Co myślicie o polityce klimatycznej UE?

A ja się zastanawiam, dlaczego w pierwszej kolejności uderzają w maluczkich, a nie w koncerny zatruwające środowisko? Dlaczego nie wezmą się za “postarzanie produktu”, za opakowania (np pakowanie włoszczyzny na styropianowe tacki i foliowanie jej? . A butelki zwrotne? Przykłady można mnożyć.

2 polubienia

Z tymi butelkami i system kaucyjnym w wielu krajach sobie poradzono.W Polsce od lat są przymiarki,wyliczenia i obietnice.Nie chce mi się wierzyć w teorie spiskowe na ten temat ,że jakiś gigant blokuję zmiany ale dziś nic nie można wykluczyć.Z tymi plastikami spożywczymi i innymi robię tak,że …odwożę do sklepowych śmietniczek.Niewiele to zmieni na świecie ale taki mały kamyczek im odrzucam.

1 polubienie

Kilka lat .Na starym Pytamy było więcej luzu w pytaniach i odp.Dziś strona jest sterylna pod tym względem ze wszystkimi plusami ale i minusami.Dzięki za miłe słowa i pamięć /pzdr :>

1 polubienie

OK. pozbywasz się śmieci, ale one dalej są, więc i tak muszą być jakoś utylizowane.

Więc co mam z nimi zrobić?Spalić,zakopać,pewnie najlepiej nie kupować.Jednak wszyscy lub prawie wszyscy musimy się tak zaopatrywać ;mniej lub bardziej logicznie wybierać pod kątem już późniejszych odpadać.Zgoda,tak powinno być.Jednak jakby na chwilę pomarzyć i wyobrazić sobie miliony ludzi ,którzy podrzucają śmieci tak ja,czy nie mamy większej szansy zwrócić ich uwagę?Dystrybucji,pośrednikom ,wreszcie producentom ?Sam jako jednostka nic nie znaczę ale ogół społeczeństwa już może.Mimo wszystko próbuję;składam,tne,zgniatam ,oszczędzam ,oddaję w stopniu dla większości niewyobrażalny -wręcz wstydliwy,choć nie muszę jak większość

2 polubienia

Problem śmieci i odpadów jest jednym z głównych problemów ogólnoświatowych. A to wszystko przez to przez to, że w naturze nic nie ginie i obowiązuje prawo zachowania masy.

2 polubienia

Najlepiej byłoby, gdyby do sklepu warzywa trafiały tylko luzem, ale ani Ty, ani ja nie mamy na to wpływu. Możemy kupować niepakowane, ale… . Pisałam o zakazach dla maluczkich, a braku zakazów dla wielkich. Butelki plastikowe już się odzyskuje (segregacja śmieci na poziomie domu), ale trzeba je ponownie przerobić, a to znowu jest “trucie”, czyli zużywanie energii, paliwa na transport, a można by oddawać kaucjowane butelki w sklepie. Tyle, że plastik musiałby być lepszego gatunku. Myślę, że i tak byłoby warto.

1 polubienie