Co sądzicie o wyborach samorządowych?

W Małopolsce barabara na IIm.startowała i nikomu nie przeszkadzało, że dziecko się uropiło, bo tak :nadzorowała pracę placówek oświatowych. A od tego była, żeby nadzorować, bo to jest utrzymywane z państwowych pieniędzy. …a nie, zajęta była Rysiem i miłością po 60ce.

1 polubienie

Wszystko to prawda ale dla mnie najgorsze były słowa ,że poprzednie rządy pisu nie były demokratyczne.I nie chodziło wcale o czyny ale przede wszystkim kto rządzi.A kto ich wybrał?Czy większość wtedy była gorszą demokracją niż dzisiejsza?Dziś oni o sobie mówią większość demokratyczna.Skandal i nie ma w ogóle o czym dyskutować.Piszę o tym wszystkim jako obserwator tego marnego widowiska,nigdy nic nie otrzymałem od jednych i od drugich,nie sądzę też żeby miało się to zmienić.Bliżej mi do anarchisty niż zwolennika partii.I jako niezależny piszę o tym co widzę i słysze.

Kolego politycznie w ramach NATO to jest. Pakt obronny.
Polska zanim spelnila warunki brzegowe w kwestiach ekonomicznych? Unijnych? Byla czlonkiem umowy.
Zreszta wytlumacz mi jak to jest? Grecja i Turcja prowadza wojna na Cyprze. Zamrożoną :woozy_face:

Z pewnością przede wszystkim chodziło o pakt ale kilka dni pomiędzy naszymi władzami było spokojnie i miło,według Tuska za miło i zrobił co zrobił.Nie pierwszy raz od początku jego teraźniejszej władzy.

Nie jestem fanka polityki, ktora zamieniła się w awantyunictwo i efektem sa setki, tysiace ludzi, ktorzy bija sie o nic.
Ktos odpali rakiety? Może Kim Dzwon tylko gdzie zamieszka i kto go będzie wielbił?

1 polubienie

A co mamy sądzić? Co miasto, co gmina to osobna historia. W mojej gminie będzie 2 tura, co jest dużym sukcesem, bo od kilku kadencji wójt wygrywał w 1 turze. Tym razem się nie udało i mam ogromną nadzieję że w końcu uda się wyrzucić z urzędu mojego byłego szefa :sunglasses:

4 polubienia

Z całej tej koalicji dla mnie najlepszym politykiem okazał się Hołownia, który rozumie na czym polegają wybory samorządowe.

Ze względu, że teraz jestem bardzo mocno zaabsorbowany sprawami dla mnie bardzo ważnymi, wypowiedzieć szczegółowo będę mógł dopiero za kilka dni, tym bardziej, że nie będę przez jakiś czas miał wi-fi domowego, a nikt mnie nie zmusi do dłuższego pisania w telefonie.

Ojej tylko nie kop leżącego. Bo tacy z czasem obrastają w piórka i maja zelazny elektorat? Ja w lokalnych wyborach , tutejszych, zaglosowalam na cos, czego bym w panstwiwych nie zrobila. Ale wiem, ze ten czlowiek o swoje i moje podworko zadba.

Kolego klin klinem wybijasz. Nietykalność? Konstytucja? Prawo? Prawo silniejszego?

Ofiary przemocy w spoleczenstwie obywatelskim sie chroni. Ale co zrobic z masochistami? Plec obojetna?
Awantura czy minister czy ministra, parytety płci? To kiedy wrocimy do punktow za pochodzenie?

Edit. Zmora w Hiszpanii sa okupas czyli ludzie o ile to cos czlowiekiem nazwac? Wchodzą na twoje i pozbądź sie robactwa? Ja rozumiem, że kazdy lubi miec dach nad glowa? Ale nie niszcz tego z czego korzystasz.

Najladniejszy hehe ;> no może za wyjątkiem Trzaskowskiego ;> Słuchałem Hołowni i oprócz słów typu dość kłótni ,tylko jedność ,niewiele wynikało.Zresztą razem z psl musieli liczyć na więcej.Psl w porzedniach wyborach miał prawie tyle co dziś razem z Polską 2050.Ile % dostali ludowcy,ile Hołowania też niewiadomo.Na wsi i w gminach ludność głosuję na swoich,tych których znają ,swoich sąsiadów.To robi wynik psl.Hołowania druga tura we Wrocławiu. trochę mało jak na typową partię miast.Mimo wszystko Hołownia fajny gość,luzak ,zawsze ma odp. na pytanie,umie wszystko w polityce.Czy pomoże mu przetrwać między stałymi partiami i nie zniknąć jak np Kukiz Szanse ma ale jego 5 minut raczej zastygło niż zwyżkuje.

Oj charakterna musi?
Albo kazda potwora znajdzie amatora i kibiców

No w tym problem że jeszcze nie leży. Najdziwniejsze w tym jest to, że dałem poparcie kandydatce z ramienia PO, co nie jest w moim zwyczaju.

1 polubienie

Znam ten ból
Glosowalam w lokalnych na czlowieka, ktory z Kortezow czylo parlamentu wrocil do rodzinnych stron
Uznal, ze tu zrobi więcej? Srartowal z listy PP czyli partii gdzievbiorac do reki ulotke wyborczą? Szukam mydla i recznika, umywam ręce, zeby nie zabic😃 z betonem OBIECUJACYM sko skonczy, lwybory byly jakos tak rok temu
Betonoza jest nieaktualna.ale? Madryt kupuje tu wszystko nie patrac na cene? Mnie to nie rusza, bo zdazylismy wczesniej. A co do konkurencji rynkowej? Mozna zrobić zakupy techniczne w Azji , uslugi jak jestes “swoja” to VAT ominac sie da. Płacisz, ale nie przepłacasz na wybory chodzisz, katastrofa czy kataklizm? Strefa sejsmiczna
Mozesz stracjc ws,ysko bo dach na glowe leci?
Duzo by opisywac czym i jak ?forum jest polskojezyczne, a czasem brak słów kluczowych