Co przewidujecie, że może się wydarzyć lub wydarzy się na początku lub po prostu w pierwszej połowie 2021 roku?

Nie słyszałeś że ból Jarosława jest większy niż twój

1 polubienie

Korwin byl i jest zwolennikiem silnej ręki.Jako monarchista,nie cierpi parlamentu…No chyba zeby go cofnąc do XIX wieku…
Sam sie zastanwaialem,kogo by wtedy popieral…Disraelego?Gladstone’a?A moze Cecila Rhodesa?
Korwin bardzo korzysta na tym ze w Polsce nikogo to nie obchodzi,wiedza jest znikoma a zbudowanie poparcia na oryginalnosci,wydaje sie logiczne…
Niestety…
Polska jak kraj/spoleczenstwo,nienawidzi prawicy,samodzielnosci,odpowiedzialnosci itp.Widac to zawsze gdy wypowiedzi zaczynaja sie od…“panstwo powinno” :face_with_raised_eyebrow:
To temat na bardzo dlugie gadanie…

3 polubienia

Słyszałem, słyszałem :wink:

Każdy rząd czy Kowalski ma prawa, ale zapominają że też są obowiązki. Na monecie prócz orła / rewersu do wypłaty za pracę jest i awers / reszka :stuck_out_tongue_winking_eye:.Zamiast powiedzieć bo mi się należy, to nagle brak odpowiedzi na za co się należy. To jakby amnezja narodowa delikatnie mówiąc
T

3 polubienia

Trafnie.Zgadzam sie.

1 polubienie

Ja się np obawiam, że wraz z ukończeniem Nord Stream 2, a ponoć pozostała jedynie trudny dość niewielki odcinek na południe od duńskiej wyspy Bornholm do ukończenia, to wzrośnie ryzyko odmrożenia konfliktu na Ukrainie …

Ponoć Tatarstan w Rosji już stara się przygotować do większego uniezależnienia się od Moskwy … Na Krym Ukraina wstrzymała dostawy wody pitnej i co za tym idzie brakuje tam wody do picia już od dawna …

Daleki Wschód Rosji się wyludnia … Obwód Kalingradzki czuje większe przywiązanie do Europy niż Rosji i nie czuje wspólnoty z Rosją …

Generalnie Rosja ma sporo problemów … Oficjalnie umiera w Rosji codziennie po od 500 do 800 osób z powodu COVID-19 … A chorych w Rosji jest (lub było) już ponad 3 miliony ludzi … A i tak kto wie czy nie oszukują oni tak samo jak Białoruś … Białoruś to zdaje się kłamie zdecydowanie najbardziej bezczelnie …

a w 2020 roku Rosjanie wjechali do Stepanakertu … Wykorzystali problemy na Białorusi (być może swoimi trolami je bardziej rozdmuchali) i jeszcze bardziej uzależnili od siebie Łukaszenkę i co za tym idzie Białoruś …

1 polubienie

Nie panikuj.
W najgorszym przypadku dozyjesz tej polsko-chinskiej granicy na Uralu. Chinczyki Ruskich pokojowo zadepcza…
Obserwuj UE teraz?
Drobnymi kroczkami, ale przejmuje sterowanie w kwestii pandemii.
Urszula z Borysem sie dogadali, nawet Hiszpanie uszczkneli cos dla siebie w kwestii Gibraltaru.
Gdyby nie UE, to ten milion Polakow w Aglii przy sprawnosci polskiej polityki zagranicznej zostalby na lodzie i to kruchym.
A tak jako obywatele UE maja takie same prawa jak inni.
Jak z nich skorzystaja to juz sprawa indywidualna.

2 polubienia

To też prawda … I niestety wizja Chińczyków na Uralu nie jest tylko straszeniem … :confused:

Ale z tego co wiem to Rosjanie oprócz Nord Stream I i II odpalają lub odpalili tzw. TurkStream … My z kolei od Norwegów budujemy Baltic pipe …

Także ten tego … Rosja nie będzie zależna od tranzytu przez Ukraine … A przecież nie bez powodu budowali to wszystko … :confused:

Wiadomo … Też Niemcy na tym zyskają, ale generalnie pomysł był raczej rosyjski …

1 polubienie

A konkretniej ? Bo chyba nie chodziło Ci tylko o to, że z UK się jakoś tam dogadali …

Centralny zakup (duzy wytarguje wiecej) i rozdzial szczepionki, przyjecie programu finandowania odbudowy gospodarki to malo?

2 polubienia

Już obserwujemy bezprecedensowy upadek Trump’a

Trump to d_bil! Nie umie przegrywać jak dziecko… Człowiek totalnie nieodpowiedzialny… Nie potrafi przyjąć do wiadomości, że naród chciał go zmienić … Wielki mi patriota rozpie*dala całe USA …

Skłóca i dzieli amerykański naród … Szkoda gadać … Przeciwnicy mieli rację, gdy pokazywali publicznie balony Trumpa w postaci dziecka …Totalne dziecko …

Jak dla mnie to zarówno Trump jak i Bidet to d*bile … Ale z powodu pandemii te wybory były mniej widowiskowe od poprzednich … Szczerze sam nie wiem, który z nich jest głupszy, ale Trump miał się okazje już kompromitować w praktyce, a Bidet też pozostawia wiele do życzenia …

Z drugiej strony nie dziwi mnie, że część Amerykanów jest niezadowolona, bo mimo wszystko bidet nie miał mocy przekonania do siebie społeczeństwa … Sam Bidet twierdził, że jeśli wygra wybory to nie dlatego, że on wygra tylko dlatego, że Trump przegra … Tak więc jak dla mnie znowu to była tragedia jeśli chodzi o wybory w USA … Tylko, że z uwagi na pandemię mniej wywołująca emocje … A może po prostu w inny (dużo bardziej negatywny) sposób te emocje wywoływała … Nawet nie można było beki z tych wyborów cisnąć … jedynie się wkoorwiać …

Co do Trumpa to dla mnie po prostu drugi Max Kolonko (W końcu Maksiu nazywa siebie prezydentem Stanów Zjednoczonych Polski XD) z tą różnicą, że Trump był prezydentem, a Max Kolonko nawet nie był … (Tzn. Maksiu jest prezydentem XD)

Nawet tutaj z Maxa Kolonki bekę cisną już od 2:44 hehe :smiley:

Trumpowi wladza zasmakowala.
A ze zachowywal sie jak slon w skladzie porcelany o go zmienili.
Czasy monarchii absolutnych juz dawno odeszly w niebyt.
Jesli trafiaja sie dyktatorzy, to na ogol marnie koncza (zreszta zwykle ich wlosci nieduze), albo sa formatu Putina, Xi Jinping, co z niechecia trzeba przyznac? Obdarzeni charyzma i potrafiacy wykorzystac sile przeciwnika.
Trump to biznesmen, do ktorego nie dotarlo, ze zarzadzanie nawet najwiekszym przedsiebiorstwem rozni sie od rzadzenia panstwem - polowa (jak nie wiecej) kontymentu.
Jak zaczal szalec to go zaczeto medialnie blokowac, a okolicznosci czyli najpierw spuszczony z lancucha ruch BLM, potem covid robia reszte.
Media razem z portalami spolecznosciowymi pogrywaja z nim jak chca.

3 polubienia

Szczerze to nie do końca łapię tą przenośnię :confused:

PS. Zapomniałem jedynie dodać, że mam nadzieję, że Biden/Bidet będzie jedynie marionetką w rękach głównych sił amerykańskich … A także, że amerykańskie elity w końcu się obudzą, bo w USA coraz gorzej, a z Chinami nie wyszło za Trumpa … Amerykanie wojnę handlową przegrali …

To takie przyslowie z tym sloniem.
Wpada do magazynu z porcelana i probujac sie poruszac wszystko tlucze.
A kazdy prezydent jest zakladnikiem okreslonych kregow - pytanie, czy i w jaki sposob spelnia ich oczekiwania.

2 polubienia

Zgadzam sie ale jesli juz o tym mowa,obie strony grają niczysto.

3 polubienia

A od kiedy polityka i lobbing sa czysta gra?

2 polubienia