Co myślicie o występie grupy drag queen na otwarciu igrzysk w Paryżu?

Przejrzałam kilka zdjęć z tymi paniami. Występu nie widziałam, ale to co obejrzałam jest dla mnie niesmaczne. Czy pozwoliły by sobie z kpienia z Islamu? Igrzyska powinny łączyć ludzi, a nie dzielić ich i prowokować.

5 polubień

Z tego typu parodiami w islamie jest ciężko. Bo sztuka figuratywna nie istnieje. A czym sie skonczylo w 1994 umieszcznie cytatu z Koranu na skadinad ksztaltnej piersi Claudii Schiffer?

Argument “sprobuj to z muzulmanami” przypomina mi stwierdzenie, ze Hitler byl wegetarianinem.

W odpowiedzi na to co powyżej,w obliczu braku możliwości sprzeciwu albo i czarnej listy proszę NIE WYROZNIAC tej wypowiedzi.
Jak wspomniano tutaj gadamy o drag queen a nie o Polsce.
Przy czym powinno się chyba najpierw choć przez chwile pomyśleć o tym aby szanowano nasza kulturę a nie podważano ja lub opluwano.Byl tu zdaje się,taki temat o tym,czy kultura ma prawo obrażać…I tam większość się zgadzała ze nie…
A to o czym tu jest mowa nie stanowi niczyjej kultury oprócz nocnych klubów,wylegarni świata przestępczego i narkotykowego błota.Jesli ten temat dalej będzie pokolorowany,dlugo się nie zobaczymy…

1 polubienie

IOC on complaints about “The Last Supper” reference in Opening Ceremony: “Clearly there was never intention to show disrespect to any religious group. On the contrary, we intended to show tolerance and community. If people have taken any offence then we are sorry.”

MKOl w sprawie skarg dotyczących wzmianki o “Ostatniej wieczerzy” podczas ceremonii otwarcia:
Bez wątpienia nigdy nie mieliśmy zamiaru okazywać braku szacunku żadnej grupie religijnej. Wręcz przeciwnie, chcieliśmy pokazać tolerancję i wspólnotę. Jeśli ktoś poczuł się urażony, przepraszamy.

1 polubienie

Ja mam nadzieje, ze dobry Bóg, Jezus i sam autor oryginalu maja poczucie humoru.
Wieksze niz wspolczesna religijna ortodoksja.
Ja osobiscie drag queen traktuje , przymrużeniem oka, bez wzgledu na treści wystepu.
Wiekszej traumy mozna bylo sie nabawic ogladajac taki obrazek
image

A podobno da Vinci był gejem

1 polubienie

Nie podobno…
Michał Anioł też.
Zresztą nie kazdy drag queen to homo. To jest zawód, a że pozwalajacy niektorym łączyć przyjemne z pożytecznym?

2 polubienia

Żenujący komentarz. Prostackie szukanie analogii.

1 polubienie

Zgadzam się z Tobą @collins02 z tym co napisałeś tu i z tym, co napisałeś powyżej. W takich kwestiach też jestem poważna i nie traktuję lekko mieszania wartości najwyższych z jakimiś brudnymi taktykami próbujacymi przekraczać kolejne granice. Stop!

2 polubienia

To nawiazanie do rewolucji francuskiej i zgilotonowanej Antoniny.

Tam były dzieci.

1 polubienie

No wiem.

Jak zawsze daje do myślenia

Cała ta ceremonia przerosła ich.Chcieli coś nowego,żeby było inaczej i uważam,że normalnie na stadionie nie byłoby to tak potwornie nudne.Co ta grupa przedstawiła,ciężko powiedzieć-czy to czym większość ludzi się bulwersuje a może co innego,tylko im nie wyszło…
-Myślę,że żadnej religii nie powinno się mieszać z uroczystościami sportowymi.

3 polubienia

Ale ja o tym wiem. Zresztą cała ta parada to bylo nawiazanie do historii Francji we wszelkich jej odcieniach.
No nie wiem czy sięgnęli aż tak daleko jak do malowidel naskalnych w jaskiniach (ale moze nie, bo teraz moda na wege, a tam na zwierzatka polują?) i krwawych wojen religijnych jeszcze grubo przed tymi z hugenockimi i wojna trzydziestoletnia w XVI wieku i później? Czy stłumienie ruchów katarów (albigensów) - z legendą Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius (zabijcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich) powiedzeniu włożonym w usta opatowi Arnoldowi Amaury podczas zdobycia Beziers uwzgledniono? No i oczywiscie zapomniano o kwiecie literatury czyli markizie de Sade. Pod tym wzgledem Francja ma w czym wybierac. :sunglasses::stuck_out_tongue_winking_eye:
A i tak skupionie się na okreslonym watku - rownosc, wolnosc i braterstwo czyli utopii do sześcianu ludziom w głowach zdążyło namieszać.
Sądząc po komentarzach i artykułach bedzie to pretekst do opluwania sie przez najbliższe parę miesiecy. No chyba, ze nasi zdobędą tyle medali, że ludziom mowę odbierze.

2 polubienia

Mogli malowanie w Lascaux jakoś zainscenizować :slight_smile:

2 polubienia

“Walka o ogień” na Sekwanie?

1 polubienie

Oglądałem to z zażenowaniem. Kto to wymyślił?
Wszyscy tu znają moje poglądy na temat religii, ale te moje poglądy w żadnym stopniu nie mogą być powodem do obrażania tych, którzy je mają odmienne ode mnie. Zastanawiam się co ma Ostatnia Wieczerza wspólnego ze sportem? Komu była potrzebna ta demonstracja ocierająca się o prowokację? Estetycznie otwarcie IO też mnie nie zachwyciło. Poupychali te sportowe ekipy na tych stateczkach, jak śledzie w beczce. Jakieś to sztuczne dla mnie było.

A co do tych aktorów “grających” ten żenujący spektakl, to dopatrzyłem się, że coś jest na rzeczy i przypomniało mi się, jak przed wieloma latami temu zapytano trenera pływaczek z NRD czemu jego pływaczki mówią tak grubym głosem, to on odpowiedział, że nie przyjechały tu śpiewać, po czym zagonił je aby się ogoliły. Przypomniało mi też to o jednaj naszej lekkoatletce przedwojennej, która zdobyła złoty medal.
Może tylko ja jestem taki przewrażliwiony, ale jak tak patrzę na te lekkoatletki, szczególnie biegaczki, to widzę pod makijażem na ich twarzach całkiem męskie rysy, że o muskulaturze nie wspomnę.
Ale to działa w jedną stronę, bo sportowcy płci męskiej zupełnie nie przypominają kobiet. Natomiast w tym występie to raczej ci panowie jacyś tacy kobietowaci byli.

6 polubień

Obrzydliwe

4 polubienia

Tak dla symetrii:


:rofl: