Co sądzicie o wyborach samorządowych?

W moim mieście będzie dogrywka.
Smuci mnie wynik lewicy oraz niska frekwencja szczególnie wśród młodych. Zdaje się że czar 15 października prysł.

Generalnie przewidywalnie. Duże miasta utrzymała koalicja. Wschód i wsie - PiS.

2 polubienia

Ja nie dyskutuję o polityce. Mam niechęć do tych tematów, bo ludzie emocjonalnie do tego podchodzą. Zbyt emocjonalnie, czasami sobie myślę że niektórzy są gotowi siebie pozabijać na wzajem.

A co sądzę? U mnie ok. Wójtem został koleś w miarę spoko. Jakoś zmian nie będzie, bo niezależnie kto wygrywa, w gminie jest dobrze. Żaden nie odwala, każdy się zna. Można pójść z wójtem na piwo, albo z sekretarzem gminy. :slight_smile:

2 polubienia

No cóż, te wybory, jak żadne inne podzieliły Polską na zachód i wschód, co pokazuje mapa. Wyraźnie widać, że ci ze wschodu mocno tęsknią za czasami, kiedy na żniwa sznurka do snopowiązałki konnej brakowało notorycznie. “Rolnicy” też o to strajkują.
Do Białorusi nie tylko geograficznie im bliżej.

3 polubienia

Kilka wniosków jak dla mnie.Przejęcie mediów państwowych wcale nie dodaje do słupków wyborczych rządzącym.Podobnie jak tzw afery i nagłaśnianie ich.Przekonał się o tym wcześniej pis,dziś koalicja 13 grudnia.Koalicja musi się zastanowić nad całością swoich rządów bo pis nie chce umrzeć,a przecież taki był cel.Zabić,zgwałcić z szczególnym okrucienstwem,wdeptać w ziemię i zapomnieć.Jednak to się nie udało i pis wciąż jest z szyderczym uśmiechem Kaczyńskiego z przesłuchania…Zemsta już nie jest taka leniwa i nagania coraz szybciej w swoje sieci .

1 polubienie

Wypraszam sobie takie porównanie.We Włodawie lewicujący burmistrz ,choć pod niezależnym szyldem Łaczy nas samorząd uzyskał ponad 86 % głosów (sic!) Nie wiem czy to nie rekord Polski.W gminie wygrał Hołownia.Włodawa jak widać na mapie leży przy granicy z Białorusią.

1 polubienie

Kogoś smuci kogoś cieszy.Wśród kobiet i młodzieży lewica przegrała z każdą z partii.Cała Polska z was się śmieje ,komuniści itd ;>

3 polubienia

U mnie będą dodatkowe 21 kwietnia, ponieważ nie jest rozstrzygnięty wybór prezydenta miasta żaden z kandydatów nie uzyskał 50 % poparcia, a startowało trzech. Mamy prezydenta, który od dwóch kadencji rządzi miastem, niestety klika się utworzyła i czas na zmiany.

2 polubienia

Wyjątki regułę czynią. Ale spójrz na mapę. I na zachodzie prawica gdzieś tam, zapewne wygrała. Generalnie jednak jest podział, jakiego jeszcze nie było.

Natomiast nie zgadzam się co do tv, bo PiSowi bardzo znacznie pomagała wygrywać, szczególnie Dudzie. Wysoki wynik PiS z 15.10, to też pochodna pisowskiej kampanii telewizyjnej.
Dzisiejsza tv nie była stronnicza w takim stopniu co pisowska.

Martwi mnie co innego. Niska frekwencja mnie martwi. “Aż” ponad 51%. Oznacza to, że Polacy olali bardzo ważną dla nich sprawę.
Niestety, nie mamy jeszcze obywatelskiego społeczeństwa, ciągle dominują różne izmy.

3 polubienia

PiS wygrał, ale przegrał. PO/KO przegrało, ale wygrało. W związku z tym zadowolonych brak. :wink:
Co do wyników, w moim odczuciu zaskakuje tak dobry wynik PiS i słabszy iż się spodziewałem KO. Od razu uprzedzam, że z powodu doświadczeń jestem krytycznie nastawiony no PO, niemal jak do PiS, więc zamiast lukrowania będzie zjebka. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Moim skromnym zdaniem obecnie rządząca koalicja wciąż nie ma pomysłu, a tym bardziej jakiegokolwiek planu, na przeciągnięcie elektoratu PiSu, tym bardziej że wciąż kultywowany jest model polityczny ”MY kontra ONI”. Do tego dochodzi pokłosie propagandy jeszcze za czasów poprzedniej dwukadencji PO-PSL, kiedy to wykreowali się na władzę dla dobrze wykształconej ”elity” narodu z dużych miast, finalnie prowadząc do trwałego odepchnięcia w stronę PiSu ”podobywateli” ze wsi i małych miejscowości nieprzystających wykształceniem do standardów. Nie pomogła również kwestia 100 konkretów na 100 dni. Niby każdy myślący wiedział … ale finalnie niesmak pozostał.
We mnie osobiście naprawdę spory niesmak wzbudzają działania obecnej władzy na granicy prawa, lub wręcz z ewidentnym jego przekroczeniem i pogwałceniem konstytucji, nad która jeszcze nie tak dawno płakano, jak chociażby w przypadku ostatnich wejść do nieruchomości osób objętych immunitetem.
Niepokojącym jest wciąż wysokie poparcie dla PiSu, pomimo odcięcia od głównych narzędzi propagandy, jakimi były media publiczne. W kontekście zbliżających się wyborów do europarlamentu zapowiada się naprawdę ciekawie, gdy obecna koalicja wciąż nie ma pomysłu, jak zjednać opozycyjny elektorat.
Mnie osobiście niezmiernie cieszy kiepski wynik Lewicy, jednocześnie martwi, że wciąż mają aż takie poparcie. O ile jeszcze półtorej dekady temu, pomimo swego PZPRowskiego rodowodu, wciąż prezentowali w miarę postępowe poglądy i trzeźwe podejście do gospodarki, to obecnie po pokoleniowej zmiennie liderów straciłem do tej marksistowskiej hołoty wszelką sympatię. Gdy obecnie słucham głoszonych przez tych neokomuchów poglądów, wiem że orwellowskie 1984 to pikuś wobec tego, co zgotowali by oni mając pełną swobodę.
PS. W moim mieście będzie prezydencka dogrywka.

4 polubienia

Ścianą wschodnią ścianą zostanie
WREDNĄ
Homosoviet bierze

To że ja a chińskim zapisie i innych krzaczkach? No niestety błędów ortogtaficznych nie sprawdzę bo one w tym systemie alfabetycznym ,kodowania istnieja?

1 polubienie

PiS ma bardzo stabilny elektorat.

3 polubienia

Powtarzam to znudzenia gdzie tylko mogę. Przez 8 lat PiS popsuł w Polsce demokrację, postrzeganie instytucji państwa i społeczeństwo obywatelskie. Znaczna część narodu od pewnego czasu (od 2015) uważa, że dobra władza, to ta, która daje, a jesli kradnie, to sie dzieli, wiec no problem. Jak to powiedział jakiś pisowiec o programie Willa+ “mojego przecież nie ukradli, więc o co chodzi?”
I dlatego 30-40% społeczeństwa czeka tylko na rozdawnictwo uważając, ze to prawidłowa wersja państwa. Partia, która w swoim programie nic nie mówi o rozdawaniu pieniędzy “nie ma programu”. Co z tym można zrobić? Nic.

4 polubienia

Patrzę na to z zewnatrz
I tez jestem w srodku bo zyje na pograniczu brakow granic
wniosek? Czasam zegluj ostro ma wiatr

3 polubienia

U mnie w wyborach do rady gminy mówię tutaj o wschodzie Polski gdzie PiS wygrywa w dużej mierze wygrało ugrupowanie Tak dla samorządów mają 15 mandatów a PiS 7 prezydenta też nie mają choć wyciągnęli na starego prezydenta aferę łapówkarską i aresztowało go CBA bo chcieli przejąć fotel prezydenta ale im nie wyszło nie pierwszy raz…

3 polubienia

I to jest właśnie przykład głupiego myślenia osób z blinkerami na oczach, żyjących w jakimś złudnym przeświadczeniu wyższości. Potem zostaje grymas złości i zdziwienia, gdy okazuje się, że jednak przy urnie wszyscy są równi. Jakaż to niesprawiedliwość losu!
Ja akurat pochodzę z tej mitycznej WREDNEJ wschodniej ściany. Uważaj więc, bo samo to czyni mnie wrednym, nieprawdaż?
Oczywistością jest, że ludzie w zależności od regionu różnią się mentalnością i jakże wygodnie jest wrzucić wszystkich do jednwgo worka.
Niemniej odnośnie wredności przypominają mi się lata 2007-2015, kiedy śicana wschodnia była zachęcana przez ówczesny establishment do zaniechania poparcia dla PiSu przez ciągle deprecjonowanie ich wartości społecznej, wyzywanie od moherów, plebsu, ciemnoty, pislamców, itp. Zachęcano ich nawet naprawdę intensywnie wykluczeniem z wszelkich istotnych inwestycji w infrastrukturę, gdzie przykładowo wszelkie inwestycje drogowe na ich szczęście kończyły się na zachód od linii Wisły. Sam doświadczyłem tego dobrodziejstwa, kiedy mogłem poruszać się po zajebiście wyboistych drogach, podczas gdy w sąsiednim powiecie kierowcy musieli zarzynać swoje auta na gładkiej nawierzchni tylko dlatego, że nie głosowali na PiS.
Naprawdę muszą być wredni, skoro takie dobrodziejstwa nie przekonały ich do zmiany poglądów.

3 polubienia

Prawdę prawisz, bowiem PiSowi zarzucany podział zaczęła PO. A PiS poszedł tą drogą jeszcze bardziej tylko w odwrotną stronę. Kto nie z Mieciem, tego zmieciem.
I to trwa, niestety do dziś.

4 polubienia

Tak pomagała pisowi aż przegrali.Wcześniej podobna sytuacja z po i psl…Oba rzady rządziły 8 lat,obie miały media po swojej stronie (po-psl wręcz całościowo bo media komercyjne typu tvn nie sprzyjały pis) i dwóch kadencjach społeczeństwo mówi aut.Z tego wynika że media przeszkadzają.Po wyborach 2023 koalicja mogła je spokojnie pisowi zostawić ,niech jechaliby zgraną nutą aż do twardego rzygu,po Tusku UE i sądach.Mogli ale zrobili jak zrobili i aż chyba przesadzili w tym wszystkim.Polacy jako społeczeństwo nie lubi cwaniaków,może być cwaniak ale do czasu,podobnie z popularnością,bogactwem itp Tutaj nie można rządzić długo,nawet jeżeli masz wyniki.Pis o tym zapomniał,Po nie wyciągnęła wniosków.To nie ich kłótnie jak oni to sobie dziś tłumaczą ale zupełnie co innego,nie zachowali umiaru i dlatego.Powiedz mi jak nazwać sprawę lewicy.Robią coś pod kątem młodych,kobiet ,a ci wcale nie nich nie głosują !Absurd ale żyjemy w Polsce i tu jest Polska ,reguły nie do końca jasne i oczywiste.
OK słucham radia od lat ,program 1 ,7:14 gość poranka.Przed laty naprawdę całe spektrum polityków od lewicy do prawicy,nikt nie powinien czuć się niezapraszany.Po wyborach 2023 tylko koalicja,gdzieś do marca żadnego przeciwnika z Pis.Ludzie to widząi słyszę.Polacy nie lubię cwaniaków za dużych…

Kolego ja po rodznie ma(d)ki jestem sciana wschodnia, wiec daleko szukac nie muszę i nie zamierzam nikogo obrazac, slowa wredna uzylam w przenosni dlatego wredne napisalam dużą literą.
Tak samo ze mnie mieszczuch uciekajacy przed cywilizacja? Klimat i ludzie . A cywilizacja to wiocha z wygodnym miejskim zyciem ? Dla mnie nie zabijaj bez potrzeby. Dla przyjemnosci? Oj to by się uzbierało .:joy_cat::beer::partying_face:

Polski kociol?
Przykro mi, ale część Twoich tez odrzucę
Z prostej przyczyny - polityka weszla na kolejny etap osibistych animozji.
Koryto pustoszeje! a kolejka rosnie?

Dla Tuska podział to kampania.Można się nie zgodzić ale fakty są oczywiste np pojechali razem do stanów na zaproszenie prezydenta Bidena,piszę o prezydencie Dudzie i premierze Tusku.Wszystko w Waszyngtonie ładnie pięknie,zgadzamy się ze soba,podział to zło,tylko razem przeciwko Rosji Putina.Tylko spotkanie się zakończyło,a Tusk za pośrednictwem ministra Sikorskiego odwołują ambasadorów.I znów konflikt w Polsce wybucha od nowa.Tusk zaczął nową wojnę bo dla niego taka gra ,to gra dwa fronty,liczy się po i pis,inne partię zostają w cieniu.Takie włączenie turbo.Jak widać trochę pomogło ale i zaszkodziło.Przykładów można mnożyć i moim zdaniem po wiedzie w tym główną rolę.

1 polubienie