Co sądzicie o ustawianiu ekranu na odcienie szarości?

Witam. Istnieje pogląd, że brak kolorów w komputerze, a tym bardziej w smartfonie, ma rzekomo zmniejszać ryzyko uzależninia od internetu.

Od kilku już dni mam ustawiony ekran na czarno-biały i jestem już do braku kolorów przyzwyczająny do tego stopnia, że nie widzę powodu wracać do kolorów. Muszę też przyznać, że ziarnko prawdy może być w tym poglądzie. Ponadto mam subiektywne odczucie, że lepiej mi się zasypia, ale nadmienić trzeba jest, że używam braku kolorów nie zamiast, ale razem z filtrem światła niebieskiego, oraz że ostatnio wcześniej wstaję.

https://szaryekran.pl/

1 polubienie

Tak…a najlepiej przynieść pieniek,siekierę i raz na zawsze rozwiązać problem komputerów i smartfonów<zwłaszcza 1 kwietnia> :wink:

3 polubienia

Odpowiem zanim przeczytam co w linku
Śnię kolorowo. Ekrany to częstotliwość wyswietlania - zludzenie optyczne
Jest teoria, czesciowo udowodniona, ze kolory maja wplyw na nasze zachowanie.
Tylko powidz to osobie niewidomej.

1 polubienie

Nic nie sądzę, albowiem nie jestem uzależniony od neta. A jeżeli już, to tylko od kilku osób z Pytamy, ale to nie powód do zmieniania kolorów. :grinning:

3 polubienia

Ja mysle, ze samo pytanie jak potraktujesz szerzej - czyli jaki wplyw kolory i ogolnie bodzce wzrokowe mają na nas wplyw? Zycie nie konczy się na ekranie. Ale? Czerwone stop, zielone droga wolna, żółte zachowaj ostrożność?

2 polubienia

Niewątpliwie masz rację. Kolory nadają znaczenia naszemu życiu i wpływ na nie mają.

2 polubienia

Nie wiem
Wszędzie gdzie się da mam tryb ciemny.

1 polubienie

Ja też. Choc na forum i telefonie grafika dziala troche dziwnie

NIGDY!!!
Szare życie ,szare ubrania i jeszcze NET NA SZARO???
NIEEEEEEE!!
image

5 polubień

Nie.
Trzeba mieć w życiu trochę przyjemnisci
Choćby wizualnej
A uzależnienia?
Nie szkodzi. Są gorsze.

5 polubień

Dodam jeszcze, że automaty do gier hazardowych świecą na kolorowo.

1 polubienie

A długi czas kolorowe stroje byly dla klas wyzszych, biedota w najlepszym przypadku miala jeden barwny odświętny.
Nie mowiac juz o ptasich samczykach, zwlaszcza w okresie godów.

3 polubienia