Co sądzicie o tym materiale .... Ponoć głód za komuny był spowodowany szybką industrializacją

Teraz dobrze. Carów piszemy małą literą.

2 polubienia

A oto kilka tekstów ostatniego z Romanowów. Z 1905 roku, ale jakże aktualnych. Jasnowidz jakiś :thinking:

Daliście się wprowadzić w błąd i zostaliście oszukani przez zdrajców i wrogów naszej ojczyzny. Strajk i buntownicze zgromadzenia tylko pobudzają tłum do takich rozruchów, jakie zawsze zmuszały i będą zmuszać władze do użycia siły wojennej, a to nieuchronnie pociąga za sobą i niewinne ofiary. Wiem, że niełatwe jest życie robotnika. Dużo w nim należy ulepszyć i uporządkować (…) Ale zbuntowanym tłumem oznajmiać mnie o swoich potrzebach jest przestępstwem

Staram się nad niczym nie zastanawiać i dochodzę do wniosku, że tylko tak można rządzić państwem.

2 polubienia

Nie będę tego rozwijał, ponieważ tego nie da się wyjaśnić kilkoma zdaniami.
Mikołaj II wprowadził dużo pozytywnych zmian w Rosji, starał się przygotować grunt pod swą abdykację i początki demokracji. Taki miał zamiar, ale w tamtych czasach, a szczególnie w Rosji było to mało realne. Był bardziej marzycielem politycznym, niż realistą. Miał też twardą opozycję, sorry, oponentów. Ale za jego czasów i z powodu wiele reform Rosja obrała dobry kierunek ekonomiczny. W tym kraju nastąpiły też początki liberyzacji Niestety, wybuchła wojna i wszystko wzięło w łeb.

2 polubienia

milego nowego roku kolego @ZlraaeL
z definicji jest to alienacja wladzy
w praktyce prowadzi do dyktatury proletariatu

1 polubienie

A uważasz, że ZSRR było zbyt rozległym tworem ? Zwłaszcza chodzi mi o posiadanie Kazachstanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu oraz Kirgistanu ?

Wydają się to dość rozległe i trudnodostępne tereny …

A USA czy Kanada są zbyt rozległymi tworami?

2 polubienia

Kanada już prędzej bo ma problem z urbanizacją północnych terenów, ale mimo wszystko wydaje, mi się że ZSRR był zbyt rozległy terytorialnie :confused:

USA nie ma nielicząc niektórych pustyń trudnodostępnych terenów, ale tam przynajmniej nie jest mega zimno, a mimo wszystko lepiej, żeby było mega ciepło niż piździało …

1 polubienie

A Luxemburg, czy San Marino, czy Monaco są zbyt malutkie terytorialnie.

Wielkość terytorium nie ma wpływu na kondycję kraju. Liczy się tylko odpowiedni system zarządzania każdym krajem dopasowany do jego warunków wewnętrznych i uwarunkowań zewnętrznych. Takie jest gospodarstwo, jaki gospodarz.

1 polubienie

kolego to jest haslo na zasadzie przetwarzania i przesytu informacji jako takiej
na razie jestesmy na etapie rozwojowym
benedyktynka nie jest zla nalewka

1 polubienie

Historia na szybko? To gorsze od przedwczesnego wytrysku… :stuck_out_tongue:

3 polubienia

o sio Ty paskudo ja sie na wodotryskach nie znam poza Granada

1 polubienie

Ja bardziej metaforycznie, niż lirycznie… :grinning: :innocent:

1 polubienie

a ja w kwestii Granady osobiscie

1 polubienie

:grinning: :grinning:

1 polubienie

@birbant z pustym brzuszkiem zle sie mysli
kwestie kaktusa pomine

1 polubienie