem że będzie jakiś hejt na tirówcow jak to zwykle bywa… Ehhh :rofl:

Nie no na poważnie, pytałem co o tym myślicie.

W Polsce jest sporo tego tych zakazów. Gdzie indziej też. Ale, niestety w Polsce jeszcze wiele dróg nie jest dostosowana do dużego ruchy ciężarowego.

Tam gdzie są dwa pasy i nie ma zakazu, to kierowca ciężarówki może wyprzedzać tylko wtedy, gdy nikomu nie zajeżdża. W Polsce, niestety, wielu kierowców ciężarówek tego nie przestrzega.

2 polubienia

Tak często widzę zakazy wyprzedzania przez ciężarówki np od 8 do 17 itp… Ale też widziałem że ignorują takie znaki

1 polubienie

Tak, zgadza się.

Ale jeżeli wprowadzić taki zakaz ogólnie na każdej drodze to wpłynie to jakoś negatywnie na coś?

Nie.

Ja myślę właśnie tak. Inni niech mówią za siebie… :wink:

Wiesz widzę problem ale mam znajomego jeżdzącego na tir. Oni mają max prędkość 89/h a to nie tak że oni specjalnie się wyprzedzają.

1 polubienie

Jestem ZA. Lepiej dojechac później ale w zdrowiu i w całości.
Ciężarówki to drogowa broń masowego rażenia.

Na Twoim miejscu, pokusiłbym się o odróżnienie chamstwa od hamowania.

.sorry. po chamsku nie mogłem się pohamować.

Przecież kierowca ciężarówki wyprzedzając nie hamuje… Lepiej nie komentować piszac bez ładu i składu i jeszcze po chamski… co za lud… Byle by zaczepic…

1 polubienie

Na wszystkich drogach dwukierunkowych powinien być zakaz wyprzedzania się ciężarówek.

1 polubienie

Aha już wiem. Napisalem hamować przez Ch xd

1 polubienie

:+1:t2:

1 polubienie